Анкета: На колко години е смартфона, който ползвате в момента? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Съвсем ново - около 6 месеца
37.32%
78
37.32%
Почти 1 година
19.14%
40
19.14%
Вече 2 години
19.62%
41
19.62%
Около 3 години
7.18%
15
7.18%
Повече от 3 години
13.88%
29
13.88%
Не ползвам смартфон
0.48%
1
0.48%
Друго
2.39%
5
2.39%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На колко години е смартфонът, който ползвате в момента?
#51

(2021-09-02, 14:13:53)vladofena написа:  Какво имате предвид, като кажете китаец ?

Има предвид  ... телефон!
То - кое не се прави в Китай?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • _nib_
Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-09-02, 19:19:31)jhoro написа:  Има предвид  ... телефон!
То - кое не се прави в Китай?

Именно това имам предвид, китаец.......то всичко е китаец ...това е объркващото и за това исках малко по конкретно.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladofena за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#53

Huawei P20 Pro. И не знам вече към какво да премина. Те цените станаха извънземни

LG Bello 4.4.2 => Huawei P20 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на NikShtain за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#54

(2021-09-03, 16:06:30)NikShtain написа:  Huawei P20 Pro. И не знам вече към какво да премина. Те цените станаха извънземни

Виж Поко серията на xiaomi. Хубав хардуер на прилична цена. Има какво да се желае още от софтуера им, но за 600-700лв са повече от добре.
Цитирай
#55

Имах периоди с 4 на година, по две иначе си държа основния, но последният едва го издържах и една. По принцип се привързвам към телефоните си. Надявам се сегашният скъп поне 3 години да не ме дразни :д
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#56

3 години е доста разумен период за експлоатация, и аз моите ги влача долу-горе по толкова, ако са в цялостна кондиция все още... Smile
Тая П30 яко те е изнервила, не знам що така... Кофти късмет с бройката явно, иначе е боец, така го приемам. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#57

(2021-09-23, 11:30:29)alexbg67 написа:  3 години е доста разумен период за експлоатация, и аз моите ги влача долу-горе по толкова, ако са в цялостна кондиция все още... Smile
Тая П30 яко те е изнервила, не знам що така... Кофти късмет с бройката явно, иначе е боец, така го приемам. Smile

В някои отношения още си е супер за разлика от 90% от телефоните, просто не в тезиSmileпримерно на мен с ползване на екрана не ми издържаше над 4-5 часа, но пък ако почти не го ползвам, държи 2 дена. Татко ми сега е с него и още не го е зареждал- днес ще го за първи път, дадох ми го в неделя (4 дена и е на 30%).  Той не използва интернет, приложения, мобилни данни, локации, камери- само слага сим карта вътре и това му е. Веднъж  на месец някоя онлайн игра или локация. Предната камера на телефона си е супер, снимките през деня със задната също, готините скрийншоти, изобщо аз си го обичам въпреки малките пререкания  Big Grin  Зареждам си телефоните предимно от 40-80%, та си е добре като за повечето хора Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на dessexc за това мнение:
  • alexbg67, DoryanY
Цитирай
#58

Последният тримесечен доклад за тенденциите в индустрията за обмен и надграждане на мобилни устройства от Assurant разкри, че потребителите запазват своите смартфони по-дълго. Средната възраст на смартфоните, предавани чрез програми за обмен (втора употреба), преминава границата от 3,5 години. Това се случва за първи път.

https://technews.bg/article-146700.html

 
Цитирай
#59

Pixel 5, почти две години, ще го ползвам докато умре, ако мога да сменя батерията като ѝ дойде времето, ще е чудесно. Умря Марко да храним производителите с по два бона на година, идват вълчи времена.
[-] 2 потребители изказват благодарност на kefaes6efa за това мнение:
  • ilii4o85, Victormihov
Цитирай
#60

Моя Huwei P30 на 3 октомври става на 3 години и 6 месеца,още си работи добре,батерията не е сменяна,и още не ми е омръзнал Smile

Huawei P30
Цитирай
#61

Моя P30 също е на повече от 3 години и си работи перфектно, включително и батерията. Лошото е, че в момента ако се наложи да го сменя, не виждам равностойна и реална алтернатива. Все компромис ще трябва.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#62

Отдавна няма добри модели на пазара, аз едвам намерих нещо що-годе дето ми пасва и пак има някои неща дето не съм доволен.
Батерията е малко слабичка, говорителите му не са WOW, грее, камерата е слаба, извит екрана, НО всеки модел му има нещо, няма значение кой модел е винаги има основен недостатък, понякога и не само един. Все още търся правилният за мен модел, не съм го намерил ощеSmile (съмнявам се да има)

