Анкета: На колко години е смартфона, който ползвате в момента? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Съвсем ново - около 6 месеца
37.20%
77
37.20%
Почти 1 година
19.32%
40
19.32%
Вече 2 години
19.81%
41
19.81%
Около 3 години
7.25%
15
7.25%
Повече от 3 години
13.53%
28
13.53%
Не ползвам смартфон
0.48%
1
0.48%
Друго
2.42%
5
2.42%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На колко години е смартфонът, който ползвате в момента?
#1

Хората все по-често се отказват от купуването на нов смартфон: цикълът на обновяване нарасна на три години. Като една от причините, довели до спада в доставките на смартфони през последните тримесечия, се посочва, че потребителите използват устройствата си за по-дълъг период от време. 

                                              [Изображение: 16660b3cec0912fce5bd3fb1000540a8-full.jpg]  

Гласувайте на колко години е устройството ви, което ползвате в момента? Споделете в коментарите си, колко често подменяте устройства си и какво точно ви кара да се втурвате към магазина за ново такова?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам един на 10 и един на 6! Ползвам и двата, но повече този на 6 г.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#3

Нямам определен период. Предишния си телефон ползвах 3 години, а онзи преди него- 1 и половина. Сменям ги, когато ме грабне някой по- нов модел и почувствам, че връзката ми със стария е изчерпана. Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#4

Ноември стават 2 години
Цитирай
#5

Ползвам телефони на различна възраст.
P 30 Pro, който е нов,но най-вероятно ще го продам.
Мой познат ми продаде и своя Vertu-Caret Calf.
Имах и за кратко S10+, който продадох.
Имах и LG G8-също го продадох.
Ползвам и почти 5 годишен LG G4, но много рядко, като резервен телефон.
Имам и един Iphone 7+.
Имам и LG V40, който също ще продам, защото съм решил да си купя V50.
Цитирай
#6

Почти две години и половина, откакто ползвам J7 2016 и съм доста доволен. Много го натоварвах, слава Богу не ми се е налагало да го ремонтирам, но скоро ще се сменя.

So uncivilized.
Цитирай
#7

На 22.09 стават 5 години със Z2  Cool


[-] 2 потребители изказват благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, Victormihov
Цитирай
#8

Около 6 месеца и се надявам да изкара 3 години , ако не и повече като предния.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

Началото на декември стават 2 години от както съм с 5Т-то, един от малкото телефони който изкара толкова време без да го сменя или счупя.
Като минус намирам единствено камерата която е слаба дори за времето си (2017г.)

Скоро ще го сменя обаче, не защото не ми върши работа, напротив, перфектен е, направо не мога да повярвам как за 2 години performance-a на телефона не е мръднал и си толкова бърз като в първия ден, но трябва да преподписвам с оператор и бих взел нещо с по добра камера.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

Имах S9+ издържа 7 месеца, смених го с Mi9 SE издържа 3 месеца и смених на Note 10+ които издържа по малко от 2 седмици и се върнах на Mi9 SE

Ще чакам да излезнат новите Oneplus ове и грабвам защото 7 Pro ми се вижда стар вече

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#11

Настоящият Samsung Galaxy S8+ в момента е на година и половина. Имам го от март месец 2018г.
Може би нямаше да съм с него, ако не ми бяха подарили един S7 edge лятото на 2017г, просто ме грабна с бързото си зареждане, AOD и камера (предна и задна). Но понеже е дефектен, реших да си купя следващия модел.

Иначе кой знае, можеше да си ползвам още Sony Xperia Z3, който закупих август 2015г. Страшно много харесвах това телефонче. Сега си стои в шкафа както S7 edge.
Имам и един Samsung Galaxy S2, който закупих октомври 2012г. Края на 2013г реши да поплува и от тогава реших, че следващите ми телефони ще са устойчиви на вода.

Всеки един телефон работи.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#12

От март тази година съм с ми ноут 3, преди това бях 1 година почти с ми а1...дефектен се оказа дисплея. Ако не беше това още щях да съм с него. Преди него бях 1 година с редми 4 прайм...дефектен пак...губеше сигнал. Ми ноут 3 е супер обаче!
[-] 1 потребител изказва благодарност на KenLii за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#13

P20 Lite 4+64GB DS, на 1 месец. Като модел е 2018, иначе в мен е от юли, чисто нов.
Предния ми P10 lite 3+32GB DS бях купил юли 2017 и точно 2 години го ползвах. Никакви засечки, никакви проблеми, уникален смартфон. P20 lite-а е не-малко уникален.
Цитирай
#14

Mate 9 Pro ползвам от 2 години и все още не смятам да го сменям. Преди това 2 - 3 телефона в рамките на година. А вярното ми LG G2 още ползвам понякога за резерва.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#15

Note 10 заради стилуса. Но при мен телефоните са преходни, доста. Ако изкарам 3 месеца с един, ще да съм се разболял вероятно. Просто не мога да им устоя. Излезе ли нещо ново и трябва да се пробва.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

Ползвам LG G7 ThinQ от една година и мисля да изкарам с него поне още една. Много добър телефон е и все още не е остарял толкова много, че да го сменя.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#17

На година и 8 месеца ми е смартфона, иначе като модел е от близо 3 год.
Ползвах LG V20 от декември 2017 до декември 2018. Смених го с Покофон, който ползвах 5 месеца, разкарах го (подарих го на сина) и отново ползвам V20 от около 4 месеца. Смятам да го ползвам докато държи фронта, а той ще го държи още 1 год.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#18

Аз наскоро си смених 3-годишния Нексус защото стъклото се спука и батерията започна да не държи вече. Иначе още щях да си го ползвам.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#19

Моят е съвсем нов (2 седмици) Samsung Note 9. Предния телефон беше Honor 7 lite на 2 години и половина и ми скъсваше нервичките (камерата се пускаше за > 8 секунди, батерията падаше за половин ден).
Поради проблемите на стария телефон се реших на нов, по-висок клас. Ако старият се държеше прилично, още щях да си го ползвам Smile
Цитирай
#20

Много рядко стигам до година, сменям ги често

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#21

Note 10+ на две седмици.
Преди това Айфон Х почти направи 2 години и то с 300 зора, като доста често се връщах към него.
Много рядко да изкарам повече от година с един модел.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

Redmi 4x почти на 2 години.Железен и безпроблемен.
Цитирай
#23

(2019-09-02, 19:54:12)NoMaD написа:  
Хората все по-често се отказват от купуването на нов смартфон: цикълът на обновяване нарасна на три години. Като една от причините, довели до спада в доставките на смартфони през последните тримесечия, се посочва, че потребителите използват устройствата си за по-дълъг период от време. 

                                              

Резултатът от анкетата противоречи на това твърдение... Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#24

Имам 2 апарата: единия на година и половина, другия на три. Не мисля скоро да ги сменям, единствено от време на време пробвам някой интересен в средния клас.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#25

@Lupita - Резултата противоречи , защото анкетата тук е направена във форум , където хората са ентусиасти и по-често си сменят джаджите. В останалите 99% от хората си ползват старите телефони , докато се скапят съвсем.
[-] 2 потребители изказват благодарност на BisVal за това мнение:
  • jhoro, SE Neo V
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)