Анкета: На колко години е смартфона, който ползвате в момента? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Съвсем ново - около 6 месеца
37.20%
77
37.20%
Почти 1 година
19.32%
40
19.32%
Вече 2 години
19.81%
41
19.81%
Около 3 години
7.25%
15
7.25%
Повече от 3 години
13.53%
28
13.53%
Не ползвам смартфон
0.48%
1
0.48%
Друго
2.42%
5
2.42%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На колко години е смартфонът, който ползвате в момента?
#26

На около 3г ми Xiaomi-то.Но около 5-6г като направят ги сменям или ако не сдадат багажа.Че както обичам да бърникам

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
Аксесоари
#27

Декември ще станат 2 години.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#28

Най-много изкарах с MI5, около три години, за всички останали модели, които съм имал имал опцията е около две години.

 
Цитирай
#29

Сегашния P30 е купен в началото на април 2019 година-2 години и 5 месеца,ако не се развали ще го ползвам още.Имам Леново А 6000 на 6 години,още работи и батерията си му държи,но освен за говорене за друго не става,защото е мъка,много е бавен.

Huawei P30
Цитирай
#30

(2019-09-02, 21:00:16)pepy1 написа:  Имам един на 10 и един на 6! Ползвам и двата, но повече този на 6 г.

Телефони на 10 ... вече не са "смарт" (умни)! Имат деменции.   Sleepy

Този, дето го ползвам в момента, е четвърта година. Преди това съм сменял смартфон апарат само когато Омре!
Имам други два - "с копчета" - на 10+ и на 12+ години. Работят нормално, само дето искат нови батерии.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#31

Мойте са на 2 месеца,изкарват обикновено между 6 и 12 месеца и после нови Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#32

(2021-08-29, 16:18:20)jhoro написа:  Обади се след ... 4-5 месеца!
Когато решиш да го сменяш.

Като се появи s22 ultra или нещо друго което ми допадне ,гаранция заминава както всеки друг телефон до сега

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#33

(2021-08-29, 18:26:01)Sokolchev написа:  Като се появи s22 ultra или нещо друго което ми допадне ,гаранция заминава както всеки друг телефон до сега

Благодаря, че отговаряш смислено.
Интересно ми стана - на каква цена продаваш старите апарати? Ако решиш - кажи.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#34

(2021-08-29, 18:40:08)jhoro написа:  Благодаря, че отговаряш смислено.
Интересно ми стана - на каква цена продаваш старите апарати? Ако решиш - кажи.

Ами според зависи от състоянието,ама примерно p40 pro-то с леко драснато на дисплея и 1г ползване замина за 780лв,p30 pro-то на почти 2г с пукнато стъкло замина за 400лв,p20 pro-то на 6м замина за 550лв преди 2г когато взех 30-ката,сега ако се стигне до продажба на двата сапуна ще решавам на момента,сега са здрави ама знаели се Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 1 потребител изказва благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#35

(2021-08-29, 20:26:52)Sokolchev написа:  Ами според зависи от състоянието,ама примерно p40 pro-то с леко драснато на дисплея и 1г ползване замина за 780лв,p30 pro-то на почти 2г с пукнато стъкло замина за 400лв,p20 pro-то на 6м замина за 550лв преди 2г когато взех 30-ката,сега ако се стигне до продажба на двата сапуна ще решавам на момента,сега са здрави ама знаели се Smile

Още веднъж благодаря - не очаквах толкова подробен отговор.
Мисълта ми беше - нещо като порядък, процент от първоначалната цена.

