Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Търся Mi Mix 2 на части.
#1

Здравейте!
Случайно някой да има на разположение Mi Mix 2 и да го продава на части? В общи линии ми трябва дънната платка.

Из разни сайтове за обяви и т.н. не намирам някой да го продава на части, а чисто нова платка просто не си струва парите...

Накратко телефона е на брат ми. Обаче преди няколко месеца го изпуснал от 4тия етаж в даскалото между стълбите и паднал така до 1вия етаж.

На пръв поглед му нямаше нищо.
Обаче постепенно през определено време почна да се рестартирва сам.
От време на време и мобилните данни сами се изключват и не дава да се включат обратно и малко след това, се рестартира.
В момента тъча даже не реагира и се рестартира след 15-20 секунди работа.
Интересното е, че го отворихме и уж всичко изглежда наред. Но като развием всички болчета, телефона тръгва и си работи без проблеми.
В момента в който ги завием или без да ги завиваме - сложим капака, проблемите започват.

Също и искам да отбележа, че всички конектори и прочие са почистени внимателно!

В сервиз ни отказаха дори и диагностика.
Проблема би трябвало да е в дънната платка. Най вероятно нещо се е прецакало от сътресенията при удара. Все пак говорим за не лек удар...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако телефона работи отворен без проблеми, по-скоро проблема е механичен или крив корпус.
При стягане на винтовете платката може да се усуква и да не контактува добре с някой конектор, ако проблема беше в платката телефона нямаше да работи и отворен, поне според мен.

Или тъй нареченият сервизен термин: Ефекта на капака.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
[-] 2 потребители изказват благодарност на muggs за това мнение:
  • cinizam, saw888
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)