Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 30/Mate 30 Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 710623.jpg]
[Изображение: 710622.jpg]

Huawei представи продуктите в серията Mate 30, които надграждат миналогодишните си предшественици и предлагат интересни нови технологии. Сред тях са двустранно извит на 88 градуса OLED дисплей, който компанията нарича Horizon, и чипсет Kirin 990 с интегрирани 5G възможности.

[Изображение: Screenshot-2019-09-19-at-15-11-46.png]

Дисплеят е с диагонал 6.53" и помага за елиминиране на страничните рамки. Компанията ползва извитите страни за различни неща – върху тях се намират виртуалните бутони за контрол на звука, като потребителите може да изберат от коя страна да се намират, а освен това върху тях могат да се покажат бутони за снимане или за употреба по време на игра.

[Изображение: 710620.jpg]

Телефонът предлага и 3D лицево разпознаване плюс вграден в панела сензор за отпечатъци. Дисплеят служи и за възпроизвеждане на звук при разговор. Mate 30 е с 6.62” OLED плосък дисплей. Серията се задвижва от чипсета Kirin 990, който има и вариант с 5G възможности, 16-ядрен графичен ускорител и NPU блок собствена разработка по архитектурата Da Vinci. Чипсетът е изработен по 7nm+ процес и поддържа не само 2G/3G/4G мрежи, но и 5G в режими Non-StandAlone (NSA) и StandAlone (SA). Добавени са още Dual SIM, Dual Standby и FDD/TDD с всички честотни ленти. Mate 30 Pro 5G включва цели 14 антени за 5G за оптимална работа.

[Изображение: 710621.jpg]

По отношение на батерията Mate 30 е с 4200 mAh, а при Mate 30 Pro откриваме 4500 mAh акумулатор. И двете могат да се зареждат бързо при 40 вата с кабел и при 27 вата безжично. Добавена е и познатата опция за обратно безжично зареждане.

[Изображение: 710619.jpg]

Huawei Mate 30 има тройна основна с 40MP SuperSensing сензор, 16МР сензор с ултраширокоъгълна оптика и 8МР сензор с телефото леща. За селфита има 24МР камера. Както може да се предположи, Mate 30 Pro е с по-интересната конфигурация – в нея има 40МР два сензора, 8МР сензор с телефото леща и 3D Depth сензор за боке ефекти. Първият сензор е наречен Cine Camera и е с размер 1/1.54” (3:2) като предлага ISO 51 200 при запис на видео и ултраширокоъгълна леща. Той е способен и на запис с разширен динамичен диапазон на 4K/60fps видео, както и на видео с кадрова честота 7680 fps. Добавен е и режим за улавяне на 4K ултраширокоъгълно time-lapse видео при намалена осветеност.
Huawei Mate 30 Pro има и втори 40МР 1/1.7” (4:3) SuperSensing сензор, който може да улови с 40% повече светлина и поддържа ISO 409 600 – познаваме го от серията P30. Той има и OIS. Добавени са още 8МР сензор с 3х телефото оптика с 5х хибридно и 30х дигитално приближение, а освен това поддържа оптична и AIS стабилизация.

[Изображение: 710618.jpg]

3D Depth сензорът се ползва за боке ефекти. Също има 3D Depth сензор, който помага за осигуряване на по-ефектни портрети, а освен това служи за управление чрез жестове. Селфи камерата в Mate 30 Pro е с резолюция 32МР.
И двата телефона са с версията на Android с отворен код (AOSP) и EMUI 10 и ще се предлагат в 4 цвята – зелено, сребристо, виолетово и черно. Ще има и два варианта с гръб от еко кожа в зелено и оранжево.

[Изображение: 710624.jpg]

Засега няма информация дали моделите ще се продават в Европа, но цената на Mate 30 с 8GB/128GB памет започва от 799, а Mate 30 Pro с 8GB/256GB памет ще струва 1099 евро. Версията на Mate 30 Pro с 5G ще е на цена 1199 евро.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

https://mobilebulgaria.com/news/iphone-1...bateriyata Ето как се справя батерията спрямо другите телефони.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#3

https://mobilebulgaria.com/news/v-huawei...-na-google Вече и приложението LZPlay не помага за Google Play.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Здравейте!
Имам този телефон и телефона си върши чудесна работа дори без Гугълските приложения.Всичко което аз ползвам и ми е необходимо съм си го инсталирал в телефона.Дори за мен е по добре,че не ми досаждат постоянните Гугълски реклами.

