Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на смарт часовник???
#1

Здравейте, след около месец четене на тема смарт часовници, ревюта сравнения и др. В момента съм тотално объркан. Не мога да направя избор между часовниците на Xiaomi и Huawei gt, garmin също имат два модела до 400лв. Изчетох всичко, но не мога да взема решение, моля за помощ!!! За мен е важно информацията която дава часовника да е коректна, ще се използва за измерване на крачки, при каране на велосипед и ежедневните дейности.
Цитирай
Аксесоари
#2

И двата бранда са добри, вземи този който ти харесва визуално.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Гармин ги зарежи тотално, ако си избрал все пак тази марка се ориентирай към моделите който са над 500 евро, ниския клас не е за препоръчване.
Xiaomi Huami е може би най добрия избор който можеш да направиш, марката е изпитана, а тук във форума има предостатъчно информация за моделите на фирмата.
Ако си решил да е Huami, бих ти препоръчал последните наследници на Verge или Stratos, зависи дали ще топиш часовника за постоянно във вода или ще говориш през него, аз лично предпочитам последния вариант - плюсове безброй Smile
Цитирай
#4

Имай предвид,че Xiaomi ( Huami ) мерят пулс през 1 минута нищо,че пише continuous heart rate monitor, докато Huawei watch GT го мери нон стоп 24/7. GT-То също мери крачки изключително точно.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

Чисто визуално Verge ми харесва най-много!!! Супер непретенциозен! Гледам има Lite версия! От къде бихте ме посъветвали да го купя?
Цитирай
#6

бих те посъветвал, ако не бързаш да изчакаш малко да излезе официално в продажба stratos soortwatch 3 наследника на stratos 2

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
[-] 1 потребител изказва благодарност на c0mm3n7 за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#7

Има и още нещо. Първите ми смарт часовници бяха с LCD екран и установих че присветването на екрана докато работя на бюрото си (това защото часовника си мисли че съм вдигнал ръката да го погледна) страшно ме дразни. Затова и пследния от подписа ми е с рефлективен LCD екран който е постоянно включен, а подсветката му съм я настроил да рботи само в тъмните часове от денонощието. Verge-то е с OLED екран и мисля че ще се държи също както LCD-тата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#8

Кой модел от xiaomi са с по-нов сензор??? За следенето на пулса и крачките? И от къде бихте ме посъветвали да си го закупя?
Цитирай
#9

По-новите, по пътя на логиката.
Аз бих взел Honor или Samsung. Софтуерно Xiaomi са зле, поне за мен.
Ако си решил Xiaomi - моя съм го купувал от али експрес, има достатъчно утвърдени търговци. Гледай само да е от европейки склад или поне да го пращат през Европа.
[-] 2 потребители изказват благодарност на marincho за това мнение:
  • fotograd, gtc
Цитирай
#10

(2019-09-16, 09:59:19)gtc написа:  Кой модел от xiaomi са с по-нов сензор??? За следенето на пулса и крачките? И от къде бихте ме посъветвали да си го закупя?

Ако търсиш наистина добър пулсомер, по-добре се насочи към Garmin или Polar.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

Изчакай до 19. то и не остана де. Тоагава Хуавей ще обявят новият GT2.
Аз лично съм сменил поне 20 смарта и напоследък много сериозно съм се спрял и ползвам точно GT-то
Има много предимства.

За верен пулсомер, то такива на китка вършат точна работа само в покой. Затова и все още се продават нагръдници, ама пък си е неудобно.

В момента за бюджетно решение под 400лв бих препоръчал garmin vivoactive 3, или suunto fitness 3 ( този няма гпс обаче)

Важно е да си изясниш, дали искаш с рефлексен диспей или амолед.
Единият е идеален за външна употреба и е основно с АОД режим и с добра продължителност на живот с един заряд. Ползва основно в топ фитнес матките - сунто, гармин, а другият- амоледа е по-красив и видим на стайна светлина и се слага основно в смартовете - самсунг, хуавей, като при повечето издържа два дена с едно зареждане, при аод режим.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#12

8-9 дни прави моето GT с включен AOD Cool
Вечер като спя го изключвам разбира се.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#13

Проблема с амолед екраните е, че ако човек спортува на открито(примерно кара колело) и иска да си следи пулс каданс и т.н. трябва да върти китката, за да светне екрана. Това е доста неудобно особено за колоездене, дори много хора си слагат часовника на стойка на кормилото, това не може да стане с амолед екран. Иначе амоледа е по-красив особено вечер.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#14

Колега, взимай един bip или изчакай да излезе amazfit gts. Освен ако не държиш на точност до крачка. Която реално не предлага никой от посочените часовници

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#15

Обявиха GT2.
Основната разлика е, че ще могат да се провеждат разговори вече и то на разстояние до 150 метра от телефона! Това през блутут. Предполагам, че и телефона ще трябва да поддържа този стандарт 5.1. Ще може да се управлява музикалният плеър на телефона през часовника и ще има място за ...не помня точно колко, ама май над 500 песни в самият часовник ( най-вероятно в мп3 формат)
Стъклото е някакво 3Д, което не схващам за какво е, освен да дава дълбочина на цифера, а и надявам се да е още по-добра видимостта на открито. Аз лично бих предпочел сапфир, ама няма. Иначе се запазва чудесният 2-седмичен живот на батерията. Дано запазят и ниската цена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#16

Ако ще го използваш основно за спорт само Garmin Fenix серията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на zaharyg за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#17

На мен ми станаха интересни здравните показатели, дето ще следи и показва евентуални сърдечни проблеми. Въпроса е до колко добре ще работи тази функционалност. Време е вечв да видим повече функционалност от стандартните крачкомери и известявания.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • gtc
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)