Обръщам внимание на една много изкривена реалност и не знам дали съм само аз, като цяло ползвам само флагмани и очаквам топ качество във всеки един аспект, но понякога ползвам телефони на роднини среден и дори нисък клас и откривам някои функции които работят по-добре и по-правилно от флагманите. Батерията понякога на даден модел е много по-добра, дори по-добри снимки съм снимал с някои модели нисък и среден клас, по-кристален и чист звук при разговор, по-точен ГПС, 0 греене, не мога да назова модел, те са много и понякога откривам по-добра функция от на флагманите, което за мен лично е странно.
Може и да си внушавам.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#63

По между другото Smile .
Да попитам ?
Имате ли чувството че се превръщате неусетно на тестер като си купите нов телефон?
А и не само нов телефон,ами по принцип нова техника ,някак си се е получило изкривяване с годините.
Да си призная,при мен се образуват някакви такива чувства на тестер,но пък си плащам за това и то доста солено излиза.
Дали ще съм разбран от повечето ,не знам ,не можах да се сдържа. Blush Lol

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#64

2 години половина, Мате 20.
Цитирай
#65

Чисто нов е, няма и 2 седмици още.

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Валсо за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#66

На 2 години - S21. Този месец имам юбилей и смятам да си подаря S23 Ultra (да не съм капо) и дълго време да не го сменям. Както някой сподели вече, нямам намерение да давам по 2-3 хилки всяка година.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#67

(2023-01-14, 08:47:08)Denissxx написа:  ....нямам намерение да давам по 2-3 хилки всяка година.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Да бяха толкова песен да пееш, но вече новите цени са 3 - 4 хиляди, а на есен нищо чудно 4000 - 4,500 лв., а защо не и 5000 лв. (примерно пуснат някой с 2TB памет).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#68

(2023-01-14, 09:33:27)centur написа:  Да бяха толкова песен да пееш, но вече новите цени са 3 - 4 хиляди, а на есен нищо чудно 4000 - 4,500 лв., а защо не и 5000 лв. (примерно пуснат някой с 2TB памет).
Така е, и лошото при Андроид е, че бързо губи стойност, за разлика от iPhone-a.

Все пак това не може да ме накара да мина към ябълката.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#69

(2023-01-14, 12:28:37)Denissxx написа:  ...
Все пак това не може да ме накара да мина към ябълката.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

То и да искаш я нямат (става въпрос за Pro/Pro Max моделите) при операторите - къде ли не съм търсил, но никъде няма. Успях от online магазин да си го купя на по-висока цена. Бях се замислил дали да изчакам S23 Ultra и евентуално, ако имат подарък Buds с предварителна поръчка, но цената ще е горе долу сходна с ябълката и отделно, че не ми се връща на Android, а исках по-добра ябълка с подновяването на договор, но за съжаление нямаше как в моя случай.

Да се върна на темата - на 3 дни  Big Grin
Иначе като модел е от 2022-ра.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#70

1 година


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
Цитирай
#71

Всъщност вижте горе на моя профил - устройства: ... всички смартфони които съм имал, горе-долу съм ги сменял на 5 и повече години, от всичките смартфони включително и сегашния ми с който съм - S22 Ultra, изключително съм доволел.

В момента майка ми още ползва моя си iPhone 5s, а съпругата ми моя Samsung Note 8, работят си супер за параметрите си, та в скоро време едва ли ще си купувам нов, живи и здрави може би след 3 години, това от мен.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#72

Самсунг Галакси Ноут 9, на 3 години е, и скоро не мисля за смяна, за мен си е перфектен.
Цитирай
#73

Samsung S10 - след месец ще стане на 4 год. Все още нямам намерение да го сменям - работи перфектно , батерията ми държи 2 дена.
Цитирай
#74

LG V30 на малко повече от 5 години. Външния му вид е неразличим от нов. Работи прилично, та даже и asphalt 9 играя на него. Ще си го ползвам докато откаже непоправимо.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай
#75

Аналитичната агенция TrendForce представи доклад за състоянието на вторичния пазар на смартфоните. В доклада се казва, че пандемията и увеличаването на средния жизнен цикъл на смартфоните от 36 на 42 месеца оказват негативно влияние върху продажбите на нови смартфони. Пазарът на използвани смартфони продължава да расте на фона на спада в продажбите на нови.

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)