Анкета: Недостатък ли е според Вас премахването на 3,5мм. жак от Samsung Galaxy Note 10/Note10+ - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, защото качествените слушалки са жичните
28.57%
14
28.57%
Не, защото отдавна ползвам Bluetooth слушалки
16.33%
8
16.33%
Да, защото няма причина предходния модел да има, а тези да нямат
12.24%
6
12.24%
Не, защото от Samsung казаха, че са го премахнали заради по-голямата батерия и по-тънкия корпус
4.08%
2
4.08%
Да, защото би трябвало като струва толкова пари да има всичко
26.53%
13
26.53%
Не, защото има преходник, който е поносима сума пари
4.08%
2
4.08%
Друг отговор
8.16%
4
8.16%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Недостатък ли е според Вас премахването на 3,5мм. жак от Galaxy Note 10/Note10+?
#1

[Изображение: Samsung-Galaxy-Note-10-Plus-charging-por...00x675.jpg]

Недостатък ли е според Вас премахването на 3,5мм. жак от Samsung Galaxy Note 10/Note 10+?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Да. То друг отговор няма.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

Недостатък е, въпреки, че от години ползвам bluetooth слушалки и моят няма 3.5 жак.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Note 10 e супер смартфон с много функции, но за толкова пари трябва да има и жак. А и аз лично предпочитам жичните слушалки, тъй като могат да се намерят по-евтини и качествени.

So uncivilized.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Roskoo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Недостатък е като цяло премахването му от телефоните, въпреки, че има заместители си остава най удобен и не се налага да търсиш преходници и тем подобни.
Отговора ми е друг, просто ДА

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

И за мен е недостатък премахването му. За съжаление такава е тенденцията. Двата телефона които имам в момента (Note 10 и Xiaomi Mi Mix 3) са без 3,5мм. жак.
Xiaomi - то поне има преходник в кутията.
Цитирай
#7

Това, че техниката се променя всеки ден, не означава че трябва заради нова някаква особеност, да се премахват популарни и използвани в цял свят аксесоари! Това води до монополизация и излишни разходи за нова техника, а аз лично не одобрявам BLUETOOTH!
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan4901 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Много точно се казва в видеото причината за премахването на жака. Просто бизнес  Cool

https://www.youtube.com/watch?v=9nOYabbTPVI&t=277s
Цитирай
#9

Мнението е лично негово/субективно/. Това е прогрес за мен. Пикселите също нямат слот за карта памет и жак. Личното ми мнение е, че по кабел качеството на звука е по-добро, но ако искаш истински качествен звук няма да слушаш от телефон. За краткото време на слушане/примерно в градския транспорт/ е идеално. Музика в колата или на колонка през блутута, макар че аз ползвам жица в колата/стара уредба/





времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

(2019-09-13, 22:21:20)pepy1 написа:  .. Пикселите също нямат слот за карта памет и жак.
Не бъди сигурен толкова - Pixel 3a си имат жак.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

(2019-09-13, 22:21:20)pepy1 написа:  Мнението е лично негово/субективно/. Това е прогрес за мен. Пикселите също нямат слот за карта памет и жак. Личното ми мнение е, че по кабел качеството на звука е по-добро, но ако искаш истински качествен звук няма да слушаш от телефон. За краткото време на слушане/примерно в градския транспорт/ е идеално. Музика в колата или на колонка през блутута, макар че аз ползвам жица в колата/стара уредба/





Като се изцепите така сякаш имате телефон от един месец и никога не сте чували за телефони с истински добри дакове, между които е и всъщност първия Galaxy S. Правите се че не съществуват телефони с Hi-Fi звук защото не ви изнася че самсунг се изложиха с жака вече тотално, или сте не запознати с марки и модели които имат изключително добри дакове? Интересно е че мислите че "прогреса" е да се реже функционалност, нещо много сбъркано има в това.

