Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флаш на ми9 китайска версия към глобъл.
#1

Имам една ми9-ка, китайска и искам да я флашна с глобъл ром. Сега чакам да минат часовете за да отключа бутлоудера. По прочетеното в нета стъпките би трябвало да са следните-
отключване на бутлоудера
През фастбут команда да влезе в edl
флаш през mi flash на рома.
Сега съм със стейбъл, мога ли да сложа глобул дев или трябва задължително да е стейбъл? 
Мислих да слагам ром от хиаоми. еу, но на няколко то телефона дето съм ползвал с такъв ром не ми работи автоматичното попълване на акаунти от гугъл. 
Ало някой е правил такава манипулация нека да сподели мнение. Мерси предварително на отзовалите се. 
отключване на бутлоудера
инсталиране на twpr рековъри прес фастбут
от рековърито чистене на кеша и датата и инсталиране на рома.
Ако нещо бъркам нека по-знаещите да ме поправят.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти
няма смисъл от дев, защото го спряха в края на юни.
А за флашването - само през фастбуут ще мине - внимавай да не заключиш буутлоудъра
Цитирай
#3

В смисъл като го отключа го вкарвам във фастбут и директно флашвам без да го вкарвам в edl? За заключване то не трябва да има чавка на алл шок в ми флаша?

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#4

Точно така
Цитирай
#5

Благодаря и на двамата. Като минат часовете ще пиша как са минали нещата.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#6

За по-сигурно триеш файла flash_all_lock като разархивираш tgz архива
Цитирай
#7

(2019-09-08, 11:31:42)boboe написа:  В смисъл като го отключа го вкарвам във фастбут и директно флашвам без да го вкарвам в edl? За заключване то не трябва да има чавка на алл шок в ми флаша?
За едл не се пробвай въобще няма да стане. Само с тестпойнт и после ауторизиран акаунт. Вкарвай във фастбуут и флашвай директно.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#8

Ок, петък по обяд свършват часовете и тогава ще действам.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#9

Отключването и флаша минаха без проблем. Сега съм вече с Глобул ром. Само не намирам настройка на бутона за гугъл асистента/двойно натискане и задържане/да мога да сложа допълнителна функция.
Пс. Намерих я.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на boboe за това мнение:
  • ilian777
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)