Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на висок клас телефон с определени изисквания.
#1

Привет.
Напоследък се оглеждам в градинката на Гугъл за телефон, отговарящ на определени изисквания.
И нещо не намирам. Та викам да се допитам до още идеи.
Изискванията накратко:

- Абсолютна горна граница за размера е Галакси S9. За препоръчване - надолу.
- Топ спецификации като за към момента. Снапдрагън платформа. Минимум 4 Гиги РАМ. Минимум 64 Гиги за съхранение.
- Липса на каквито и да е изрязвания в дисплея. Минимални безели.
- Липса на каквито е да е абсурдни извивки, подобно на S9 и още маса други. Търси се прав и плосък екран, подобен на LG G6. В краен случай много леко извит съвсем по краищата на самото стъкло.
- LCD екран. Задължително. Добър такъв, при това.
- Отлични камери. Както предна, така и задна.
- Диод за нотификации.
- Безжично зареждане.
- USB C.
- Задължително да получи Андроид 10 по официален канал възможно най-скоро. Съответно достатъчно дълга поддръжка и по-натам.
- По възможност да не е с чист Андроид като Пиксела примерно.
- Да е официално за ЕУ пазара и да не е част от схема с регионални функции, подобно на LG телефоните. Съответно със съществуваща, не лоша поддръжка, подобно на Самсунг и Хуауей в Бг.
- Голям избор от качествени аксесоари.
- Пръстов отпечатък под екрана - не е задължително обаче.

Цената не е от значение, но за спорта да кажем не повече от 2000 лева.

Смислен пример за горе-долу завършен сравнително съвремен телефон са, примерно,  LG G8...V40....имат готини функции, отличен звук, широкоъгълна камера. Обаче са със смотан ОЛЕД и ночове...и почти несъществуващи ъпдейти. OnePlus също хваща окото - отново ОЛЕД обаче...
Та нещо от сорта ми се върти из главата - богат на добре работещи функции телефон, с отлична изработка но не попадам на нищо.
Вече съм почти сигурен, че такива еднорози просто няма.
Но все пак ако някой има идея за нещо, което ми е убягнало - ще съм благодарен.
Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Официално такъв телефон все още няма.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#3

Обикновеният note 10 (не плюс, а малкия) покрива почти всичко освен екрана. Вече всички от високия клас избират олед дисплеите и не мисля, че тази тенденция ще се промени.
Цитирай
#4

Само махни ips изискването и ще си намериш телефон. Просто топ моделите е нещо като задължително да са led\oled. Иначе трябва да минеш на среден клас телефон.

Нота става, но е с процесор на самсунг, не със SD. Освен ако не си го внесеш от САЩ да кажем. Ако имаш такава възможност и се примериш с оледа, може и с10 и с10е да погледнеш, като по-компактни.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#5

Колега, форума не ги произвежда Big Grin.
Или нот 10 или търси стари модели.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2019-09-16, 13:54:16)expected написа:  - LCD екран. Задължително. Добър такъв, при това.
И на мен много ми се уморяват очите от OLED панелите на телефоните.
Има два варианта за избор според мен.
https://www.gsmarena.com/asus_zenfone_6_...l-9698.php
https://www.gsmarena.com/honor_20_pro-9710.php
Вторият го чакам да излезе в техноверигите или при операторите и ще го взема. Не ми се рискува да го взема примерно от тук https://www.citytel.bg/huawei-honor-20-p...gb-8gb-ram
Цитирай
#7

Благодаря за отделеното време дружинка.
Както предполагах са нещата явно.
Преди две седмици си продадох S10-ката....преди него издържах 5-6 месеца със S9...Там не се връщам за момента.
Всъщност ОЛЕД и извивките на екрана са точно нещото, с което не правя компромис вече.
Не става. А с такова желание ги купувах.
Явно ще си остана кротнат малко встрани и ще поизчакам, следейки накъде се движат нещата в различните екосистеми, чакайки точното нещо.

