Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Добър избор ли е G6?
#1

Здравейте,
Обмислям покупка на още един телефон и съм се насочил към G6. Какво бихте ме посъветвали – да го взема или да го прескоча? Иначе бих се насочил към GS8, Apple на близка цена или нещо от сорта на Mi5. Но ми е интересно вие какво бихте казали за телефона.
Не съм в час дали и колко G6-ците проявяват дефекти – имах приятел, който беше с G4 и го сменя поради дефекта с bootloop, който го имаше и при G5 ако не се лъжа. Може да изчета подробно темата с проблемите, интересува ме общо взето, сложено на кантар, вие как го определяте и какво смятате за телефона.
Поздрави
Цитирай
Аксесоари
#2

Много е стар вече, батерията ще държи малко, иначе беше супер апарат, поне според мен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Малко темата не е за този раздел, но ще направя компромис . От Г6 нагоре LG изчистиха всичките си дефекти от предните модели и за сега няма сериозни проблеми с тях. Така, че за това поне не се притеснявай. Вече за Г6 нека кажат колегите, които са го ползвали. Но съм сигурен, че проблеми няма да имаш с него.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#4

Телефона е стабилен като цяло.Без масови проблеми.
Имах Г4,имах и Г6.Г4 го разкарах след гаранционна подмяна на дънната платка,така нашумелият проблем с буутлууп.Г6 е здрав и надежден,сносна батерия и елегантен вид.
Софтуерна поддръжка-нулева.За флагман 2017г. не предоставя нищо!
ЛГ ме загубиха като фен.Със всяка изминала година западат все повече и повече.Струва ми се,че телефоните ги изоставят,тихомълком и неусетно.Никой не говори за тях.Наблягат на монитори и телевизори.
Откзах се от тях и повече няма да си купя техен телефон.Аналога.му-S8 е светлинни години напред.На твое място не бих избрал ЛГ.
ПС:Предварително се извинявам на поддръжниците на ЛГ,може би ще кажат че съдя от нивото на Ноут9 и си е така,но ЛГ закъсват...

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
[-] 1 потребител изказва благодарност на chopakov за това мнение:
  • donscot
Цитирай
#5

Имам Г6 от 2 години и 2-3 месеца. Батерията като нов правеше около 7ч. СОТ на wi fi и 5 1/2ч на 4 джи. Сега прави с час по малко. Нямам никакви проблеми с телефона и независимо че е стар като модел е все още доста бърз.
Камерата не е кой знае какво, но става според мен. Моя го изпуснах като беше на 2-3 месеца и му се счупи стъклото на задният панел, но си карам така. Както каза колегата над мен поддръжка никаква. Чакаме Андроид 9 както ни обещаха, но няма никой още. От друга страна с 8цата работи перфектно и е без никакви бъгове, така че аз съм ок.

Дали си заслужава? Според мен вече е доста стар като модел, но ако нямаш възможност да си вземеш нещо по ново защо не. Няма проблеми като предишните телефони на ЛГ.

П.С Моя е 4/64 ако има значение

Samsung S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на apapazov за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#6

(2019-08-28, 14:54:40)chopakov написа:  Телефона е стабилен като цяло.Без масови проблеми.
Имах Г4,имах и Г6.Г4 го разкарах след гаранционна подмяна на дънната платка,така нашумелият проблем с буутлууп.Г6 е здрав и надежден,сносна батерия и елегантен вид.
Софтуерна поддръжка-нулева.За флагман 2017г. не предоставя нищо!
ЛГ ме загубиха като фен.Със всяка изминала година западат все повече и повече.Струва ми се,че телефоните ги изоставят,тихомълком и неусетно.Никой не говори за тях.Наблягат на монитори и телевизори.
Откзах се от тях и повече няма да си купя техен телефон.Аналога.му-S8 е светлинни години напред.На твое място не бих избрал ЛГ.
ПС:Предварително се извинявам на поддръжниците на ЛГ,може би ще кажат че съдя от нивото на Ноут9 и си е така,но ЛГ закъсват...


