Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay / Google Pay + Revolut

Аз също платих с Curve и Galaxy Watch 46 безпроблемно в Lidl. Вързал съм дебитна карта на Райфайзен банк и си бачка.

В GPay нещо не работи безконтактно, казва, че ми е рутнат телефона или с отключен буутлоадер,пробвах и Revolut картата да вържа все тая.
Не взема и такси за плащане.
Цитирай
Аксесоари

Това Curve има ли някакви такси? Как работи в детайли и има ли някакво превалутиране - карта в BGN -> Curve в GBP/EUR -> магазин в BGN?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Разгледай тази тема - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98196
Цитирай

След първата отказано транзакцията в самото начало на пускането на Сам Пей c Curve от там насетне нямам отказана транзакция на най-различни терминали. С удоволствие чакам да си закупя часовника вече.[Изображение: 384a1d18d114f67b5b554f3430aead19.jpg]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

До скоро Curve можеше да се добавя в Samsung Pay само с UK Samsung account, може би с geo spoof и vpn.

Ползвам THL firmware регион заради записа на разговири. И в него е разрешен Samsung Pay.

Пробвал съм няколко пъти безуспешно.
Днес опитах пак и успешно добавих Curve картата към българския си Samsung акаунт в Samsung Pay.
Без geo (spoof на местоположение) и без VPN.

Платих успешно със Samsung Pay (NFC).

Търся магазин със старо POS устройство (без NFC) в София (или Ямбол, или Сапарева баня), за да пробвам плащането с MST (емулацията на магнитна лента)?

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Как подкара Samsung pay? Аз инсталирах апк, но като го стартирам дава грешка
[Изображение: 7a8168659f1eb2c3f6dc8e8e57791011.jpg]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2019-11-19, 11:53:50)ole написа:  Как подкара Samsung pay? Аз инсталирах апк, но като го стартирам дава грешка

Samsung Pay само със смяна CSC (firmware региона) на телефона от държава/оператор, в която Samsung Pay го има официално. Необхофима е sim карта от страната (може и неактивна) и factory reset само с нея.

Моя го смених на THL (с Тайландска sim карта) още като го взех август заради вградения запис на разговори.
За София мога да съдействам със sim карта (един reset време, предварително е добре се запази всичко).

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Ще пропусна Big Grin Всъщност трябва ли ми инсталирано и работещо на телефона за да мога да плащам със Самсунг часовник понеже аз заради това го искам?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2019-11-19, 15:42:55)ole написа:  Ще пропусна Big Grin Всъщност трябва ли ми инсталирано и работещо на телефона за да мога да плащам със Самсунг часовник понеже аз заради това го искам?

Samsung Pay на часовника трябва да е също с CSC на поддържана страна. (Как се сменя имаше тема някъде.)
За плащане с часовник не е неободим Samsung телефон (и изобщо Samsung Pay на телефона), нагласяще се със Galaxy Wearable (Gear) до колкото си спомням.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • plevel12, seemore
Цитирай

Да, букмаркнал съм си линка с описанието и ще се пробвам довчера, мерси за инфото.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Успях да си настроя Curve+Samsung Pay на часовника Galaxy Watch 46mm със смяна на региона му да бъде BTU (United Kingdom). Ето някои негативни впечатления:
* Трансакциите от Curve минават чужбинско и следователно банката ми ме таксува с 0.50 лв. при всяко плащане.
* След като настроих Samsung Pay на часовника, батерията му стана отвратителна.
* Батерията на телефона също стана доста зле, даже ме предупреди да приспя Samsung Pay Watch Plugin, защото хабял много батерия.

Засега ще си плащам като неандерталец с картата, защото иначе ми е нерантабилно да давам няколко лева на ден само за якостта от плащането с часовник.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2019-12-04, 13:32:49)ivkos написа:  Успях да си настроя Curve+Samsung Pay на часовника Galaxy Watch 46mm със смяна на региона му да бъде BTU (United Kingdom). Ето някои негативни впечатления:
* Трансакциите от Curve минават чужбинско и следователно банката ми ме таксува с 0.50 лв. при всяко плащане.
* След като настроих Samsung Pay на часовника, батерията му стана отвратителна.
* Батерията на телефона също стана доста зле, даже ме предупреди да приспя Samsung Pay Watch Plugin, защото хабял много батерия.