P.S. magic1 - Интересни телефони наистина, но не отговарят напълно на това, което търся. Здраве да е.

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай
#8

Ако направиш тогава компромис с размера - може да погледнеш razer phone 2.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#9

Виж Pixel 2 или 3

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#10

все по трудно ще ти става да си избереш телефон.
тенденцията е всичко да мине на OLED защото плюсовете са повече от минусите.
Разбирам,че ти дразни очите, но това е положението.
На твое място бих пробвал нещо с DC Dimming.
OnePlus 7 отговаря на изискванията като изключим OLED-a, а има и DC Dimming.
Друг съвет не мога да ти дам.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#11

P20 и Mate 20 са с ЛСД дисплеи, не лоши, не са извити (най-дразнещата екстра, която лично аз не мога да преглътна, не можах да свикна на едж). Няма снапдрагън, имат ноч и не зная с ъпдейта на андроид до къде ще стигнат (бтв, мен лично това изобщо не ме засяга), но не се знае с кой компромис може да живее друг човек Smile
Цитирай
#12

Той както го е обяснил в първото мнение най - много до "неговия" телефон се доближава G7 ThinQ. Друго..... май няма.
Цитирай
#13

iPhone 8 - компактен, без изрезки, бърз и точен, ips екран, официално се продава, НЕ е Андроид.
Аз бих взел Lg G7, това е най-близо, но има изрезка.
Всичко друго НЕ става.
Взимай бързо, че ips екраните умират.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

G7 - най-добрият lcd дисплей, който съм виждал, върховен звук, бърз и пъргав, единствено камерата е малко по-слаба от на конкурентните флагмани.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Цитирай
#15

Така или иначе това което го е изброил го няма.
Все едно да искаш супер бърза, икономична, НОВА кола, но с карбуратор.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • bitmad
Цитирай
#16

Мдааа. Наистина няма такъв телефон.
Винаги правиш компромис с нещо/а...
Просто исках да се допитам до различни хора - понякога изкачат идеи от невероятни места.
Иначе конкретно в момента идвам от iPhone XR. Взех го след S10-ката. Ей така за проба. Но компромисите, които ми се наложи да направя се оказаха твърде много.
Иначе разкошен телефон с топ екран. И буквално извънземна батерия. Просто ми пръсна главата. Не могат да им се отрекат някои неща на Епъл.
Както и да е - междувременно попадна ми супер случайно новичък S10e на смехотворни пари от роднина и се метнах. Пак ей така - за пробата. Поне размера и плоския екран ги покрива като цяло...
Пък чакането и търсенето си продължава.

Относно LG 7. Това е телефона, който отговаряше почти напълно. Харесва ми много обаче...има ноч, сравнително стар модел е вече и LG са в долната част на таблицата с поддръжката. Също имам лош спомен от безумните им регионални ограничения. Което е жалко, предвид че са отлични телефони поне от G6 насам. Телефон, който съм имал и харесвах много.

Но това е навсякъде явно. Парите не винаги решават проблеми. Понякога (все по-често сякаш) е без значение колко пари си готов да дадеш. Просто няма избор.
Благодаря за отделеното време и предложенията иначе.

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
[-] 2 потребители изказват благодарност на expected за това мнение:
  • alexbg67, BGDropche
Цитирай
#17

Телефони колкото щеш, изискванията ти са странни.
Олед екраните са бъдещето.
Харесва ли ни или не, всичко минава на това, дори и телевизорите.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#18

Я пак...
И аз предпочитам IPS технологията.Все още най-добрите компютърни монитори са с нея-примерно 27" Acer Predator XB271HU и асортимента на Dell.
Цитирай
#19

Най-доброто с ипс май е iphone 11.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#20