Като ползвател на S8 смея да твърдя, че телефонът без последните няколко ъпдейта работеше в пъти по-добре, главно с Pie дойдоха проблемите. И след това с всеки секюрити ъпдейт нещата започнаха да стават все по-зле. Първо батерия стана пълен ши*(от 5-5:30 ч. средно SOT сега правя едвам 4 часа със същото натоварване и без да съм инсталирал нови приложения). После започна да лагва дори в менютата, а сега при малко по-сериозно натоварване при яркост под 50 % става печка, по-голяма от 3-годишното ми LG G3 преди да умре (и не е от топлото време, щото миналата година не правеше такива проблеми, макар и да беше нов тогава, все пак сега e само на 1 година). След юлския ъпдейт започнаха проблеми и с Wi-Fi връзката, които преди не съм имал. Хард ресет не помога също. Мисълта ми е, че тия ъпдейти при Самсунг са нож с две остриета, при другите марки не знам как е, но очевидно по-редовни ъпдейти не правят телефона винаги по-добър, а дори напротив.
Цитирай
#7

(2019-08-28, 14:46:55)ganchev написа:  Малко темата не е за този раздел, но ще направя компромис

Съжалявам, не познавам добре форума. Ще го имам предвид... Rolleyes
Благодаря за мненията, точно това се надявах да получа.
Цитирай
#8

И мен ме изгубиха завинаги. Nexus 5X, G4 и двата буутлупнаха малко след изтичане на гаранцията. Иначе за G6, определено вече е старичък, имаш доста алтернативи. И с тая софтуерна поддръжка са банални, наистина. Едно Xiaomi от нисък клас, за 300 лв. го превъзхожда, смешни са.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#9

Абе то и шиоми са смешни със седмичните или месечните бъгни дето пускат. Всичко си има предимства и недостатъци. Ако0 не вярваш си купи шиоми и се забавлявай с играта открий какъв нов бъг са ни пуснали Wink

По темата - G6 е много стар вече и има регионално получаване на екстрите, което не го правеше много добър избор още като излезе. Автора на темата да се насочи към самсунг или хуавей. Ако не друго там поне неприятните изненади са малко Smile
Цитирай
#10

Предполагам втора употреба ще се купува,като гледам около 230-250лв вървят. За тези пари е отличен телефон и определено си струва,няма по-добро от snapdragon 821 в този ценови клас,екрана му е висока резолюция,има си хубава камера,слот за sd карта,3.5 жак и размерите му са сравнително компактни.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#11

Degman тука си прав. Но ако нямаш бъгове по някъв късмет като мен. Всичко си работи и нямаш проблеми и не го мислиш. Сега пак зех да го мисля от де е проблема за 4часа сот на ноте 10+ :Z

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Преди време и аз много държах на редовни ъпдейти. Мина ми тоя мерак. Сега ми е важно да съм с телефон, на който всичко му е наред и няма нужда да правя гимнастики с различни ромове, флашвания и префлашвания. Да, LG не са много по ъпдейтите, но от G6 насам телефоните им са много добре балансирани и оптимизирани и лично аз съм много доволен. Преди време ползвах за малко един служебен G6, беше си перфектен. Сега съм с G7 и също съм много доволен от телефончето. Ама нямало редовни ъпдейти - много важно...

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • Dowper, ganchev
Цитирай
#13

(2019-08-28, 23:17:11)MeRtYy написа:  Предполагам втора употреба ще се купува,като гледам около 230-250лв вървят.

Да, именно втора употреба го смятам.
Последните 3 телефона, които съм купувал са Шаоми. В случая искам нещо с някакъв по-стандартен форм-фактор (последните телефони са огромни, спрямо това, което бяха преди година-две). A40 от Самсунг също няма да е лош вариант, но за едните софтуерни ъпдейти и евентуално дисплея, по-скоро няма да се навия – mid-range Exynos-а не ми вдъхва доверие.
Цитирай
#14

Като не желаеш mid-range Exynos, се огледай пак за Xiaomi (Mi A2 lite, да речем) Android One, компактен, добра батерия, на разумна цена. Даже скоро излезе и Mi A3/A3 lite, но те ще са малко по-скъпички, предполагам. В момента Mi A2 lite се продава за около 300-350 лв., нов, 64/4 GB версия.
Цитирай
#15

Колега,ако случайно се спреш на Lg-то ми драсни,аз мисля,моят да го продавам. Big Grin

