Анкета: Бихте ли сменили Android? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, за iOS
15.32%
17
15.32%
Не, защото няма алтернатива
27.03%
30
27.03%
Да, защото понякога ми омръзва
9.01%
10
9.01%
Не, защото вече го правих и не ми хареса
9.01%
10
9.01%
Да, но за друг Android
7.21%
8
7.21%
Не, защото досега не съм имал сериозен проблем
27.93%
31
27.93%
Друг отговор
4.50%
5
4.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли сменили Android?
#1

[Изображение: 1322904234-cesh.gif]

Бихте ли сменили Android?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, ако излезе на яве нещо, което достойно да го замести и да може да се ползва свободно като андроид. Предполагам за това ще трябва доста време...

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

То реално никой не може да отговори на тоя въпрос за тва и темата е празна.
В момента има 2 системи всеки ги знае и с двете трябва да правиш компромиси. Хубаво е да има и още заради конкуренцията която е добре за нас крайните потребители, но дори да има 3-та система и с нея ще трябва да направиш компромис все с нещо.

Принципно при Android е малко сложно, реално от чист Pixel, ако минеш на Emui или miui, дори oneUI си е доста различен телефон като поведение и всичко.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#4

Аз го смених със страшна сила. Заради проблема с известията и Виваком. Сега всичко си идва на момента и нямам забележки. (iPhone)
Цитирай
#5

(2019-09-05, 21:07:59)hgeorgiev написа:  Аз го смених със страшна сила. Заради проблема с известията и Виваком. Сега всичко си идва на момента и нямам забележки. (iPhone)

Проблема е бил в Самсунг-а ти не в Android, за да бъдем точни просто.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Не, проблема е във Виваком и е вече всеизвестен, може да прегледаш разделите за почти всички марки и модели тук във форума. Без китайските, там явно всичко винаги е наред  Big Grin  Има даже и официално становище от Виваком, че работели по проблема.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

През 2016-та направих експеримент да пробвам iOS - хареса ми, че всичко работи просто както трябва без да полагаш “грижи”.
По същата причина купих сравнително по-скъп рутер Linksys ea6900 (само 350 лв. беше) преди няколко години, но е на принципа - включваш в контакта и работи без да го “човъркаш”, без рестарт, без да забива и чак когато спрат тока поради авария или профилактика (като режат клоните) тогава се “рестартира” така да се каже. Преди с TP Link (1043nd) поне 1 - 2 пъти в седмицата имаше нужда от рестарт, а когато се натовари с повече устройства сдаваше багажа, но след време го “убих” с dd-wrt и така се сдобих с по-добрия рутер.
Затова си избирам устройствата не по цената, а по това да работи както трябва възможно най-продължително време.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

(2019-09-05, 21:59:31)ivan_vylka написа:  Не, проблема е във Виваком и е вече всеизвестен, може да прегледаш разделите за почти всички марки и модели тук във форума. Без китайските, там явно всичко винаги е наред  Big Grin  Има даже и официално становище от Виваком, че работели по проблема.
Не, проблема е със Самсунг. Не мога да разбера тази българска черта-моя оператор и моя телефон са най-добри. 
Самсунг ( една от двете ти любими марки телефони ) имаха проблем с мрежата на любимия ти оператор Теленор при моделите Samsung Galaxy S7 / S7 Edge.

Ето ти материал от форума да си припомниш проблема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...1%83%D0%BB

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1381902

Казваш, че проблема е във Виваком. Добре така да бъде.
Ами при S7/S7Edge в кой беше проблема? В любимия Самсунг или в най добрия оператор Теленор?
Защо сега само един модел на Самсунг имат проблем с даден оператор, а другите (S8, Note8, Note10 и т.н.) нямат?
Цитирай
#9

Поне си направи труда да прегледаш темите във форума, както казах. Проблеми имат не само Samsung, ами и Pixel, Huawei, LG и може би и други, но за изброените съм чел. И да, на времето проблема с S7 и Теленор си беше в Теленор и конфигурацията на мрежата им. От Samsung тогава пуснаха специална версия на софтуера, брандиран само за апарати от Теленор със CSC GBL, за да работи нормално с тази конфигурация на мрежата, докато си оправят нещата. Когато проблема е в апарата, то той няма да работи както трябва във всяка една мрежа. Когато не работи както трябва само с една мрежа, значи къде е проблема?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#10

Ами направих си труда да проверя. Един човек се оплаква с LG, двама или трима с Pixel, а Huawei е китайска марка и според теб те нямали проблем. Проблема е  масов при Самсунг-а и с времето се проявява с различни оператори. Значи проблема е при Самсунг.
Цитирай
#11

Да, то и новия Note+ не може да изкара 4 часа екран на 4G с 4000mAh батерия и това сигурно е заради оператора нали?