Има си такива телефони. 
Например Honor 9x
И андроид 10 ще си получи, и рам 6гб/128памет
IPS дисплей, няма прорез,с толкова рам е ясно, че ще е топ перформарс въпреки, че не е с най-добрите процесори, които имат хуавей. Общо взето разгледай honor-те. Те са с ips дисплей, произвпдителност и всичко.
Например HONOR 20 ако преглътнеш дупката в дисплея е повече от топ телефон със топ процесор, камера, софтуер/поддръжка

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

(2019-09-29, 12:57:24)nanobanano написа:  Има си такива телефони. 
Например Honor 9x
И андроид 10 ще си получи, и рам 6гб/128памет
IPS дисплей, няма прорез,с толкова рам е ясно, че ще е топ перформарс въпреки, че не е с най-добрите процесори, които имат хуавей. Общо взето разгледай honor-те. Те са с ips дисплей, произвпдителност и всичко.
Например HONOR 20 ако преглътнеш дупката в дисплея е повече от топ телефон със топ процесор, камера, софтуер/поддръжка
Не става човека иска снапдрагън

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#22

Иска нещо от ранга на снапдрагон. От кирин 970 нагоре са конкурентни

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#23

Привет.
Както писах, попадна ми изневиделица S10e, който дръпнах за проба и колкото да имам телефон в момента.
Учудващо чудесен телефон. Като изключим амоледа. И някои неща като процесора, светодиода за известия и прочие...
Иначе - отлична батерия, сравнително компактен, плосък екран, пръстов в бутона отстрани (нещо, което харесвах от Сони преди време), отлична камера.
Камерата в екрана е по -поносима от ноча + позволява адски идейни тапети.
За момента ще постоя с него и ще оглеждам от време на време.

Благодаря отново за предложенията. Има добри определено, но все нещо ме отблъсква.
Хуауей, примерно, са отлични телефони, но интерфейса им е неприятен и имат твърде много модели/брандове.
Това е нещото, което ме дразни най-много - фрагментацията в моделната гама - к20, м30, п20, л90, Лайт, Онър, екс, мекс
Същите ненормалници са и Шаоми. Даже по-големи.
Изкарват ме от релси.
Харесвам простички неща. От сорта на - "Ето това ни е ниския клас апарати - 1-3 броя, това средния - 1-3 броя, а това високия 1-2 броя." Точка.

П.С. "IPS-a на Епъл" наистина е феноменален. Винаги е бил. Писах, че съвсем скоро се разделих и с XR-a си. Когато нещо е супер добро - не мога да си кривя душата. При Епъл други неща ме смущават. Smile

Happiness is not a state to arrive at, but a manner of traveling.
Цитирай
#24

Относно броя на телефоните на годишна база, единствено Apple и Oneplus изкарват по 2-4 модела годишно и Sony с малко повече.

Samsung не са по-назад от Huawei и Xiaomi като бройка. Тази година само са изкарали сигурно 20 модели и повече - 3-4 вида на S серията, с 5G, без 5G, 2 Note модели, няколко M, няколко А и т.н. И за това си има логично обяснение. Samsung и Xiaomi са почти с по 30% пазарен дял за всеки от тях в огромен пазар като Индия. Там има много повече ценови групи и потребители с различни финансови възможности. С многобройните си модели покриват всяка една група. Huawei пък са лидер в Китай и по същата логика имат доста модели.
Цитирай
#25

(2019-09-28, 15:27:03)droid_sense написа:  Я пак...
И аз предпочитам IPS технологията.Все още най-добрите компютърни монитори са с нея-примерно 27" Acer Predator XB271HU и асортимента на Dell.

Ползват все още IPS, не защото е най-добрата технология, а защото много трудно обикновен човек ще си купи монитор с OLED.
Дори 20-тина инча, а какво остава за 32 или 42.

[Изображение: atomos-neon-monitors-display-prices-reference.jpg]

Пробвай да си купиш и 8K OLED телевизор. 
Струва само 42 000 долара. Дет' сА вика-половин заплата.

[Изображение: a4baf675d44524b2ca9bf76cfce8bd1b.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)