Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi mi9 ири Huawei p30?
#1

Колеги пред дилема съм кой от свата телефона да взема.Вторъ ръка са,с остатъчна гаранция.Хуавея ще ми дойде с 200лв повече.Дайте лични мнения и се надявам някое да ми помогне в избора.
пс.200лв не са проблим и двата са 128гб.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
Аксесоари
#2

На хартия Huawei-a бие почти по всичко.
Без безжичното зареждане.
Аз бих поставил въпроса така:
Държиш на камерата и оптичната стабилизация - p30
по-малък размер - p30
Производителност - ми 9 (кирин не може да стъпи на снапдрагон 855)
Батериите въпреки разликите в капацитетите не могат да бъдат определени с точност, затова залагам на GSM arena:
Мi 9 бие по този параметър
Цена - ми 9
сертифицирана протекция срещу прах/вода IP53 dust and splash protection - р30
Слот за карта памет - р30
Цитирай
#3

То дори мейт 20 е по добър от Mi 9 камо ли p30

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2019-09-17, 09:54:49)tiesto_pld написа:  То дори мейт 20 е по добър от Mi 9 камо ли p30

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

Зависи за какво се ползва телефона реално.
Kirin е бърз процесор за всекидневни нужди, но дойде ли момента на много товар просто не става. Performance-a пада много. При тежки игри например, или при компилиране на нещо.

При Snapdragon не е така. Performance-a при продължително натоварване е в пъти по добър.
Kirin 980 с който съм в момента мога да го сравня с snapdragon 835, за everyday usage и двата процесора са перфектни, бързи са няма насичания и тн., но дойде ли момента за тежки натоварвания и игри 835 е в пъти по добър. throttling-a винаги е бил зле при Kirin, но пък performance-a когато не товариш телефона е много добър също така и от към батерия се представя отлично и със сигурност е много по добър вариант от Exynos чип.

Ако не играеш игри и не товариш телефона много вземи си Huawei, ще си доволен и от батерия и от performance. Ако играеш игри и го товариш много вземи си Snapdragon.

Това е за процесора, другите неща колегата @suffer ти ги е разяснил.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#5

И на коя игра лагва кирин 980, че не я знам. Кажи да я сваля и пробвам. Всичко лети на макс и до момента няма игра за андроид, която да го спъва. При PUBG  е отключено всичко за видео настройките и буквално лети на 60 fps. Само при точки на  Антуту май бият.
И ще чакам да ми кажеш коя игра лагва, за да я пробвам.


А относно избора на телефон, който и да вземеш ще си доволен. Аз бях пред същата дилема. Xiaomi mi 9, Xiaomi K20 Pro и Huawei mate 20.
В последствие ми изкочи Huawei mate 20 pro и се спрях на него.



Цитирай
#6

Я пробвай да не си пускаш Performance мода от Battery и пробвай пак.
GPU-то е доста по зле от това на Snapdragon и това е факт принципно.
Факт е и че throttling-a му куца на Kirin-a и винаги е било така, това не прави процесора лош,
просто е различен, но със сигурност не е Snapdragon. Wink . Ако играя игри като цяло никога не бих си взел Kirin.
Говорим конкретно за процесор тук, като цяло за телефон Mate 20 Pro си е супер лично за мен превъзхожда по много неща стария ми 5Т който все още е в шкафа вкъщи и не бих продал, но точно на процесор няма шанс. Snapdragon-a си е Snapdragon и са се доказали.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#7

Да, по-добро видео има, но това не прави Mali G76 слаб. Аз играя игри и реално засега няма никакво значение кой от двата ще е, защото и на двата всичко лети. А Перформънс мода никога не съм го включвал, защото е безмислено. Клипчето е заснето с изключен Режим ефективност. Както написах никога не съм го включвал.
Цитирай
#8

Кажи някоя тежка, щото такава не съм срещал досега който да ми лагва мента или да има нужда да включва турбото

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Веднага ти я казвам, Archero, като се съберат повече мопове и не си на high performance мода играта почва да лаги, това на 835 го нямах.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#10

Играя и Clash royale 2в2, като се събират на куп много неща от лаг и следа няма. На таблета ми също, а той е с Kirin 960s, Който е почти двойно по-слаб.

Тествах играта, която има графика от 90-те години. Ами мнението ми е, че тази самоделна игра е много зле оптимизирана и като цяло не върви добре. Не поддържа 60 fps. Не повече от 30 fps. Проблемът е в играта, а не в Кирин.
Има достстъчно тежки игри, но тази не е една от тях.
Цитирай
#11

Както казах, на 835 върви перфектно Big Grin, на 660 лагва по същия начин.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#12

Да не ми се сърдите след това мнение но това е истината

Ама тя всяка "самоделна" лагва на Kirin изтегли си няколко indie игрички ще видиш. Изтегли и youtube vanced пусни клип и го минимизирай. Ще ти излезне малко клипче на екрана (картина в картината) и целия UI почво да цикли и да пада до 25-30fps и виждаш че kirin а реално при повече зор вижда зор.

Пусни си и клип с 4K60 HDR качество от youtube и виж как ще цепи супер много. Дори на 1440p цепи. Та затова няма да им сложат 1440p екран.
Грешка, сега тествах и си работи клипа на 4k60p HDR този на P20 Pro цепи и на 1440p. Това с цепенето на UI я си остава обаче.

Просто кирин а няма да се справи с 1440 резолюция

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

Е малко прекали вече  Big Grin , с vanced-a проблема го няма, и резолюция 1440p си има и си върви плавно. Но това са много далеч от тежки неща.

   

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#14

Потвърждавам работи си на Honor 20 Kirin 980

[Изображение: WteZz0I.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

Аз съм с 980 кирин и разни 3д игри осо ено с коли лаг нямам, цъкам и mobile legends там също нямам. Иначе с p20 pro имах лаг на една игра ама забравих името и.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

Както написах всичко е до оптимизация. Пак ще дам пример PUBG го играя на таблета с външна програма  GFX Tools , за да ми отключи всочки настройки. Без нея ми понасича и не поддържа 60 fps.

Ето едно клипче да видите, че в много случаи проблемът е в игрите, а не в устройството. И какво излиза, че Kirin 960 търкаля все още всичко без проблеми, а за 980 да не споменаваме. Това не значи, че омаловажавам мощта на SD 855. Просто споделям, че реално в момента няма разлика при работа и игри между Kirin 980 и 855. 


Цитирай
#17

В крайна сметка да бъдем честни, кой ти гледа производителност. 99% от потребителите гледат дизайн, камера и батерия.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Mного добра дискусия, но не е за тази тема.
Нека първо помогнем на колегата да си избере нещо, което ще му върши работа.
Цитирай
#19

Да отклонихме се малко, но все пак е свързано с избора му, ако реши да играе и игри. Поне може да си извади извод, че, който и да избере от към производителност ще е доволен.

Не е написал, какво търси конкретно. Примерно игри, камера (предна, задна), батерия, дизайн, поддръжка на ОС и др. Само е споделил, че ще са втора ръка.

Спирам да спамя, дадох си моето мнение. ?
Успех с избора!
Цитирай
#20

Абе хора,какви са Тея глупости.То на Pixel 1 ,с Sd821 нищо не казва ,вие се хванахте за Kirin 980
Цитирай
#21

Телефоните са много подобни. Клоня с малко повече в полза на Ми 9 (да речем 55:45) на база характеристики, но за крайно решение бих отишъл в някой техно магазин и да ги разцъкам на живо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)