Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-продаваните смартфони за първата половина на 2019 г.
#26

Аз пък чистачка с нов модел Айфон не съм виждал. Вие го изкарахте това 2К за телефон, че всеки може да си го купи ей така, между другото. Не знам в каква приказка живеете, ама в България средната заплата е 1200 лв.
И не ми казвайте лизинг, щото лизинга излиза 100 лв. на месец за ДВЕ години, а с 1200 лв. не можеш да си позволиш и 10 лв. страничен разход, извън храна, битови разходи и от време на време дрехи.
Разбира се, все има такива, които гладуват и си взимат, но категорично не може да се каже, че едва ли не всеки втори е с XS в ръката.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Аксесоари
#27

Аз разбрах от дисусията, че не е невъзможно за всеки да притежава скъп телефон, а не че всички притежават такива!

времето е като парите - никога не стига
#28

Ми от този цитат „всеки втори, без значение дали мие тоалетни или е бизнесмен с 10 хотела има iPhone в джоба“ аз друго разбирам ама може и да съм се объркал.
То иначе е възможно и бъбрека всеки да си продаде, но на практика не го прави.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#29

Статус правят маркетинговите (и други) на компанията и това не става за година-две. Епъл са добри в маркетинга и отдавна успяха да постигнат това да продават големи количества обикновени телефони на цената на премиум такива, само заради марката (Да, бързи са и дълго време получават актуализации, но не са нещо специално). Тази рецепта с продажбите само заради марката се изчерпа, обаче. Цената е необосновано висока, лакомията още по-голяма, обаче конкуренцията не спи, а взема все по-голям пазарен дял.

Тук говорим за усещането за статус, това го има все още при ябълките. Усещане, не нещо реално. Създало се е схващането за премиум бранд, високо качество и т.н....но това е устройство, което се е превърнало в нещо задължително, което всеки в развитите пазари притежава и което се продава в десетки и стотици милиони бройки. Не луксозна стока, дори и кръщавайки цветовете му с имена на благородни метали. Обикновена вещ, която много хора могат да си позволят, ако не с плащане в брой, на изплащане.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
#30

(2019-09-10, 21:27:59)arrogant написа:  Ми от този цитат „всеки втори, без значение дали мие тоалетни или е бизнесмен с 10 хотела има iPhone в джоба“ аз друго разбирам ама може и да съм се объркал.
То иначе е възможно и бъбрека всеки да си продаде, но на практика не го прави.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ми не, точно това казах. iPhone е във ръцете на всеки, който го е пожелал - дали в кеш или на изплащане, все ще си намери начин да го вземе. Дори и да го вземе на изплащане и да спре да го изплаща с месеци (че доста такива случаи има).
#31

Все пак айфон е скъпа стока. Една от най-скъпите в своята ниша. Защото има телефони и от 300 лева, нали така. И като най-скъпа в класа си е луксозна стока. Луксозна е дори в чужбина.
Четете по чуждите форуми и спрете да си мислите, че там берат парите по дърветата.
Че тук има селяни дето си продават апартамента и си купуват скъп джип е друга тема.
И другото - марката продавала, ама вече не. Напротив, това винаги е било фактор.
Една тениска Армани нали не си мислите, че е нещо повече от обикновена тениска за 30 лева? Но струва в пъти повече. И се продава успешно именно защото е скъпа и защото хората, които я купуват искат да демонстрират, че е скъпа.
И като се замислиш всеки има 200 лв. и може да си я купи. Но това далеч не означава, че си я купува всеки, защото не е по стандарта му и не може да си позволи да даде 200 лв. за тениска. Нищо че има 400 в джоба.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#32

Еми и това не е вярно. Аз познавам много хора дето са с айфони, а нямат изобщо стандарт за него.
Познавам и хора дето носят армани ама карат кола за няма и 2к лева.

Всеки има телефон вече.
Без значение какъв е, няма никва 'класа' в това да имаш скъп телефон.
Всичко опира до това какво искаш да имаш ти и колко работа да ти върши.

