Анкета: Бихте ли сменили Android? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, за iOS
15.32%
17
15.32%
Не, защото няма алтернатива
27.03%
30
27.03%
Да, защото понякога ми омръзва
9.01%
10
9.01%
Не, защото вече го правих и не ми хареса
9.01%
10
9.01%
Да, но за друг Android
7.21%
8
7.21%
Не, защото досега не съм имал сериозен проблем
27.93%
31
27.93%
Друг отговор
4.50%
5
4.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли сменили Android?
#51

С к'во....

GP8P
Цитирай
Аксесоари
#52

Не е като да няма избор! ИОС и Хармони ос.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#53

KaiOS...

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

Не бих. Не бих си купил вече и Huawei не заради друго, а заради липсата на GMS (иначе са си супер, но това е сериозен минус за мен). Не бих сменил не просто Android а и точно Google Android. Искам си го и си го харесвам както си е в момента. Не търся алтернатива - работи си идеално. За алтернатива...скоро ще има Harmony, на който му се експериментира - лошо няма.
Аз си искам Android-а с Youtube, GMail, Maps и т.н. И не бих го сменил.
Цитирай
#55

pepy тя Harmony като за цвят ли я сложи Smile , тя не че е нещо различно от Android, но има време да навлезе и да я видим какво представлява.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#56

Честно казано, то и ИОС и Андроид имат един корен, но са различни! Почти такава е и разликата м/у андрото и хармонията. Иначе хармонията нямаше да има собствен магазин, а да инсталва от гугъл плея, или по алтернативен начин ако им е забранено. Не ползвам хуавей и не съм наясно.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#57

Единствения смартфон на епъл който съм ползвал е iPhone 5S в продължение на 5 години, заради някои техни ограничения по подразбиране ме накараха да премина пак към андроид, но обмислям следващия ми смартфон да е пак iPhone, причината е че андроида просто ми омръзна и за разнообразие да премина към "тъмната страна" ...

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#58

Не, бих сменил. Останалото съм го имал и не е моето.
Цитирай
#59

Това е все едно да питаш къде би живял в Северна Корея или Сащ.
Андроид е свобода, онова недоразумение и една мелодия не може да се свали, даже снимката дето прави не е фаил, а някакви тяхни ограничени измислици.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#60

(2023-07-16, 12:32:11)Victormihov написа:  Това е все едно да питаш къде би живял в Северна Корея или Сащ.
Андроид е свобода, онова недоразумение и една мелодия не може да се свали, даже снимката дето прави не е фаил, а някакви тяхни ограничени измислици.


От настройките на камерата имаш избор дали да снима в jpeg или в ограничените измислици. Малко пресоляваш манджата с тия сравнения. Да, по-ограничена система е спрямо Андроид, но пък откъм стабилност и надеждност е перфектна.
Цитирай
#61

@Павел Василев Тъмната страна  Big Grin Това е нормално, просто омръзва да гледаш един и същ интерфейс.
И на мен например след iPhone 11 Pro Max и iPhone 13 Pro Max, който ползвам в момента почва да ми омръзва и се чудя дали да не сменя с Android, за да видя докъде са стигнали с развитието му.
За мен iPhone е перфектното устройства, но понякога трябва и разнообразие.
Логичен избор в момента е iPhone 14 Pro Max, защото цената му е добра в момента и ще става все по-добра, защото ще излезнат новите модели.
Другият логичен избор е Samsung Galaxy S23 Ultra, както и Pixel 7 Pro, защото цената им е надолу. 
@whitehart Не се хаби, виж му мненията от началото на темата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#62

Аз искам да премина на Андроид но не мога харесам смартфон.
Цитирай
#63

(2023-07-16, 16:04:05)hazART написа:  @Павел Василев Тъмната страна  Big Grin Това е нормално, просто омръзва да гледаш един и същ интерфейс.
И на мен например след iPhone 11 Pro Max и iPhone 13 Pro Max, който ползвам в момента почва да ми омръзва и се чудя дали да не сменя с Android, за да видя докъде са стигнали с развитието му.
За мен iPhone е перфектното устройства, но понякога трябва и разнообразие.
Логичен избор в момента е iPhone 14 Pro Max, защото цената му е добра в момента и ще става все по-добра, защото ще излезнат новите модели.
Другият логичен избор е Samsung Galaxy S23 Ultra, както и Pixel 7 Pro, защото цената им е надолу. 
@whitehart Не се хаби, виж му мненията от началото на темата.

