Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пукнат заден панел
#1

Привет колеги. Снощи докато снимах с трипода телефона падна от 7-8 см и се пукна задния панел. Идея колко ще струва смяната и има ли начин корпуса да се смени също тъй като на 3 места алуминия се отлюпи и той?Извън темата очаквах да е по здрав този телефон..
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма как стъклен телефон да е здрав.
Относно цената: зависи къде ще го сменяш. На брат ми гръб на p10 lite (още беше сравнително нов модела) му искаха 80 лева само за стъклото в официалния сервиз на леге. На друго място му взеха 30 с поставянето. За мейта само стъклото ще е над 100-150 лева. Не съм сигурен, че рамката ще се смени лесно. Няма нищо невъзможно, но ще струва повече. Освен това може да забравиш за IP68 след смяната.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
Цитирай
#3

(2019-09-08, 19:40:02)azcv написа:  Няма как стъклен телефон да е здрав.
Относно цената: зависи къде ще го сменяш. На брат ми гръб на p10 lite (още беше сравнително нов модела) му искаха 80 лева само за стъклото в официалния сервиз на леге. На друго място му взеха 30 с поставянето. За мейта само стъклото ще е над 100-150 лева. Не съм сигурен, че рамката ще се смени лесно. Няма нищо невъзможно, но ще струва повече. Освен това може да забравиш за IP68 след смяната.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk
около 200 лв ще струва, казаха че ще запази IP68 от сервиза на Huawei. Но важното е да го направят както си беше, защото ще го подарявам като излезе мейт 30 прото.
Цитирай
#4

IP какво?
Наистина ли този телефон е IP68,
Това на прост Български означава, че вътре в кутията не може да прониква прах(първата цифра) и че мога да го измия на чешмата с течаща вода(втората цифра).
Последното някой пробвал ли го е?
Цитирай
#5

Като го имах го мих няколко пъти на чешмата.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай
#6

(2019-09-11, 20:46:53)T39 написа:  IP какво?
Наистина ли този телефон е IP68,
Това на прост Български означава, че вътре в кутията не може да прониква прах(първата цифра) и че мога да го измия на чешмата с течаща вода(втората цифра).
Последното някой пробвал ли го е?

Не само да го миеш на чешмата, а дори да се къпеш с него и да правиш дори клипове под вода:

https://www.youtube.com/watch?v=M-_oV4b5unc&t=167s


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)