Беше интересно да имаш айфон 2007-2010 защото наистина беше иновация и хората наистина ме гледаха странно и всеки искаше да го види телефона кво представлява, сега какъвто и смартфон да имаш е все тая. Никой няма да каже е тоя има айфон значи стандарта му е висок. Това са пълни глупости.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#33

То беше така именно до 2010-та. След 4-ката iPhone стана пълна масовка. 3G и 3GS носиха съвсем друга емоция и усещане. Аз също познавам доста хора с коли и телефони много над стандарта им, които гладни ще останат, ама селфито с ябълката да го има. Факт е.

При дрехите е друго, модата е съвсем друга наука. Иначе има доста хора с маркови дрехи и ниски заплати. Как го правят не знам. Аз съм чувал от момче да ми каже "с тия 700 лв. как ше си купя дрехи...?". На въпроса какво ще купува ми отговори "панталон, риза и два чифта обувки". Че това е 100 лв. Димитрогврадско турско, с добро качество и добър вид. Не, от мола трябвало да е - обувки за 200, риза за 150, панталон за 100...

Въпроса е не колко е скъпа една стока, а колко си прост да дадеш много повече за нещо надценено, при положение, че има алтернативи за пъти по-ниска цена, вършещи същото. Ма не , от мола да е.

Личен избор все пак.
#34

Лично бих дал и 300лв. за маратонки, но защото издържат много години и са на Nike, а за мен тя се е доказала, защото съм имал много маратонки на Nike, и последните, които си взех са модел 97, предпочитам скъпи маратонки и готини, пред такива, които се късат и не са удобни, сега имам даже 6 маратонки Nike, 2 Adidas и едни Diaodora, само маратонки. И си личи, че са качествени, като единия ми Air Max го имам от 4-5 години и не е мръднал. Не казвам, че е оправдано много скъпи дрехи, които не са ти по доходите и си личи, че не си такъв, на какъвто се правиш, но е по-добре по-скъпо, защото хем е по-качествено, хем по-удобно, хем по-красиво.
А за iPhone, щомто говорим вече 2 страници за него, значи има защо марката да е на това ниво. Като цяло са толкова известни, както казах заради разчупването на пазара и за това, че изкарват малко модели, а за тях се има голямо любопиство.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#35

(2019-09-11, 08:36:37)arrogant написа:  Една тениска Армани нали не си мислите, че е нещо повече от обикновена тениска за 30 лева? Но струва в пъти повече. И се продава успешно именно защото е скъпа и защото хората, които я купуват искат да демонстрират, че е скъпа.
И като се замислиш всеки има 200 лв. и може да си я купи. Но това далеч не означава, че си я купува всеки, защото не е по стандарта му и не може да си позволи да даде 200 лв. за тениска. Нищо че има 400 в джоба.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ето ти една от тениските ми Armani, купувани са от Милано, преди малко я снимах набързо.

[Изображение: 20190911-103917.png]

Съгласен съм,че не всеки ще даде такива пари за тениски, но КАТЕГОРИЧНО не съм съгласен,че хората купували Армани или Gucci, Versace, че да демонстрират колко била скъпа дрехата! Защо трябва непременно да се демонстрира? И защо, ако носиш Гучи или Армани,това трябва да се приема за демонстрация, а не за нещо нормално-просто носиш някаква дреха?

(2019-09-11, 10:54:43)hazART написа:  Не казвам, че е оправдано много скъпи дрехи, които не са ти по доходите и си личи, че не си такъв, на какъвто се правиш...
Аз съм забелязал точно обратното-тези ,които нямат толкова пари, не купуват скъпи дрехи. Дрехата все още прави разликата, кой каквото и да говори! Ганьо или Хасан от махлата с Айфоня, взет на изплащане, си личат от 100 км-"златни" Versace-та или Плейн от сергиите за 10 лв, на краката с маратонки от 15 лв, в джоба с 5 лв, минеш покрай тях и почти винаги те удря аромат на дезодорант Тео (ако има такъв Lol ) или евтин наливен парфюм от 3 лв. Ето това е да се правиш на такъв , какъвто не си, ама си личиш от километри.
#36

