Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Pay / Google Pay + Revolut

(2019-12-28, 12:53:09)ivkos написа:  Със същия бин съм и имах същия проблем, но намерих решение. При мен billing адресът и адресът за доставка на картата се различават (от различни градове са - постоянен/настоящ адрес). Curve са приели, че при регистрацията ми адресът за доставка, който съм писал, е всъщност и billing адрес. Съответно като добавях картата в G Pay, бях си написал billing адреса (както принципно си трябва) и ми гърмеше със същата грешка. След това случайно реших да пробвам с адреса на доставка и ми я прие да я добавя.

Ако и при тебе е подобен случая с адресите, си струва да опиташ с другия.
Кога е заявена картата: преди или след 01.12.2019?
Направих акаунт на 04.11 с българския ми адрес. Но за да заявя картата с адрес на доставка в чужбина си писах със съпорта 5 седмици. Накрая успяха да го променят, но вече беше декември. Като дойде преди 2 седмици е със същия BIN, с еднакви адрес на доставка и billing-адрес, (но различни от българския адрес на акаунта). Но карти, издадени от 01.12 нататък не може да се добавят в GPay за безконтактни плащания за акаунти с адрес, различен от UK.

@banan, адресът на акаунта в Curve се сменя само с писане до съпорта ако трябва да се смени с адрес в друга държава.

P.S. Иначе адрес на доставка може да се даде различен от адреса на акаунта през арр-а, но само в същата държава.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
[-] 1 потребител изказва благодарност на krassiy за това мнение:
  • banan
Цитирай
Аксесоари

Картата е след 1.12.2019.
Ако трябва и аз да си пиша с тях пет седмици, само за едното безконтактно плащане с GPay, (при положение, че имам RaiPay) мисля, че няма да си го причиня.


Ето и отговора им:
Curve 1 Ltd28 декември 2019 г.
Thank you for taking the time to leave us a review, Stoyan. We can confirm that Google Pay is currently only available to customers in the UK. However, we’re working on rolling out Curve with Google Pay, Samsung Pay and your wearable devices such as Garmin, Wena, and Fitbit by 2020. Keep an eye on our social media platforms for any updates!
Цитирай

Здравейте, ползвам Revolut + Google Pay, като всичко беше настроено както е описано в първата страница на темата и до сега не съм имал проблеми, докато преди два дена не успях да платя с телефона. След кратко ровичкане из телефона видях че Google Pay приложението липсва, сякаш никога не е било инсталирано. Та се върнах в първа страница и от същият линк си го инсталирах отново. То си беше запаметило дебитните карти и не се наложи да му правя допълнителни настройки. Днес влизам в менюто с приложения и виждам че Google Pay отново го няма.

Някой имал ли подобен проблем и намерено ли в решение за него?

Устройството, което ползвам е Mate 20 pro, но не мисля че в това е проблема. Подозирам че има някакъв service който се пуска на определено време и затрива апп-а.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Изтегли последната версия на Google Pay и ще ти се появи
Цитирай

(2020-01-17, 14:46:55)Kn0cK3r написа:  Днес влизам в менюто с приложения и виждам че Google Pay отново го няма.

Някой имал ли подобен проблем и намерено ли в решение за него?

Откъде теглиш Google Pay?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

(2020-01-17, 15:13:48)ivkos написа:  Откъде теглиш Google Pay?
https://apkpure.com/google-pay-pay-with-...lletnfcrel
Заповядай
[-] 1 потребител изказва благодарност на Xoner за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай

(2020-01-17, 15:13:48)ivkos написа:  Откъде теглиш Google Pay?


Тегля го от линка, от коментара на Чо, намиращ се на първата страница на темата. Версията е от средата на 2019г.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай

Здравейте,

Виждам, че Samsung Pay работи с Curve. Има ли специфика каква карта да поискам и с какви адреси? . Имам S3 Frontier с CSC от UAE и той автоматично ми добавя Samsung Pay на телефона. Ще работи ли всичко или да си поръчам и една UK сим карта и т.н.

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

За да работи Curve със Samsung Pay трябва да е издадена на UK адрес
Цитирай

(2020-01-18, 12:53:27)karamkraz написа:  За да работи Curve със Samsung Pay трябва да е издадена на UK адрес

Виртуален адрес от Габко става ли или трябва да е реален?

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Става, той адресът си е реален. Там си получаваш и картата.
Цитирай

(2020-01-18, 13:15:35)karamkraz написа:  Става, той адресът си е реален. Там си получаваш и картата.

Избрах Габко адреса, но не мога да избера доставка до България (от Curve приложението). Така ли трябва да е? Габко не правят доставки на карти и т.н.

"Адреса в UK не може да се използва за регистрация на фирма, получаване на кредитна и/или дебитна карта и други банкови услуги, за регистрация или адрес, за връщане на стоки от електронни магазини и платформи за пазаруване (Ebay, Amazon и други) !!!"

