Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преходници за слушалки
#1

Привет!
Имам слушалки Bose QC25 (с кабел) и преходниците са консуматив при мен Bu. И скъпи съм купувала, и евтини, изкарват месец и то при наредовно слушане... Засега не ми е финансово възможно да надграждам в слушалки в БТ. 
Та, вие как слушате музика и от кои преходници сте доволни?
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай тоя на ugreen от алиекспреса.

Edit: този -
Ugreen Type c to 3.5mm Headphone jack 3.5 AUX USB C Cable
https://s.click.aliexpress.com/e/NqikXhyk

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#3

Изкараха ме месец при рядко ползване... това е най-дългият приод, в който се задържа преходник.
Цитирай
#4

Не те разбрах Big Grin , и този на ugreen ли е изкарал месец?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

Да, с епизодично ползване.
Цитирай
#6

Можеш да надградиш наличните слушалки с bluetooth приемник . Като този

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#7

(2019-09-04, 14:50:00)achodemo написа:  Можеш да надградиш наличните слушалки с bluetooth приемник . Като този
Много по-добре е следващият модел а именно Fiio btr1k.Разликата е огромна за малко повече пари.Погледни  също и преходниците на fiio добри са!
Цитирай
#8

Предложих го като най евтин вариант . Иначе да .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#9

Ако е за евтино може и "Original Xiaomi Bluetooth receptor".Разбира се Fii-то който и да е модел е по- добро!
Цитирай
#10

Така е . А относно въпросния преходник не е зле да се отбележи , защото си мисля че на много хора не им е ясно , че това не е просто преходник , а DAC-a и съответно усилвателя се намират във формата на чип в самата USB букса и от различните производители на такива преходници и цени , качеството в слушалите като звук може да варира много ...

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#11

Какво ги правиш? Аз карам с фабричния от Mi9 SЕ и до сега не е мръднал няколко месеца, а слушам по над 5 часа на ден

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#12

(2019-09-04, 16:31:14)achodemo написа:  Така е . А относно въпросния преходник не е зле да се отбележи , защото си мисля че на много хора не им е ясно , че това не е просто преходник , а DAC-a и съответно усилвателя се намират във формата на чип в самата USB букса и от различните производители на такива преходници и цени , качеството в слушалите като звук може да варира много ...
Някои са само преходник. Зависи дали телефоня може да изкарва аналогов сигнал през тайп цъ порта. Примерно моя не може, но пък си има 3.5мм жак за тая работа. Мисля че ми 8 изкарваше аналог чрез порта. Но като чета авторката на темата май трябва да мине на безжични слушалки. Или да си поръча 20 преходника щом ги прави на нищо за седмица.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#13

(2019-09-04, 16:57:44)degman написа:  Някои са само преходник. Зависи дали телефоня може да изкарва аналогов сигнал през тайп цъ порта. П
Не мисля , че има такива ... на USB-C порта има само захранващи и цифрови пинове , както и да е , че стана оффтопик Smile


п.п. Да видях сега , че все пак има в някой модели такъв вариант , сори за спама .....

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#14

Разучил съм ситуацията отдавна, тоест времената когато спряха да слагат 3.5мм жака заради разбираш ли уеднаквяването на стандартите, а се получи една манджа с грозде, на всичкото отгоре това грозде кисело. Всичко е маркетинг и лъжи без значение кое сложиш на първо място. Та който иска музика да слуша качествена на жични слушалки да си прави сметката, варианти много, в конкретния случай с прецакването на преходниците решението е минаването на жични слушалки с опция за разкачане на кабела и купуването на качествен бт адаптер като на KZ. Пазара е такъв в момента че всичко зависи какво и колко би се изръсил клиента и какви компромиси би направил.
Цитирай
#15

Аз съм с ето този кабел -тайп ц и 3,5мм мъжки жак забоден в слушалките,дължина 1 метър. Повярвай ми,по-скоро ще изкъртиш буксата за зареждане,отколкото да прекъснеш кабела.
https://m.aliexpress.com/item/32919799385.html[Изображение: 69b3eb2ce1ec58906253a09f5a7f367f.jpg]

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Въпросните слушалки са с 2.5мм ако не се лъжа!
Цитирай
#17

Препоръчвам този DAC https://www.aliexpress.com/item/32881933145.html,имам го и е невероятен !!!

Извинявам се не се отваря,ето друг https://www.aliexpress.com/item/32992989...3fa7029897
Цитирай
#18

Някой чете ли какво е написано от авторката на темата:
"Засега не ми е финансово възможно да надграждам в слушалки в БТ. "
та се скъсахте да предлагате DAC от от 50 и нагоре лева, при възможност да се закупят БТ слушалки за 25-35 лева.
Цитирай
#19

А ти четеш ли какви слушалки ползва в момента?! Мислиш че ще слезе на предлаганите от теб BT за 30лв.... Такива с Bluetooth от класа на Bose-то са много в пъти по скъпи от решението с Bluetooth приемник за 50-тина лева

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#20

(2019-09-06, 20:33:19)achodemo написа:  А ти четеш ли какви слушалки ползва в момента?! Мислиш че ще слезе на предлаганите от теб BT за 30лв....  Такива с Bluetooth от класа на Bose-то са много в пъти по скъпи от решението с Bluetooth приемник за 50-тина лева
Чета и името на темата "Преходници за слушалки" и не мисля че ЦАП-а е точно преходник за слушалки. От личен опит 
това здаде багажа за месец, това мина на моно за същото време, това  все още работи, сега чакам доставка на това, дано излезе надеждно
 Отки
Цитирай
#21

Не се надявай , и то е същия боклук. Оригиналния преходник колко струва 15-20лв, а колежката каза че ги къса и тях. Така че моето предложение с BT приемник си остава най резонно, щом няма бюджет за ъпгрейд с комплексен вариант.

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#22

(2019-09-06, 22:24:04)achodemo написа:  Не се надявай , и то е същия боклук. Оригиналния преходник колко струва 15-20лв, а колежката каза че ги къса и тях. Така че моето предложение с BT приемник си остава най резонно, щом няма бюджет за ъпгрейд с комплексен вариант.
Това да използваш ЦАП за bluetooth преходник е неприемливо-висока цена. Цап-а се използва за повишаване на качеството на звука, а не за преходник. При телефоните най добре работи с USB Audio Player PRO (платен е), който има подръжка на ЦАП. Има доста устройства който могат да работят като  bluetooth преходник на много по-ниска цена.  Опитъй с 3.5 mm jack bluetooth в google.
Цитирай
#23

Хептен се отплесна.... Хайде да не спамим повече в темата, която беше за съвсем друго.

Ползвам UAP от години( за протокола) с външен дак, но това няма нищо общо с темата.

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#24

(2019-09-07, 21:56:16)achodemo написа:  Хептен се отплесна.... Хайде да не спамим повече в темата, която беше за съвсем друго.

Ползвам UAP от години( за протокола) с външен дак, но това няма нищо общо с темата.
Аз се отплсенах, ти ползваш UAP(не знам какво е) от години (на колко ли си,години,питиета), навярно говорим за различни неща, но не и за "Преходници за слушалки" използвай с здраве UAP  с години и не се отплесвай. Жив и здрав .
Цитирай
#25

UAP (USB audio player) трвбваше ли да го изписвам цялото, щом ти го направи веднъж.

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)