Без значение, телефон, дрехи и/или кола в България тези скъпи покупки (по скъпи разбирайте хора които се лишават много за да си позволят тази покупка) винаги е било за представление и до ден днешен е така. Повечето ще идат и ще си купят iPhone не защото превъзхожда другите с нещо, а просто защото е име и защото известните навън ползват iPhone. За дрехите тези тенденции са повече към жените да харчат повече от колкото имат за скъпи дрехи които обличат 1 път. Но реално всеки сам преценя как да си харчи парите и за какво, но парадирането просто е трагично и супер нелепо. Относно цената на скъпия iPhone това, че в БГ е с цена 4 мин. работни заплати, а в доста Европейски страни и САЩ е 1 мин. работна заплата, аз лично не го имам за премиуим телефон или толкова луксозен за колкото някои опитват да го изкарат.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

#37

(2019-09-11, 11:02:17)greensmoke7777 написа:  Ето ти една от тениските ми Armani, купувани са от Милано, преди малко я снимах набързо.

[Изображение: 20190911-103917.png]

Съгласен съм,че не всеки ще даде такива пари за тениски, но КАТЕГОРИЧНО не съм съгласен,че хората купували Армани или Gucci, Versace, че да демонстрират колко била скъпа дрехата! Защо трябва непременно да се демонстрира? И защо, ако носиш Гучи или Армани,това трябва да се приема за демонстрация, а не за нещо нормално-просто носиш някаква дреха?

Аз съм забелязал точно обратното-тези ,които нямат толкова пари, не купуват скъпи дрехи. Дрехата все още прави разликата, кой каквото и да говори! Ганьо или Хасан от махлата с Айфоня, взет на изплащане, си личат от 100 км-"златни" Versace-та или Плейн от сергиите за 10 лв, на краката с маратонки от 15 лв, в джоба с 5 лв, минеш покрай тях и почти винаги те удря аромат на дезодорант Тео (ако има такъв Lol ) или евтин наливен парфюм от 3 лв. Ето това е да се правиш на такъв , какъвто не си, ама си личиш от километри.

Маратонки от 300 лв. не си купувам, защото няма да нося 2 години едно и също на краката си. Зимата така или иначе или съм на затворено, или в колата - не ми трябват кой знае колко издържливи обувки и маратонки над 50 лв. не ми трябват. Сменям си по 2-3 чифта на 3-4 месеца и си издържат. Като ми кажат "държат ми 2 години", 2 години с едни и същи ли ходиш? Омръзват, няма смисъл от скъпо...

То си е до личен избор - офиса е затворено пространство, колата и тя - не ходя по балкани, не газя кал, с каквото и да съм обут си изкарва зимата, просто все е сухо.

Парфюми си ползвам китайско до 10 лв. и не давам за повече - миришат еднакво и не са всички са нетрайни - има една реплика, която редовно я зареждат в кварталния китайски за 4 лв. Versace Eros - това нещо е сериозно трайно като за 4 лв. Китайско и турско отдавна не е на ниското качество, на което ви се иска да е. Няма да дам повече пари за нещо, което да ми пълни душата , че е марково. Предпочитам да ги влагам в автомобила си, който е V6 и си има нуждите (на моменти изнервящо), но ме вози и ми върши работа, вкл. ме е карал по спешни и т.н. По-добре да дам 500 лв. да си направя окачването (примерно), отколкото за 2 тениски Armani, като тия на пазара изглеждат по същия начин за по 10 лв. Тениската не ме кара до работа, до болница, до определени точки...тениски с килограми си имам, но над 30 лв. не съм давал. Или 35 може би. Въпреки всичко изглеждам добре, просто не давам за едната марка. То и при автомобилите понякога е така - свидетел съм как доказано марков дебитомер, оригинален за даден модел изкарва пъти по-малко от доста по-евтин aftermarket с неизвестен произход.

