Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет относно сервизно обслужване
#1

Здравейте. Аверка ми има Р30 про. Изпуснала го и се пукнало леко стъклото на задната камера. По корпуса няма и точица жулнато (с кейс е) Поръчах от Хуауей София само стъкълцето за 20лв. За смяна в техен сервиз искат 60лв и да го махна гугъл и хуауейския акаунт, пароли...всичко с което не съм ОК. Да го пратя по куриер и предполагам 7-10 дена е в бокса.
Тук във Варна имам приятел техник и в рамките на деня и за 20лв (символична цена)ще ми направи услугата. Иначе тия варненски сервизни аутисти искат 100лв за смяна.

Като правих поръчката ми искаха ИМЕИ на апарата за проверка. 

1.Може ли по този начин да ми откажат бъдеща сервизна манипулация?
2.Купуван е от А1 в случея е по-добре да ги прескоча, защото винаги могат да кажат "телефона е изпускан - няма гаранция" Или...??
3.Ако го пратя директно в Сръчко (оторизирания сервиз) след това ще важи ли гаранцията на апарата? Четох за тях и повечето коментари бяха отрицателни в страницата им във фейса. Вашето мнение?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
Аксесоари
#2

Мое мнение, оторизиран сервиз, да спести едни 40лв и после ако стане проблем да му откажат гаранцията, не си заслужава.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#3

Със сигурност ако го смениш в неоторизиран сервиз гаранцията ще ти отпадне. Искаш ли гаранцията да продължи да важи, всеки ремонт трябва да е извършен в официален сервиз.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

Напълно е лишено от смисъл да спестиш 40лв. и да прескочиш оторизирания сервиз особено за телефон от такъв клас.

Първо в оторизирания сервиз ще си запазиш гаранцията.
Второ след официалния сервиз телефона ще остане херметизиран, почти сигурно е че след шанаджийския сервиз телефона вече няма да е воден, дори може да ти се запотява стъклото на камерата като на китайски воден часовник.

на 99% ти гарантирам че ще го направят за 1-2 дена, няма да го мотаят 7-8 както ти си мислиш. А относно паролите и акаунтите така е във всеки официален сервиз без изключение, но може да си спокоен, че няма да изтече информация и прочие.
Цитирай
#5

(2019-09-24, 15:27:16)g1kata написа:  Второ след официалния сервиз телефона ще остане херметизиран, 
Само това точно е съвсем несигурно ! Smile  Личен опит  , болезнен .  Иначе другото си е така .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)