Всъщност с голямо нетърпение чакам да се появат и да купя новите - iPhone 15 Pro Max 512GB и Apple Watch Ultra 2 New, да, цената ще е космическа за двете устройства, но пък кеф цена няма  Big Grin

Също така съм решил да ползвам и моя текущ смартфон Samsung S22 Ultra 512gb, така ще имам и двете системи, кеф ми с епъл, кеф ми със андроида, дето се казва почти пълно щастие Smile

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#64

От кон на магаре ... Не мерси Smile
Цитирай
#65

@Павел Василев И аз чакам новите модели iPhone, но също така и Google Pixel 8 Pro, защото и тук в България телефоните им вече се предлагат на все повече места и има оригинални аксесоари за него, като зарядно и кейсове на Google, както и на други марки.
За последно четох за Apple Watch Ultra 2, че или няма да се появи тази година, или ще излезне заедно с телефоните, или ще го покажат на спезиално събитие само него.
Хубав е баланса с Android и iOS, да.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Павел Василев
Цитирай
#66

4 Години бях на iOS, и в интерес на истината през призмата на всеки човек е различно точно колко е "тясна" като система. Аз например имах лична музикална библиотека и ми отне доста време докато измисля как да е слушам през айфон. В крайна сметка използвах приложение което стриймва от облак mp3 и стана, но на цената на сериозен трафик, което означаваше, че трябваше във времето да мина на неограничен тарифен план. Някой който не го е грижа за библиотеки и рингтонове много го е еня че iOS е лимитирана. Ако решиш да вадиш снимки и видео файлове през айклауд също става забавно. От няколко дни съм със S23 Ultra и виждам доста подобрения откакто последно е ползвах, което означава, че везните са поизравнени вече и по отношение стабилност, поне при One UI, защото истината е, че iOS може би дръпна ръчната и вече не е толкова без бъгове и чат-пат се налага и там резет. От позицията на S23 Ultra vs 14 Pro Max бих казал, че си разменят удари и не бих определил явен победител, освен ако нещо специфично не ви е жизнено важно от някой от двата свята. Мнението е изцяло лично и никой не ангажирам с него Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на profile7 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#67

За снимки Айфон все още е малко по-добър, но конкуренцията го догонва. Мен най-много ми липсва пиратството във Айфон (моднати приложения или Youtube Vanced) и лесно и бързо прехвърляне на файлове, разликата във порта за зареждане също е проблем.
Скъпи аксесоари, кабелите им са доста нежни, а един оригинален техен кабел си е 50лв, пълно е с ментета за по 10, 20, 30лв уж оригинален, но не е.
Епъл кар прави и той доста проблеми с неоригинални кабели, нещо което при Андроид не го срещам толкова често.
Преди ги харесвах много, днес също е така, но вече съм дърт и искам телефона да работи за мен, а не обратното, писна ми да чета по цели томове за да прехвърля някакъв файл или нещо друго просто.
С четене може да стигнеш до някаква гъвкавост, но вече не ми се правят гимнастики. С Андроид е много по-лесно, отворен код.
Преди няколко месеца имах запас и си сложих няколко филми на айфона, не говорим, за това че няма utorrent и ги свалих от компютъра на VLC обаче нямах субтитри. Не знам, аз ли не разбирам, нещо, но не можах 2 часа да сваля, и да ги преименувам и да работят с филма. Вдигнах ръце, тук го изоставих напълно, знам, че има онлайн и така нататък, но трябва добра скорост на интернет. Казах си, че може би аз не съм чак толкова навътре в технологиите или че съм от старото поколение не знам, но на Андроид, не ти трябва нищо, малко интернет, сваляш всичко, после където си искаш гледаш.

Сега ще ми кажете, че греша и че всичко може, натисни тук тук и готово, може... но при мен не става. Никога не успях да подкарам каквото и да било пиратско, дори само за проба, играй тая игра 30секунди, оная игра 30секунди, това ще изскочи тука натисни и готово, е да ама не става.
Може би и аз съм доста бос, може и Айфон да е за напреднали потребители или аз да съм скръндза и да искам всичко пиратско, може.
Андроид и той не е перфектен, от камерата има още какво да се желае, понякога има бъгове по системата. За греене и двата греят.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#68

Бях се замислил да си взема 14PM, въпреки че обичам свободата. Пробвал съм Huawei, OnePlus, Xiaomi за разнообразие и заради гадния Exynos, но съм свикнал със Самсунг и бързо се връщах. Бях си казал, че ако пак пуснат Exynos (въпреки слуховете) при S23 ще сменя вече, но не се случи.