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Аз ползвах G6. В момента съм с LG V30. За да сменя ЛГ с ЛГ явно има защо. G6 още е при мен, основно го ползвам за навигация с google maps ако ходя някъде на по-дълго разстояние. Докато го ползвах като основен телефон (до април тази година) не е имал нито един проблем. Просто с времето, както се спомена в по-горен коментар, батерията взе да държи по-малко от началото, но това е нормално за всеки един телефон. Смених го с V30, който де факто бе пуснат няколко месеца след G6 и параметрите им са много сходни. Преди това съм ползвал Самсунг, така че имам наблюдения и върху тях. Камерите на LG не са нищо впечатляващо, но с подкрепата на gcam смея да твърдя, че правят едни от най-добрите мобилни снимки, сравними с флагмани от 2019 г. Преди време даже правих сравнение между G6 с gcam срещу P20 Pro, който беше сочен за лидер в мобилната фотография за 2018 г. При зуум LG-то отвяваше Хуавея. Миналата седмица сравнявахме снимки с колега, който има Galaxy S10+. При зуумване LG-то не отстъпи по нищо Smile

Ако решиш да вземеш G6 съм склонен да се разделя с моя, ако не - ще си го ползвам като навигация. Само като навигация с предварително заредени географски карти, но без сим в него изкарва по 8 часа без зареждане, иначе със сим карта на 4G прави около 4 часа екранно време, което зависи от това дали се играят игри или само се правят снимки и браузва.

Откъм софтуер и игри няма нещо, което да не може да подкара. 821 си е 821, дори и през 2019 г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на galaxian за това мнение:
  • garfild76
Цитирай
#17

Аз съм много доволен от телефона, даже с последния ъпдейт батерията държи малко повече, но може и да се дължи на това, че не беше рестартиран 3,5м. Като дойде 9ка даже не знам дали ще искам да ъпдейтвам, сега работи перфектно и не виждам смисъл от някакви промени.
Цитирай
#18

(2019-09-02, 11:11:57)Dowper написа:  Като дойде 9ка даже не знам дали ще искам да ъпдейтвам
Ама то ще идва ли 9 за G6-цата  Big Grin

SM-N9000 > SM-N960F/DS > SM-N975F/DS > SM-N986B > SM-N975U1>SM-S918B/DS
Цитирай
#19

Ще дойде. В момента има изтекла бета версия и в XDA казват, че са доволни от нея.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • chopakov
Цитирай
#20

S8 или s9 с android 9 не е никак добра идея. S9 ми е основния, но прескачам от контакт до контакт. А ако се ползва и редовно на мобилен батерията я няма. Ако не ти е основен си е бая добре s8. Стига проблема с лайфая да не е общ. Когато бях със s8 също не ми е бил с кой знае колко добра батерия, и него го зареждах по два пъти на ден.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Здравей, според мен зависи на какъв ще попаднеш. Моя е на 26+ месеца ежедневна употреба ( да се чете злоупотреба ). Един гаранционен ремонт ( подмяна на USB порта), заради зареждане (2х и си работеше въпреки това), докато е подгизнал. Нито един фактори ресет откакто е купен, а паметта в смарт доктора почти винаги показва 0B free. Доста пъти е преживял упражнението земя - въздух. Общо взето за мен най - важното е дизайн, дисплей и да е здрав. За момента си е доста приличен телефон ( лично мнение), особено ако не му е засегната водоустойчивостта. Целия е счупен, използвам го за отварачка, сменил съм само стъклото на камерата ( и гръб имам, но чакам дисплея), но въпреки всичко не спира да работи. Поръчал съм си и друг телефон, но със сигурност ще го използвам още като го "стегна", защото ми харесва, че има 3,5 жак, плоски дисплей и гръб, прилична задна камера и dolby vision ( все още няма много съдържание, пък преди 2 години да не говорим). Малко разхвърляно, но все пак ще ме разбереш.

[Изображение: 31f37e012c423095de1f5ff42399f875.jpg][Изображение: 3d6fea8b3078cacaa2ecb1e7c0772179.jpg]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Sony Xperia L ROM: CM12 5.0.2 Lollipop  KERNEL: ThunderZap 4.12
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)