Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi до 320лв? Кой от 4-те да избера към края на 2019г
#1

На кратко ще се купува пак сиаоми но от последната година не съм изобщо в час. 
Ще се ползва само за обаждания, интернет, ютуб, телевизия, следователно приоритетите са: 2 SIM карти, батерия, бързина, камерата не важна. 

Предния си го взех от citytel и основно пак от там гледам какви има в "тренда".

1. Xiaomi Mi A2 Lite {64GB-4GB RAM}----309лв 
    Процесор: SD625
    Андроид  : 8.1 Oreo
    Батерия  : 4000mAh
https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-a2-lite-64gb-4gb-ram

2. Xiaomi Mi A2(MI6X) {64GB-4GB RAM}----325лв       НЕ ЗНАМ С КОЛКО СИМ КАРТИ Е, май е с една и ще отпадне. 
    Процесор: SD660
    Андроид  : 8.1 Oreo
    Батерия  : 3000mAh
[/url][url=https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-a2-64gb-4gb-ram]https://www.citytel.bg/xiaomi-mi-a2-64gb-4gb-ram

3. Xiaomi REDMI 7 {64GB-3GB RAM}----300лв              НЕ ЗНАМ С КОЛКО СИМ КАРТИ Е, май е с една и той ще отпадне.
    Процесор: SD632
    Андроид  : 9 Pie
    Батерия  : 4000mAh
https://www.citytel.bg/xiaomi-redmi-7-64gb-3gb-ram

4. Xiaomi Redmi Note 5 (Pro) {64GB-4GB RAM}----335лв 
    Процесор: SD636
    Андроид  : 8 Oreo
    Батерия  : 4000mAh
https://www.citytel.bg/xiaomi-redmi-note-5-pro-64gb-4gb-ram

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#2

Redmi Note 7 е най добрия избор,след него Mi А2.Ако не държиш да е от същия магазин/ситител/ ето https://ofisitebg.com/product/xiaomi-red...64gb-black
https://ofisitebg.com/product/xiaomi-mi-...lue-copy-1

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

Подлежи на обсъждане. Значи Ноут 7 отпада защото е над бюджета. Mi A2 ми е една от целите, двоумя се между Mi A2 и Mi A2 Lite. Но Mi A2 има само 3000mAh батерия но най-мощен процесор, а съобразно приоритетите: "2 SIM карти, батерия, бързина, камерата не важна" се чудя дали Mi A2 Lite не е най-доброто? Веднага бих взел Redmi Note 5 но той вече ми се струва морално остарял и май няма да има още дълго подръжка.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#4

Аз бих взел a2 litе основно заради батерията, скоро като купувах моя гледах за а2 че има доста недоволни от батерията...Погледни Ноут 7 дали още е намален, защото моя дойде за 340, а е по - добър от гореспоменатите
Цитирай
#5

При условие, че ще го взимаш в края на годината може и да влезе в бюджета.
Реалнао щом бързина и батерия ти е изискването гледаш само процесора и батерията.
Redmi note 7 e с идентичен процесор като Mi a2, mi 8 lite, Mi note 3, но с батерия 4000
Аз (на хартия) бих заложил на Mi a3 (особено ако не ти харесва MIUI). Хем е с най-добър процесор, хем заради по-ниската резолюция ще е още по-бърз, ще кара повече батерията и няма да ти хаби толкова трафик, но пък за чувствителното око може да е проблем, че е с 286ppi
Redmi 7 май се очертава да е най-бавния от всичките, но трябва да се направи сравнение между 632 и 625, за да сме сигурни.
Той също е само с ХД+ резолюция и заради големите си размери е едва с 269ppi.
Цитирай
#6

Redmi 7 ми е най-непознат, но и с тея 3ГБ Рам малко ми отива в тъча.
Ноут 7 въобще го изключвам от картинката защото бюджета е 300лв и максимум 20лв отгоре, аз затова клоня към Mi A2 lite защото е изпитан така да се каже- процесор/батерия и не е много стар (гледам някакво видео от преди месец, изкарва 8-9ч екран за 2 дни, което е повече от добре)

А за note 5.... има ли смисъл да го взема като инвестиция за следващите 3,4 години? Като параметри сигурно нищо няма да му има но игурно ще му спрат поддръжката в най-скоро време, и от тая гледна точка по-добре да е Mi A2 Lite отколкото Note 5.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Щом е за 3-4 години гониш топ хардуера и новата версия на Андроид тъй като батерията след толкова време ще е за смяня според мен
Цитирай
#8

Значи а3, защото тепърва идва с 9 и ще има Q и следващия поне, а а2 вероятно Кю ще е последен, ако има такъв.
redmi 7 eдва ли ще получи ъпгрейд
Цитирай
#9

Според мен Ноте 7 ти е най-добрият избор. Ако само парите са притеснението, защо не го поръчаш от Китай? Има оферти за 280 лв. в момента, 4/64 ГБ глобална версия.


Цитирай
#10

Добре, тук гледам NOTE 7 за 330лв НО е 32/3ГБ РАМ, според мен до 2 години всичко под 4 ГБ рам ще отиде в кошчето. Така ли е?
Ако да, в такъв случай Mi A2 lite 64/4 по-добре ли ще е от NOTE 7 32/3?
За Китай в момента пасувам защото май другата седмица ще го купувам а вече вкъщи ми го искат (няма да е за мен телефона) но все пак пуснете един линк от алито.
280лв- но мито и ддс + DHL няма ли да си дойде колкото в онлайн магазините?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#11

Ако можеш да надвишиш за Note 7 супер. Ако не, Mi A2 Lite но имай едно на ум, не го загрявай много че се появяват петна по екрана. Научих го по трудния начин от опит.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

Процесора на 7 е по мощен, модела е продаван и според мен ще получи още една версия, така че ако можеш да изкараш още 30лв не се замисляй..Ако не лайта е най-доброто
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dsrkv за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#13

Redmi Note 7 - 350 лева? В момента е толкова в Емаг, 4/64GB. Заслужава си пред останалите модели.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#14

Мерси за мненията, картинката ми се изясни.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#15

Избора ти според мен се сведе до Ноте 7, 3/32 Гб за 320 лв. от Емаг и версията с 4/64 ГБ за 350 лв., отново оттам. Като силно ти препоръчвам да прежалиш тези 30 лв. и да вземеш 4/64 ГБ.