Засега ще си плащам като неандерталец с картата, защото иначе ми е нерантабилно да давам няколко лева на ден само за якостта от плащането с часовник.
При мен не взимат 50ст.
Няма никакви такси.
Също така нямам проблем нито с батерията на часовника нито с батерията на телефона.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Странно.Аз съм с watch 42mm и Note 10 plus с андроид 10 и нямам проблемите с батерията на телефона и часовника.Също имам samsung pay  и curve на часовника.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай

Не съм имал достатъчно време да разбера от какво точно идва проблемът с батерията, но ще пиша, ако разбера.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2019-12-04, 13:37:31)baddreams написа:  При мен не взимат 50ст.
Няма никакви такси.
Също така нямам проблем нито с батерията на часовника нито с батерията на телефона.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Зависи на коя банка си. Тъй като плащането се води на POS терминал в чужбина, някои банки взимат такса за плащането (като Експресбанк например)
Цитирай

(2019-12-04, 17:11:58)simeonivanov22 написа:  Зависи на коя банка си. Тъй като плащането се води на POS терминал в чужбина, някои банки взимат такса за плащането (като Експресбанк например)
Аз съм на ДСК.
И хубавото е, че виртуалните карти (ДСК има такива не знам при другите как е) мога да си ги използвам като истински карти.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

Аз съм с американски версии по default (внос от Америка) на Note 10+ и Galaxy Watch Active 2. Има инсталирани и сетъпнати Samsung Pay и на телефона, и на часовника. Поръчал съм Curve и ще пробвам като дойде, въпроса е дали изискването е само Samsung Pay да е сетъпнат, с която и да е от поддържаните страни (САЩ, Франция, Англия..) или да е с регион точно Англия, понеже Curve са английска карта и имат договор със Samsung Pay UK?

Успях да добавя успешно карта на TransferWise в Samsung Pay, но се затруднявам да я верифицирам, понеже ми праща смс на несъществуващ вече американски номер... но това ми остава като резервен вариант.

С таксите за плащане на чужд ПОС терминал съм запознат от доста време и наистина за Експресбанк е така, избягвайте за NFC разплащания. Някой има ли карта на ЦКБ и как е с нея? За ДСК ясно, че няма такива такси.

Galaxy Note 10+ | Galaxy Watch Active 2 | Galaxy Buds
всичкото това в сребърен цвят, щото чак за златно нямаше пари!
Цитирай

Аз съм с дебитна и кредитна на ЦКБ зад Curve от година и досега такси не съм имал. От както пуснаха Сам Пей го използвам и не съм забелязал проблеми с дрейн на батерията. Като ми дойде часовника ще дам отзив отново дали плъгина не прави проблем, но не би трябвало защото Сам Пей на часовника реално работи независимо от телефона. Другото което е,че със Сам Пей работят картите с Бин от ОК. По-късно издадените карти са с друг Бин и реално неработят. Във форума на Curve има информация.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

(2019-12-04, 21:59:39)Johnnie написа:  Аз съм с дебитна и кредитна на ЦКБ зад Curve от година и досега такси не съм имал. От както пуснаха Сам Пей го използвам и не съм забелязал проблеми с дрейн на батерията. Като ми дойде часовника ще дам отзив отново дали плъгина не прави проблем, но не би трябвало защото Сам Пей на часовника реално работи независимо от телефона. Другото което е,че със Сам Пей работят картите с Бин от ОК. По-късно издадените карти са с друг Бин и реално неработят. Във форума на Curve има информация.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Не знам какво е БИН но моята карта е от преди 2 седмици и работи.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

(2019-12-04, 22:08:19)baddreams написа:  Не знам какво е БИН но моята карта е от преди 2 седмици и работи.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Банков идентификационен номер-първите 8 цифри от дебитна/кредитна карта.
За проверка на BIN: https://binlist.net/

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

(2019-12-04, 17:48:36)kingman написа:  Аз съм с американски версии по default (внос от Америка) на Note 10+ и Galaxy Watch Active 2. Има инсталирани и сетъпнати Samsung Pay и на телефона, и на часовника. Поръчал съм Curve и ще пробвам като дойде, въпроса е дали изискването е само Samsung Pay да е сетъпнат, с която и да е от поддържаните страни (САЩ, Франция, Англия..) или да е с регион точно Англия, понеже Curve са английска карта и имат договор със Samsung Pay UK?

Firmware CSC от подържан регион е достатъчно.

Аз съм със сменен CSC на THL, заради вградения запис на разговор.

Samsung account ми е български.

Curve BIN:
5375 9000* или 5375 9120 работещи с Samsung Pay и Google Pay
5375 9020 или 5375 9100 НЕ работещи с Samsung Pay и Google Pay

*за България пращат с първия.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Някой знае ли защо вече 3-та седмица статусът на Curve card е "Your Curve card is currently pending approval" ?
Добавил съм успешно почти веднага 2 карти Виза от 2 различни банки.
Цитирай

Ако правилно си спомням, трябва верифициране на картата с кода, който е получен в извлечението на свързаната към сметката в Curve карта
Цитирай

(2019-12-05, 18:37:54)ilkor написа:  Някой знае ли защо вече 3-та седмица статусът на Curve card е "Your Curve card is currently pending approval" ?
Добавил съм успешно почти веднага 2 карти Виза от 2 различни банки.

Ако не си ги верифицирал, провери си банковите извлечения и от двете банки и ги потвърди с кодовете от транзакциите (обикновено отнема 3-4 дни да се появят).

Galaxy Note 10+ | Galaxy Watch Active 2 | Galaxy Buds
всичкото това в сребърен цвят, щото чак за златно нямаше пари!
Цитирай

Добавил съм успешно 2 карти означава че са и верифицирани. В менюто под двете карти пише Start Spending!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)