Проблема с нотификациите не е масов което ме навежда на мисълта, че не само оператора ви е виновен.

Защо Samsung не са си конфигурирали модема като хората, а трябва виваком да си конфигурират мрежата специално за тях?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#12

Кои бяха Виваком, за да се съобразява който и да е производител с тяхната мрежа?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#13

Мен ми е интересно защо обвиняваш виваком при положение, че Samsung не са си коднали модема като хората, да работи навсякъде? А мрънкаш на виваком?

Това е все едно да се сърдя, че vivacom нямат настройки на voLTE за oneplus? Това е безумно нали осъзнаваш?..

Отваряш си модема сменяш си настройките и вече си работи всичко, ако изобщо може да се случи т'ва при Samaung, ако не olx и следващия, щом политиката на Samsung е такава.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#14

Не съм съвсем на ясно, но явно си има някакви международни стандарти при мрежите. Виваком обаче очевидно не се съобразява с това. Не случайно след толкова години Apple все още не е сертифицирала мрежата им като надеждна и е единствена от трите в България, към която като ползваш iPhone и включиш режим 4G ти изписва предупреждение, че това ще окаже влияние на издръжливостта на батерията.
[Изображение: 27777570.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#15

(2019-09-06, 11:20:39)ivan_vylka написа:  Кои бяха Виваком, за да се съобразява който и да е производител с тяхната мрежа?
Точно производителите на телефони се съобразяват с операторите. Затова например Самсунг слагат по една буквичка след номера на модела (F, U и т.н.). Съобразяват се с използваните честоти в различните региони. Образовай се малко.
На ябълките ако им платят нещо ще пише, че на Виваком е най добрата мрежа.
Кои са Apple, че да сертифицират мобилните мрежи?
Приключвам с този спор, че темата е за друго.
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Legend, milenvn, Roskoo
Цитирай
#16

Хах, подписа си говори. И с двата самсунга не можех да мина деня с под 2 зареждания и гряха при Chrome и Facebook. Сами повече не Big Grin изгорях с достатъчно пари.

Само проблеми с тия самсунг, то не беше burn in то не беше батерия то не триене на олеофобното покритие то не бяха проблеми с камерата то не бяха проблеми с интернета. 7 месеца се МЪЧИХ със S9+

Реших да дам шанс на Note серията. Ама то е същия т*шак като S серията ама с писалка.
Само спираха мобилните а пише че има и трябваше рестарт постоянно. 4 часа екран на 720p.

Реших да не занимавам колегите, просто го продадох за да не стане същата история квато стана със на S9 раздела.

Разликата в качеството от китайското и корейското не са големи.

А по темата с удоволствие бих сменил на новите iphone

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#17

Още утре бих го сменил за iOS заради Apple watch. Просто андроид wearOS изглежда да не може да се мери с него. Ама ще трябва да се откажа от всичките шукаритети на Google cloud. Асистента и т.н. Да, работят на iOS ама не толкова добре колкото на пиксела. Така че докато работи текущия ми fossil Q хибриден часовник ще карам с пиксела. А после ще видим.

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Цитирай
#18

Бихте ли минали на HarmonyOS или ще се седите на познатия Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Бих сменил ОС стига да има функциите, които са ми необходими. Единственото което ме спира да мина на телефон с бутони и KaiOS за да не нося дъска за гладене в джоба си е, че няма viber. По някаква причина тая шарения се използва от много хора и ми се налага да го ползвам и за работа (рядко, но ме улеснява признавам..)
Цитирай
#20

Аз ще си стоя на Андроид.Не ми се вярва хармони то да работи с гугълските услуги.
Цитирай
#21

На този етап - не бих.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
Цитирай
#22

Бих го сменил на минутата с Windows, но няма такава опция.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • scorceni, xamstera86
Цитирай
#23

Няма и да има, те Microsoft използват Android за сгъваемия си телефон, които за нищо не струва със скин на Microsoft.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#24

Сменям без жал, и без да ми мигне окото. И не само Андроид. Нямам сантимент към нищо. И телефона сменям, и жената, и апартамента на момента...Само напред момчета. Познати имам в Щатите за 15 г. 7 града смениха, видеха света....Сега се местят на Хаваи да работят..

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#25

И децата продай, само напред.


По темата: сменен е с топа - iOS

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)