Лошото е (не го приемай лично) - че повечето хора, които бързо сменяте апаратите - не ги пазите достатъчно. Ако апарата е външно запазен и без вътрешно износване - за до 1 година ... няма как да има - може да се продаде доста по-добре!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • Sokolchev
Цитирай
#36

Миналата година началото на Декември си взех S20+, предния ми беше S10, него го ползвах година и половина някъде, сега чакам да излезе S22 и ще взема него вероятно догодина.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sashko_Trg за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#37

20+ години... Дори сега съм с nokia 3210 и пиша от нея. Не се чуди, докато четеш! Тя е (смарт) и се е усъвършенствала с времето, защото Аз пиша във вид СМС, а тя конвертира и автоматично изпраща във Форума, във вид на Отговор ? Иии за протокола : докато даде фира (гАт бях млад, през месец, че по 2бр) Wink

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на niksanvn за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#38

Galaxy Note 9. Карам 3та година с него и не бих го заменил, не виждам да има нещо съществено на пазара.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladofena за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#39

(2021-08-30, 07:59:02)vladofena написа:  Galaxy Note 9. Карам 3-та година с него и не бих го заменил, не виждам да има нещо съществено на пазара.

Не си казал - кой точно модел Samsung Galaxy Note9 (128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 512GB 8GB RAM) - но и трите са актуални. Аз също не бих го сменил засега.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#40

Текущият P30 Pro е на 3-4 месеца. Предишният, Nova 5T, (чудесен телефон!) ползвах точно 1 година, сега гаранционен стои като резервен. Предишните ползвах средно 2 години - в обратен ред са Honor 9, LG G2, Redmi Note 4..., като само първият бе "снет от въоръжение" в пълна изправност. Останалите все се бъгваха седмица-две след изтичане на гаранцията.

Поради причини от "американски характер", в момента не обмислям замяната на P30 Pro - не само, че ми е съвсем по мярка, но и практически няма с какво. Явно е, че следващият няма да се казва Huawei, но най-вероятно ще носи дъщерно име.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#41

Сега ще изреждаме телефоните които са работещи но стоят в чекмеджетата ли?Когато сите балами носиха онази кирпич-орехотрошачка нокиа 3310,я бех с панасоник gd 95....Купих му нова батерия....Лек та дрънка-изтървеш го....па се пръсне....па го събереш....набираш и....АЛО.....Ще стане много дълго....Сега съм със самсунг а71....на година и шест месеца.
[-] 1 потребител изказва благодарност на _nib_ за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#42

Samsung note 10 plus, купен миналото лято. Ще изкарам още една година, щото не виждам причина да го сменям.

Sent from my Note10+ using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#43

(2021-08-29, 21:25:14)jhoro написа:  Още веднъж благодаря - не очаквах толкова подробен отговор.
Мисълта ми беше - нещо като порядък, процент от първоначалната цена.

Лошото е (не го приемай лично) - че повечето хора, които бързо сменяте апаратите - не ги пазите достатъчно. Ако апарата е външно запазен и без вътрешно износване - за до 1 година ... няма как да има - може да се продаде доста по-добре!

И аз спадам към тази графа на продаващите и купуващи нови. Като цяло си пазя телефоните и даже в момента този няма и драскотинка, още си е със заводския протектор. Вече е на почти година, но фактите са следните:
1. Android смартфон - доста по-бързо се обезценява, спрямо iPhone. Вариантът за по-близка продажна цена към тази, за която е закупен е телефонът да е взет с договор от някой от операторите. Моят го купих за около 1200 лева с договор, в момента вървят около 750 лева втора употреба на почти 1 година.
2. iPhone - последния ми айфон, който продадох беше 11 pro, като го купих също с договор за 1800-1900 лева и пак го ползвах по-малко от година (9-10 месеца) и го продадох за 1300 лева, отново без драскотинка, като човекът го видя и даже не се пазари.
Като цяло наистина iPhone се продава доста повече на сметка и доста по-бързо от другите смартфони, а относно състоянието, мисля че не грабват окото износените телефони, поне моето. Ако в момента си намеря iPhone 12 Pro (примерно) за 1300-1400 лева, но има драскотини и забележки, директно го отписвам, за още 200-300 лева може да се намери запечатан. Цените са примерни, че не съм ги следял как вървят, моля да ме извините, ако не са точни Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#44