Sent from my LM-G710
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu, Roskoo
Цитирай
#12

Преди ми пречеше липсата на жак, защото в колата нямам блутут уредба и слушах с AUX кабел, никога не съм бил маняк на тема супер супер качествен звук, просто искам да слушам музика и я имах, обаче на телефона му падаше заряда, затова слушах и зареждах едновремнно.
Днес high end телефоните са без жакове- така е.
Затова си закупих блутут джаджа за колата + wireless стойка , само поставям телефона и пускам музика, веднага се свързва с блутут джаджата, музиката гръмва и почва зареждането на телефона от стойката.
Супер е удобно за мен. Няма кабели, няма мабели, имам динамичен ден и нямам особено време, като спра просто дърпам телефона и гася колата- Това е.
Премахването на жака не ми пречи и в никакъв случай не бих отписах Note 10 заради този недостатък, дали е заради бизнес не знам, мен лично от както си купих тази джаджа за 18$ от Али не ме засяга особено дали има жак или не.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

(2019-09-14, 04:37:40)degman написа:  Като се изцепите така сякаш имате телефон от един месец и никога не сте чували за телефони с истински добри дакове, между които е и всъщност първия Galaxy S. Правите се че не съществуват телефони с Hi-Fi звук защото не ви изнася че самсунг се изложиха с жака вече тотално, или сте не запознати с марки и модели които имат изключително добри дакове? Интересно е че мислите че "прогреса" е да се реже функционалност, нещо много сбъркано има в това.

Sent from my LM-G710
Не мога да схвана какво точно искаш да кажеш! За мен истинския звук не се вади от телефон, както и добра снимка, колкото и добра да му е камерата. Не съм фен на "цан-цун" и ми е все тая според кого са се изложили и според кого не. Просто смятам, че с безкабелни слушалки можеш да имаш добър звук, за каква орязана функционалност става дума?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#14

Не всичко е безжично. Разбирай го както искаш. А за безжични слушалки с добро качество - ми цената ще е х2 на жични. И всякакви други примери може да се дадат. Но щом ти нямаш проблем си е твое мнение.

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#15

Сега те разбрах, да не бях отчел допълнителното закупуване на безжични слушалки. Извинявам се!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#16

На нито един телефон до сега не съм използвал жака. За мен липсата е предимство - една дупка по-малко да се пълни с боклуци.
Цитирай
#17

Е като ти пречи, винаги си има тапи за тях.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#18

То не бяха калъфи , протектори , тапи... И за какво постоянно се коментират формите , материалите и цветовете на телефоните , като от тях нищо не се вижда?!
[-] 1 потребител изказва благодарност на BisVal за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Ами аз съм съгласен с това за дупката дето се пълни с прах, но наистина като не се ползва от някой пак не е оферта да го няма. Защото по тази логика да махнат предната камера, щото някой не ползва, задната че друг не ползва, да отрежат 80-90% от функциите на андроид защото почти никой не ги ползва.....

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#20

Всеки гледа да копирва глупостите на Епъл, затова се режат функции.
Някои фирми и сд картите взеха да махат.
Инфраред и тн.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#21

Е хайде сега, съгласи се, че инфрареда при телефоните е отживелица! То не че много потребители ползват блутута за прехвърляне и приемане на данни(изключвам колонките, безжичните слушалки и автоаудио уредбите) защото не са масови! Много паплач(като мен) за данни и съхранение ползват облачно пространство, даже съм забравил какво е карта памет. На мен така ми е по-удобно, даже си плащам. Това че ние сме бедни и не може да си позволиме много неща, не значи че трябва да спираме прогреса! То не че можем, или пък някой се съобразява с нас.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

Инфраред= дистанционно.
Сд карта= съхранение на данни с цел лесно флашване и сменяне на телефон.
Нищо общо със доходи и местоживеене.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#23

То и приложения за тв има, ама всеки предпочита 40-50-60 инча тв, а не да се мъчи на телефона! Което не значи, че някой не го ползва, просто искам да кажа, че пазара регулира. Щом дадено нещо не се ползва толкова масово( да не кажа хич) време да се премахне. Като пример ще дам кинескопените телевизори, не се произвеждат защото няма кой да ги купува вече. Иначе са по-ефтини от съвремените ХД-та. Мако се отклонихме от темата!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Онзи ден бързам да изляза, взимам блутут слушалките, оказва се че съм забравил да ги заредя. Грабвам си жичните и не ми дреме понеже имам 3.5мм. Има преходници, но мой познат ми се оплаква че вече 2 телефона им се разхлабил тотално Тайп-С порта от износване. А инфрареда най-редовно си го ползвам като дистанционно, вярно главно за on/off, но все пак ми е полезно.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
[-] 2 потребители изказват благодарност на mg22 за това мнение:
  • oxuboxu, rikob
Цитирай
#25

Рязко го отписах тоя Note

Тяхните слушалки от кутията работят.

Слагам слушалки със jack > type c и излиза нотификация за неподдържано устройство. Слушалките от кутията са пълна боза.
2000+ лева тел и да не мога да пускам каквито аз слушалки искам... LMAO

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)