Не се заблуждавайте, че всичко оригинално е топа, а реплики/aftermarket (при автомобилите) са по-зле. Че и при парфюмите. Ми не, не съм имал обриви, алергични реакции, не са ме избили пъпки - ухая си приятно за сносна цена. Не ми е баш нисък дохода, не е и най-високия, но какъвто и доход да имам то си имам и една психолическа граница за определени неща и колко трябва да струват и не давам повече от определена сума за определен продукт, просто няма как. Скоро ходих до един магазин, че от яд си счупих мишката (бях се изнервил нещо и я тръшнах). 15 лв. , 20 лв.... вие луди ли сте бе? 6 лв. в китайския и си бачка, ще си бачка и колкото старата за 4 лв, която ме изкара над година и умря само защото я избих в масата.
#38

Че аз не съм казал, че ги нося 2 години постоянно, просто казах, че марката е много качествена и че издържат дълго, но това не ми пречи да имам 9 чифта и да ги сменям всеки ден, не изопачавайте нещата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#39

За парфюмите хич не съм съгласен, тия от по 4лева са пълен та*ак. Пробвай един истински хубав марков парфюм за 100-150 кинта (не тия от по 30-40 и не купен от циганин) и сам ще се убедиш, че разликата е от земята до небето.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#40

И 1.4 кубиков двигател те вози от А до Я, защо тогава караш V8? Защото те кара да се чувстваш добре, нали? Ами същата работа е и с обувките , телефони, часовници т. н. Стига сте генерализирали нещата и да играете ролята на счетоводители на чужди пари и морални полицаи.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#41

.........
#42

(2019-09-11, 14:16:24)Vi70 написа:  .........
Не трябваше да го триеш. Smile)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#43

(2019-09-11, 14:07:34)Legend написа:  За парфюмите хич не съм съгласен, тия от по 4лева са пълен та*ак. Пробвай един истински хубав марков парфюм за 100-150 кинта (не тия от по 30-40 и не купен от циганин) и сам ще се убедиш, че разликата е от земята до небето.

Абсолютно.
Наскоро за майтап влезнах тука на центъра в един магазин за очевидни реплики на парфюми.
И си купих Авентус за...25 лв, исках да видя каква ще е разликата между него и истинския.
Отворих го в нас, пръснах, в първите секунди бях леко учуден, че наподобява в известна степен оригинала.
Само след минути обаче се появи една голяма тежест в аромата, ключовата съставка на ананас взе да изчезва и взе да ухае на тия афтършейфчета от 3 лв. Само след час и нещо и го нямаше, не се усеща, а Creed-ът го усещам по мен 3-4 дена, даже след къпане.

Но всеки сам си преценя какво да си купува, какъв телефон, кое го влече, от кое има нужда и т.н.
Аз не бих си купил, но не мога да тръгна да съдя някой ,че нямал нужда от скъпи парфюми/дрехи и си купувал от 5 лв-щом това иска и това го устройва, няма лошо.
#44

Със всичко е така, нали не си мислите, че няма разлика от скъпа блуза и евтина. Скъпата по-бавно избелява,  материята е по качествена, повече издържа на пране, по добре ти седи, по удобна е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#45

Дам с всичко е така, важното е цената отговаря на качеството, а още по-добре да вземеш нещо добро на добра цена. Проблемът е когато купиш надценена стока и очакваш нещо, а реално не получиш нужното качество и характеристики насреща, в този случай човек обикновено се чувства леко прецакан ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
#46

