Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем със зареждането
#1

Здравейте колеги,

Случва ми се вече за трети път. Вечерта слагам телефона да се зарежда и е на 22%(примерно), сутринта дърпам кабела и гледам пак си е на 22%. Пробвах с две зарядни и два различни кабела, все същото. Като се замисля този проблем е след като ъпдейт ах до 10.3.2.0, но дали е от това нямам идея. Има ли начин да разбера дали usb буксата е както трябва? Някой с подобен проблем?
Благодаря[Изображение: 7d87f99185fd068dd4ee6e1d3c76d0a7.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Светва ли индикацията, че се зарежда телефона? След като си опитал с друг кабел и адаптер и пак е същото остава да е захранващият блок,там е буксата, ни се сменя целия не си заслужава да се сменя само порта.
Иначе няма как да тестваш само порта , ако има голям вертикален луфт е заминал порта. Единственият тест е този с индика ията за която попитах

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#3

Рестартирай го
Цитирай
#4

Свети горе лампичката че се зарежда. Рестартирам съм го няколко пъти.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Остави го да се разреди напълно и да изключи сам. После го сложи да зарежда.
Цитирай
#6

(2019-08-30, 11:42:26)niki7989 написа:  Остави го да се разреди напълно и да изключи сам. После го сложи да зарежда.
Ще пробвам

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Напишете с два реда как разрешихте проблема, може да е от полза на някой.
Цитирай
#8

Ами не сме го разрешили още. Задължително ще кажа как съм го решил ако го реша

Оставих го да падне до край батерията и се изключи. Сега като се зареди до 100% трябва ли да се изключи диодната лампа?

Изключи се диодната лампа и всичко изглежда без проблем. Едни фабрични настройки ли да му вкарам?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

(2019-08-30, 13:02:36)BlackBone написа:  Ами не сме го разрешили още. Задължително ще кажа как съм го решил ако го реша

Оставих го да падне до край батерията и се изключи. Сега като се зареди до 100% трябва ли да се изключи диодната лампа?

Изключи се диодната лампа и всичко изглежда без проблем. Едни фабрични настройки ли да му вкарам?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

След като се зареди до 100%, диодната лампа гасне. Ако не си правил ресет след големите ъпдейти, тоест от андроид 8 към 9 и миуи 9 към 10, ще е добре да се ресетне.
Цитирай
#10

Ами по едно време бях с pixel experience rom (android 9) и после минах на миуи 10 (android 8) мисля че беше. След известно време вече дойде миуи 10 с андроид 9.Инсталацията от pixel към миуи беше чиста ама след това може нещо да се е омазало. Ще пробвам с фабрични настройки. Backup-a на xiaomi ще ми запази ли всичко?

Ама като цяло изкарах 3-4 месеца без никакви проблеми. След ъпдейта на 10.3.2.0 забелязах тази аномалия.
Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Графиката на зареждането от снощи. Не съм правил фабрични настройки още [Изображение: 65995f3217d7bcf407b0a9d6dd7fe69a.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)