(2021-08-30, 20:39:47)Vasilev97 написа:  И аз спадам към тази графа на продаващите и купуващи нови. Като цяло си пазя телефоните и даже в момента този няма и драскотинка, още си е със заводския протектор. Вече е на почти година, но фактите са следните:
1. Android смартфон - доста по-бързо се обезценява, спрямо iPhone. Вариантът за по-близка продажна цена към тази, за която е закупен е телефонът да е взет с договор от някой от операторите. Моят го купих за около 1200 лева с договор, в момента вървят около 750 лева втора употреба на почти 1 година.
2. iPhone - последния ми айфон, който продадох беше 11 pro, като го купих също с договор за 1800-1900 лева и пак го ползвах по-малко от година (9-10 месеца) и го продадох за 1300 лева, отново без драскотинка, като човекът го видя и даже не се пазари.
Като цяло наистина iPhone се продава доста повече на сметка и доста по-бързо от другите смартфони, а относно състоянието, мисля че не грабват окото износените телефони, поне моето. Ако в момента си намеря iPhone 12 Pro (примерно) за 1300-1400 лева, но има драскотини и забележки, директно го отписвам, за още 200-300 лева може да се намери запечатан. Цените са примерни, че не съм ги следял как вървят, моля да ме извините, ако не са точни Big Grin

Благодаря и за твоето пояснение.

Какво правите си е ваш избор. Ако намерите "ниша" - станете бета-тестери и ги сменяйте всеки месец!

Лично аз (предполагам и много хора) разсъждавам обратното.
Ако ми предложат употребяван апарат с козметични забележки - на цена, с 200 лева по-ниска от "чисто нов", но също толкова морално остарял - ще взема по-евтиния. 200 лева са си пари!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
#45

(2021-08-30, 21:02:34)jhoro написа:  Благодаря и за твоето пояснение.

Какво правите си е ваш избор. Ако намерите "ниша" - станете бета-тестери и ги сменяйте всеки месец!

Лично аз (предполагам и много хора) разсъждавам обратното.
Ако ми предложат употребяван апарат с козметични забележки - на цена, с 200 лева по-ниска от "чисто нов", но също толкова морално остарял - ще взема по-евтиния. 200 лева са си пари!
Тука опираме и кой какъв човек е, аз примерно не понасям да имам някакви драски по телефона, просто ме дразнят такива неща и така. Иначе не ми е фикс идея да си сменям телефона постоянно, просто понякога изкачат доста добри оферти и ако мога да си го позволя го правя.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • dessexc, jhoro
Цитирай
#46

(2021-08-30, 08:59:58)jhoro написа:  Не си казал - кой точно модел Samsung Galaxy Note9 (128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM, 512GB 8GB RAM) - но и трите са актуални. Аз също не бих го сменил засега.

128GB 8GB RAM.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladofena за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#47

Сменям телефоните на 2+ години. Изключение прави последната смяна, че пукнах стъклото на телефона и замина при роднина. Ползвам евтини китайфони, от които съм много доволен. Преди ползвах флЕгмани, но с годините приоритетите се смениха и смятам това за грешни пари. Разликата от 1000+ лева инвестирам в неща, в които намирам повече смисъл в момента.

Иначе един бивш мой шеф ме научи да ползвам телефоните през поколение. Тогава бяха iPhone, а при тях не си заслужава смяната всяка година. После минах на Андроид и положението, макар и с повече иновации в миналото, не е такова, че да харча грешни пари всяка година.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 5 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • airbus, Be6i4, jhoro, kostastam, plevel12
Цитирай
#48

При мен е същото дередже. Мъча С20+ вече почти година. Никакво премиум усещане - ни камери, нищо. Чиста А серия Big Grin
Мисля да го сменям за китаец . Поне предлагат повече за по-малко пари. Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 3 потребители изказват благодарност на airbus за това мнение:
  • dessexc, jhoro, plevel12
Цитирай
#49

Какво имате предвид, като кажете китаец ?

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladofena за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#50

Китайска марка - ксаоми, хуавей, леново...

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)