S23 Ultra е перфектния телефон за мен. Свикнал съм с OS, дълъг живот на батерията, не грее, не лагва, удобен ми е. В момента го зареждам до 85% защото нямам нужда от допълнителния заряд, спокойно ми кара деня, а от 20 до 85 е една баня време.

Пък да не коментирам колко други неща Самсунг имам и една промяна на екосистема ще трябва да продам колата (:

Дори се замислям за Fold 5, но ако има нещо, което си заслужава спрямо 4-ката, освен hinge-a. Ще видим на 26 юли.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Цитирай
#69

Винаги се връщам на Андроид, имал съм и Windows Phone, и все още имам iPhone.
Съгласен съм, че за снимки Айфон все още е малко по-добър от повечето Андорид телефони. Явно е от самия софтуер и настройките му, защото с много по-малко мегапиксели айфон може да извади по-добри снимки от много андроиди с двойно, тройно и дори четворно повече мегапиксела.

Аз точно затова изтърпях много неща в моя айфон, които не ми харесват, като невъзможността да кача mp3-ки на него без iTunes от Уиндоус компютър или да пратя снимки без кабел по Блутут към същия този компютър. Ето такива дребни неща ме карат пак да търся да се върна на Андроид. Не може и да се изтегли песен, конвертирана от разните youtube to mp3 сайтове, както правя редовно с Андроид!

Все още ако имаш телефон на Андроид, а ползваш Мак компютър е по-лесно да прехвърляш файлове между тях, от колкото обратното. А закупуването и на телефон и на компютър на Ябълката е неоправдано скъпо за мен.

Честно казано смятам, че Андроид в много отношения е по-добрата ОС от iOS за телефони, което я прави най-добрата в момента. Мак ОС ми харесва повече на лаптопи и десктоп компютри, от колкото на телефони, там определено я предпочитам пред Линукс дистрибуция, а и пред Уиндоус 11. На равно са ми с Уин 10.
За таблетите не мога да кажа, нямам опит.

Нека има конкуренция, защото тя дава избор, а изборът е вид свобода така да се каже!
Цитирай
#70

(2023-07-23, 12:25:44)TonyM написа:  Аз точно затова изтърпях много неща в моя айфон, които не ми харесват, като невъзможността да кача mp3-ки на него без iTunes от Уиндоус компютър или да пратя снимки без кабел по Блутут към същия този компютър. Ето такива дребни неща ме карат пак да търся да се върна на Андроид. Не може и да се изтегли песен, конвертирана от разните youtube to mp3 сайтове, както правя редовно с Андроид!

Аз ползвам nPlayer, който има функция да прехвърля през браузър, може и в локална мрежа. Кеф ти mp3-ки, клипове, филми и т.н. щом не искаш да ползваш iTunes и USB кабел.
За прехвърляне на снимки ползвам Dropbox (още откакто имах Android) и така ми е по-удобно, защото не цъкам прехвърли през bluetooth и подобни гимнастики.
Аз току що пробвах да изтегля произволна песен от произволен сайт:

[Изображение: IMG-0059.jpg]
[Изображение: IMG-0060.jpg]
[Изображение: IMG-0061.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 2 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • TonyM, Павел Василев
Цитирай
#71

Ехе, щом в новите айфони и това го може значи бих си сменил андроид за айфон.
Но цената им е твърде висока и не много адекватна за нашия стандарт. Не, че им пука, те продават най-много в САЩ, Канада и за мое очудване сигурно и в Китай, защото всички китайски студенти, които видях в чужбина бяха с ябълки.

Това с шоково високите цени и за топ моделите с Андроид се отнася, в по-малка степен. От друга страна ако трябва да дам над 1000 лева винаги ще предпочета Айфон, Самсунг, или дори Моторола пред китайски за над 1000 лева. Лично мнение, но не смятам, че китайските марки си заслужават 1300-1500 лева примерно.
Цитирай
#72

След като съм нямал продукт на Епъл и съм навлязъл доста навътре в екосистемите на Самсунг и Гугъл, би ми било трудно да сменя андроид. Ще ми коства много време и средства, напълно да се прехвърля в епълската екосистема със смартфон, компютър и останалите им умни решения. Не вярвам и че е на достатъчно ниво (към този момент) възможността за лесно преминаване от едната в другата система.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#73

Да бих го сменил, ако някой ми подари ябълка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)