(2019-09-11, 14:10:57)gurcayy написа:  И 1.4 кубиков двигател те вози от А до Я, защо тогава караш V8? Защото те кара да се чувстваш добре, нали? Ами същата работа е и с обувките , телефони, часовници т. н. Стига сте генерализирали нещата и да играете ролята на счетоводители на чужди пари и морални полицаи.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Защото купето е тон и 700 и версията с 4 цилиндъра изпреварва като таралеж охлюв. А автомобила е широк и голям, дава удобство и мекота на пътя, двигателя за това тегло е изискване, за да изпреваря без да се размажа в насрещния тир и да избегна доста ситуации в които се изисква ряз от място, които с по-малкия мотор са мъчение предвид купето. Вече не 1 или 2 ситуации ми доказаха, че има смисъл от конете в колата. Не, че фуча с 300, просто в редките случаи, когато с цел безопасност и предотвратяване на катастрофа съм разбрал, че мощта си има плюса. И не е V8, а 6. Чак до V8 не съм стигнал, макар, че има и такава разновидност, но разхода е убийствен. Не бих препоръчал нищо под 120 коня на каквото и да било купе именно заради реакциите, които понякога са необходими. Пък и с 4-цилиндровата версия не се постига по-голяма икономия - малко коне за това купе, разхода на моменти даже е по-висок заради значително по-ниския въртящ момент и мъчението от страна на мотора си иска гориво. На шестака му е доста по-лесно да се изстреля. Допълнително активните 6 въздушни възглавници все пак ми дават някакво успокоение, макар, че пълно спокойствие на пътя едва ли има. Не смятам, че е геройство да караш по-малка и малолитражна кола, която вярно харчи 3 пъти по-малко, но е с реакции на бързащ охлюв и сигурност като на системата на НАП.

Иначе не съм генерализирал нещата - напротив, едни се глезят с дрехи и парфюми, други с подобрения по колата - аз съм от тези с автомобила и по едно ново Huawei-че на две години, колкото е и гаранцията. Парфюмите от 4 до 10 лв. са ми достатъчни, а като налучкаш добрите варианти...точно този Eros за 4 лв. остава и след къпане. И аз се учудих ама факт. Иначе има и реплики дето докато ги пръснеш ги няма, не отричам. Аз съм си намерил евтиното и качеството. Обувките няма смисъл да ми държат с години, така или иначе ги сменям, защото омръзват, а и не се износват - не мога да скъсам и обувки за 40 лв. - на сухо в офис, на сухо вкъщи, на сухо в колата...те си седят като нови. Да ги взема за 200 лв. пък да имам някаква голяма физическа активност и да ми трябва издържлива материя...за съжаление нямам, признавам си.

Иначе и оригинални парфюми съм си купувал, и дрехи. Разлика в реалното ползване не съм усетил - сменям си всеки сезон летните и зимни дрехи, така, че няма нужда ми държат с години на прането. Обувките - също. Дрехите писват, затова са ми хубави, но евтини. Не ми трябват да стоят с години. Но са по 10 лв. примерно, не са някакъв преразход.
#47

Повечето неща дето са написани тука са правилни. Но само от различна гледна точка.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
#48

Аз това казвам, едни си карат корса и имат дрехи за стотици левове, други се обличат евтино, но си държат на автомобила. Комбинации всякакви. За мен добрата кола си струва много повече от дрехи, които така или иначе писват след 1 сезон, но всеки си преценя де. Има хора с физическа активност, хора, които нямат коли и зимата в снега ходят (по малките градове няма градски транспорт) - там трябват яки зимни обувки. Аз зимата си нося нормални летни маратонки, именно защото не усещам снега в краката си, по-скоро в добрите зимни гуми, които от сега си имам. 4-ка Continental WinterControl от среден клас, яко грайфер. Идеални за предстоящите месеци. Летните Pirelli ще си почиват засега.
#49

Ти сам си противоречиш понякога. Някои искат да парадират с телефони, тениски, парфюми, други с различни неща. Ти не усещаш как сам парадираш с гумите на колата си като споменаваш марката им. Затова казвам да не съдите хората - вкусове различни, но дълбоко в същината всички сме еднакви - дори и рядко всеки от нас се хвали или парадира с нещо.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
#50

Искам само да отбележа, като стана дума за иТелефони, с последния модел са сътворили голяма грозотия. 4-та или там както се води версия ми харесваше единствено дизайна им. После станаха меинстрим, а сега са си направо грозни.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)