Цитирай
#16

Подкрепям на 100% горното мнение. За тези пари (350)) е" подсъдимо" да не се възползваш.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#17

Взех си моя от същата промоция и ако му свикнеш на UI няма грешка
[-] 1 потребител изказва благодарност на Dsrkv за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

Дайте да поговорим малко за гаранциите. Как стоят нещата, до колкото ми стана ясно (понеже от емаг не съм пазарувал) Емаг е платформа в която продават някакви търговци, примерно ноут7 се предлага "с доставка от Емаг" и друг ноут7 " с доставка от ofisite". Това ofisite е онлайн магазин.... т.е. гаранция няма, има но е фалшива. Примерно друг mi a2 lite "с доставка от EUROMOBILE TRADING" което значи че пак е с фалшива гаранция защото го пращат за сервиз в магазинчетата. Примерно citytel поправят сами xiaomi, точно за това има по форумите лоши мнения, примерно ако се развали нещо или ако се появят жълти петна няма да се набутат да ми сменят дисплея който е колкото половината телефон (за тяхна сметка) и ще ми кажат в становището че съм го изтървал (така правили те, хората си описват преживяванията по други форуми).

Съответно ако купувам от Емаг, гаранция няма както е при технополис или мобилните оператори.
До тук така ли е?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#19

Давал съм гаранционно на emag една Lumia за смяна на дисплея (беше станал на разноцветни точки като сияние от мъртви/запечени пиксели). Дойде куриер и за тяхна сметка го ремонтираха и върнаха на следващата седмица пак с куриер (безплатна доставка).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

(2019-09-03, 21:25:40)nehranimaiko написа:  Дайте да поговорим малко за гаранциите. Как стоят нещата, до колкото ми стана ясно (понеже от емаг не съм пазарувал) Емаг е платформа в която продават някакви търговци, примерно ноут7 се предлага "с доставка от Емаг" и друг ноут7 " с доставка от ofisite". Това ofisite е онлайн магазин.... т.е. гаранция няма, има но е фалшива. Примерно друг mi a2 lite "с доставка от EUROMOBILE TRADING" което значи че пак е с фалшива гаранция защото го пращат за сервиз в магазинчетата. Примерно citytel поправят сами xiaomi, точно за това има по форумите лоши мнения, примерно ако се развали нещо или ако се появят жълти петна няма да се набутат да ми сменят дисплея който е колкото половината телефон (за тяхна сметка) и ще ми кажат в становището че съм го изтървал (така правили те, хората си описват преживяванията по други форуми).

Съответно ако купувам от Емаг, гаранция няма както е при технополис или мобилните оператори.
До тук така ли е?
 Така е.
Цитирай
#21

Винаги избирай продукта който желаеш да е "Предлага се от Емаг", а не от външни търговци и няма да имаш проблеми.

POCO F5 12/256 GB





[-] 1 потребител изказва благодарност на ronnie72 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#22

(2019-09-03, 21:31:37)centur написа:  Давал съм гаранционно на emag една Lumia за смяна на дисплея (беше станал на разноцветни точки като сияние от мъртви/запечени пиксели). Дойде куриер и за тяхна сметка го ремонтираха и върнаха на следващата седмица пак с куриер (безплатна доставка).

Ама не уточняваш от Емаг ли е или от страничен търговец който си предлага стоките в платформата на Емаг. 

(2019-09-03, 22:01:04)ronnie72 написа:  Винаги избирай продукта който желаеш да е "Предлага се от Емаг", а не от външни търговци и няма да имаш проблеми.

И аз така си помислих, поне ще се търси отговорност от реномиран магазин, а ако търсиш сметка на някакво гаражче, няма да му излезе края.

Аз само да кажа, лично от технополис проблем с гаранция съм нямал, взимат си продукта и го пускат по каналния ред без шмекерии.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#23

(2019-09-03, 22:01:04)ronnie72 написа:  Винаги избирай продукта който желаеш да е "Предлага се от Емаг", а не от външни търговци и няма да имаш проблеми.

Точно така. Само продукти, предлагани и доставяни от самите Емаг. Гаранцията е сигурна и с куриер за тяхна сметка!

Ето и директен линк: https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redm...ction=view


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Gosho223
Цитирай
#24

И аз съм на такова мнение. Взимал съм доста неща, някои от които по 700-800 лв. от Emag и проблеми не съм имал никога.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#25

Аз също ще споделя мнение, дано е от полза. Преди 2 години се наложи да сменя телефона с Redmi 4x, най - добра цена намерих в Емаг, предлагаше се от техен партньор (moven.bg), но не го поръчах от Емаг, а се обадих директно на търговеца. Търговеца ми направи отстъпка (така или иначе плаща комисионна на Емаг), преди месец се наложи да го пратя на ремонт (смяна на екрана заради жълти петна), пратих им го с Еконт до сервиза, с кутията и гаранционната карта за моя сметка (5 лв.) и след два дни ми го върнаха, отново за моя сметка. Ремонта ми излезе 10 лв. смятам си заслужава, тъкмо след няколко дни му изтича гаранцията, къде са го ремонтирали не знам, но си работи и е пушка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)