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Ползвай някоя от другите фирми за доставка. Аз лично съм ползвал GGBG и няма проблем.
Цитирай

(2020-01-18, 13:20:06)kivanov написа:  Избрах Габко адреса, но не мога да избера доставка до България (от Curve приложението). Така ли трябва да е? Габко не правят доставки на карти и т.н.

"Адреса в UK не може да се използва за регистрация на фирма, получаване на кредитна и/или дебитна карта и други банкови услуги, за регистрация или адрес, за връщане на стоки от електронни магазини и платформи за пазаруване (Ebay, Amazon и други) !!!"
Това не го бях прочел и съответно картата ми дойде с габко.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

(2020-01-18, 14:21:30)karamkraz написа:  Ползвай някоя от другите фирми за доставка. Аз лично съм ползвал GGBG  и няма проблем.

Сега имам billing address Gabko и delivery address GGBG, но като дойде картата ще поискам да сменят с адрес в България.

(2020-01-18, 14:33:11)baddreams написа:  Това не го бях прочел и съответно картата ми дойде с габко.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ех Smile Да го бях прочел по-рано. Сега комбинирах двете услуги. Карай. Каквото стане Smile Ще пиша като дойде картата да видим как работи с часовника/телефона и т.н.

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Ако смениш адреса в България няма да можеш да я добавяш в Samsung/Google Pay
Цитирай

Прочети 152 мнение. Това е отговора на Curve за потребители извън Великобритания.
Цитирай

Картата е само с UK адреси, идва в БГ и слагам в Samsung Pay и 1 месец след това сменям адреса. Ще спре да работи ли?

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Няма да спре, но ако ти се наложи да я слагаш в нов телефон/часовник няма да можеш. Защо ти е да сменяш адреса? Какво очакваш на този адрес?
Цитирай

(2020-01-20, 14:27:33)karamkraz написа:  Няма да спре, но ако ти се наложи да я слагаш в нов телефон/часовник няма да можеш. Защо ти е да сменяш адреса? Какво очакваш на този адрес?
Ами нищо. Просто billing адреса е при Габко, а другия при GGBG. Най-много да ги направя еднакви. Картата е пристигнала при GGBG и чакам доставка към BG. След това би трябвало просто да я сложа в Samsung Pay Big Grin

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Здравейте,
Опитваме да подкарам google pay но нещо не ми се получава. Вече си имам Curve карта и уж я активирах в приложението всичко е ок, и google pay я прие. Но когато се опитам да активирам безконтактното плащане.... дърво.
Първо ми изписваше да се свържа с банката, а сега някаква грешка ми дава.
Някаква идея?

Ако има значение, това е грешката, която ми изписва - OR-TAPSH-08
Цитирай

Един бърз въпрос към следящите темата - има ли такса плащане на чужд ПОС за карти на Райфайзен? За ЦКБ знам, че няма и за Сосиете знам, че има.

Galaxy Note 10+ | Galaxy Watch Active 2 | Galaxy Buds
всичкото това в сребърен цвят, щото чак за златно нямаше пари!
Цитирай

(2020-01-21, 19:36:01)N.N. написа:  Здравейте,
Опитваме да подкарам google pay но нещо не ми се получава. Вече си имам Curve карта и уж я активирах в приложението всичко е ок, и google pay я прие. Но когато се опитам да активирам безконтактното плащане.... дърво.
Първо ми изписваше да се свържа с банката, а сега някаква  грешка ми дава.
Някаква идея?

Ако има значение, това е грешката, която ми изписва - OR-TAPSH-08

Пише го на много места, включително и няколко поста по-нагоре.
Четете малко преди да питате едни и същи неща.

Само за UK потребители може. От края на ноември спряха токенизациите в * Pay (Google Pay, Samsung Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Wena Pay) за не-UK докато официално (легално на документи) могат да гo предлагат. Тогава казаха 2020, но повече няма информация кога точно.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 1 потребител изказва благодарност на Чо :) за това мнение:
  • N.N.
Цитирай

(2020-01-22, 20:14:39)kingman написа:  Един бърз въпрос към следящите темата - има ли такса плащане на чужд ПОС за карти на Райфайзен? За ЦКБ знам, че няма и за Сосиете знам, че има.
Няма такса.
Цитирай

През последната седмица се опитвам да си настроя Google pay и Samsung pay чрез карта Curve. В профила записах английски адрес с български телефонен номер, картата я поръчах до същия адрес.
При опит за добавяне и верифициране на картата към Samsung pay ми даде единствено вариант да се обадя в банката. От съпорта обясниха, че трябва да е английски номер в профила ми в Curve. Тъй като при hard reset на телефона не ми изписа английски CSC (бях сложил английска сим), а изписа нещо като XEU (не помня точно какво) се отказах да настройвам Samsung pay. Върнах българската версия.
Днес опитах за добавя Curve към Google pay и при верифицирането отново ми даде само една опция - да звънна на банката и не може да се ползва за безконтактни плащания.
След това реших да сменя българския номер с английски и успях безпроблемно да я верифицирам чрез смс. Предполагам, че и при Samsung pay щеше да се получи, ако го бях сменил.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)