Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изчезнали контакти от Самсунг С8 заради гугъл акаунт
#1

Здравейте,
Надявам се някой да се е сблъсквал със следното.
Ползвам С8, за 2 седмици го смених с Xiaomi note 7 за да го тествам. Съответно се бях логнала в гугъл акаунта на новото устройство и всички други приложения, които нормално ползвам. Контактите си ги синхронизирах чрез гугъл.
Върнах се към С8, върнах си картата и бях забравила за гугъл акаунта да се лог аутна. Изтрих ръчно контактите за да не излизат на новия ползвател на телефона и за изненада забелязах, че са се изтрили и от самсунга!!!
Как е възможно като не съм ги трила от гугъл не знам, но е факт че ми ги няма на нито един от двата телефона сега.
Интересното е че ги синхронизирах от настройките и се възстановиха само половината.... А като ги синхронизирах на xiaomi бяха всички....имате ли идея как да ги оправя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Напълно логично - след като си дал синхронизация с Гугъл акаунт и ги премахнеш от него да се премахнат от телефона.
Най лесно ще стане ако си сигурен , че всички контакти са в новия телефон , да ги експортираш като vcf файл , прехвърляш файла в стария и го импортваш. Предварително изтрий всички контакти в телефона , за да няма дублиране.
Цитирай
#3

Не е трябвало да триеш контактите, а да си махнеш само гугъл акаунта от телефона който няма да ползваш. Триеш контактите от единия телефон, след това гугъл си прави синхронизациите и ги трие от другия.
Въпреки, че нямаш контакти вече в гугъл акаунта, трябва да го махнеш от телефона който ще го ползва друг, защото няма да може да вкара свой акаунт.
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a, milenvn
Цитирай
#4

Благодаря за отговорите. Да кажа,че не съм ги трила от гугъл акаунта, а от самия телефон в Contacts. Не съм 100% сиг как работи гугъл в този случай, но ако не съм ги трила от source ми се струва нелогично да изчезнат от там, не е ли така?
Цитирай
#5

Не. Включен ли е sync-a, дали триеш, редактираш или добавяш няма значение всичко се отразява в Google.

Когато се разлогнеш от google акаунта, би трябвало да изчезнат и контактите.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Телефона е синхронизиран с Гугъл акаунта. След като триете от телефона, това нормално се отразява навсякъде. Друг път излизайте от Гугъл акаунта на конкретният телефон, а не трийте контакти. Излизането от Гугъл акаунта премахва контактите на телефона, но те си остават на сървъра.

Сега, може да опитате да възстановите изтритите контакти. Гугъл пази изтритите до 30 дни. Отидете на следният адрес, за предпочитане от компютър:

https://contacts.google.com

Влезте с вашият акаунт. После търсите "More" и след това "Undo changes". Изберете времето, в което да се върнете назад. Ок и готово.

Не правете тази грешка отново Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • milss
Цитирай
#7

Ясно, ще трябва да си ги събирам 1 по 1 явно. Sad тцц
Цитирай
#8

(2019-09-05, 14:24:08)elicad написа:  Ясно, ще трябва да си ги събирам 1 по 1 явно. Sad тцц

Опитайте първо горната процедура.


Цитирай
#9

(2019-09-05, 14:22:38)milenvn написа:  Телефона е синхринизиран с Гугъл акаунта. След като триете от телефона, това нормално се отразява навсякъде. Друг път излизайте от Гугъл акаунта на конкретният телефон, а не трийте контакти.

Сега, може да опитате да възстановите изтритите контакти. Гугъл пази изтритите до 30 дни. Отидете на следният адрес, за предпочитане от компютър:

https://contacts.google.com

Влезте с вашият акаунт. После търсите "More" и след това "Undo changes". Изберете времето, в което да се върнете назад. Ок и готово.

Не правете тази грешка отново Smile
 Мерси, зададох да върне от вчера настройките и ще изчакам да видя какво ще стане.
[-] 1 потребител изказва благодарност на elicad за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#10

Пробвайте тука дали не е останало нещо :
https://contacts.google.com/u/0/?cplus%3D0=#contacts

Те по нагоре са го дали .

Storstark
Цитирай
#11

За съжаление не се получи. Горе долу половината се възстановиха. Каквото такова - ще знам другия път
Цитирай
#12

Половината контакти са се възстановили- пак е нещо. А защо зададохте връщане само с един ден? Опитайте връщане назад с една седмица например.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)