Ето някои от приложенията които съм качил на телефона.Гугъл търсачката си работи без проблем,не може да се инсталира Гугъл магазина,но мисля,че това не е проблем.Ако някой има няккви въпроси може да ме пита.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkobets за това мнение:
  • 1124, ronnie72
Цитирай
#5

Честито, два въпроса: от къде го взе и ако не е тайна за колко и гаранция има ли, и привижда ли ми се притеснително зелено по краищата?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#6

HUAWEI MATE 30 Pro с две години гаранция - оттук

 
Цитирай
#7

Да не дава Господ да даде дефект. Мислите ли, че имате гаранция на телефона при покупката от посочения линк? Smile
Цитирай
#8

Пазарувано е оттам - предлагат и обслужват.

 
Цитирай
#9

Гаранция може да има само когато сервизът е официален на конкретната марка за страната. Такива гаражни търговци им знам каква гаранция поддържат. Смятате ли, че при дефект в дисплея, които струва 700 лв. ще е признаят и ремонта ще остане за тяхна сметка? Ако сервиза е официален ремонта е изцяло за производителя на телефона. Достатъчно съм живял до сега, че да вярвам още в Дядо Коледа Smile. Пиша само и единствено да предпазя някой потребител и да не е в заблуда, че има реална гаранция на телефона.
Цитирай
#10

(2019-10-21, 08:58:22)vovalinder написа:  Честито, два въпроса: от къде го взе и ако не е тайна за колко и гаранция има ли, и привижда ли ми се притеснително зелено по краищата?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Здравей колега и благодаря!Телефона го купих лично аз от Китай,от фирмен магазин на Huawei,цената в Български лева излиза 1497лв.Дисплеят няма зелен утенък,това е някакво утражение заради заобления дисплей.Гаранцията важи в цял свят 2години във фирмен сервиз.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkobets за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#11

Искаш да кажеш, че ако има проблем, и го занесеш в сервиза на Леге 6 да речем, ще го отремонтират гаранционно, така ли, и ако да, проверено ли е?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#12

Това няма как да стане. Този телефон има само и единствено гаранция в Китай .
Цитирай
#13

(2019-10-22, 07:05:20)martoo написа:  Това няма как да стане. Този телефон има само и единствено гаранция в Китай .
Щом знаеш повече от консултантите на Huawei........Хората казаха ''гаранцията важи в цял свят в сервиз на Huawei''!!!!!
Но дори и да се развали този телефон аз гаранция няма да търся,хвърлям го и си купувам нов Visslar Cool
[-] 2 потребители изказват благодарност на jivkobets за това мнение:
  • Pavkata_svt, Victormihov
Цитирай
#14

Питайте ги в страницата им, там ще кажат със сигурност.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Ако нямаш YouTube си инсталирай YouTube Vanced
https://gofile.io/?c=Mpw9FV
Без реклами! А това зеленеене в края е от извития дисплей, защото светлината се пречупва, а не дефект! Даже пробвай да влезеш и в гугъл акаунта в YouTube Vanced, като инсталираш и MicroG
[-] 1 потребител изказва благодарност на 1124 за това мнение:
  • jivkobets
Цитирай
#16

Искам да попитам хората,които имат този телефон как минимизирaте страниците/приложенията/ ,че аз неможах да открия начин?Много е досадно,че всичко връщам назад докато се затвори,а след това като го отворя отначало пак.
Цитирай
#17

Каква навигация си избрал да ползваш на телефона, бутони, жестове...?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#18

(2019-10-25, 19:30:31)boris.stz написа:  Каква навигация си избрал да ползваш на телефона, бутони, жестове...?

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Телефона е бил настроен на жестове,затова неможех да се оправя.Сега му изкарах бутони и всичко се оправи.Благодаря за помоща колега!
Цитирай
#19

Здравейте,

Някой да е поръчвал телефона от AliExpress?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#20

От днес в Емаг Смартфон Huawei Mate 30, 128 GB, 6GB RAM, Dual sim, Зелен 2000лв
Цитирай
#21

В чужбина дават 300 евро подарък ваучер Тука има ли?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#22

https://www.youtube.com/watch?v=sr2fBCzXo4g ето и едно видео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Зaeднo cъc cвoитe пapтньopи Texнoпoлиc, Texнoмapĸeт и тpитe мoбилни oпepaтopa Huawei щe ощастливи бългapcĸия пaзap със 100 бройки Маtе 30 Рrо в цвят Ѕрасе Ѕіlvеr в ĸoмплeĸт c чepни бeзжични cлyшaлĸи FrееВudѕ 3 и възмoжнocт зa пpидoбивaнe и нa Нuаwеі Ваnd 4 cлeд пoпълвaнe нa cпeциaлнo пpoyчвaнe. Лимитиpaнoтo cи пpeдлoжeниe Маtе 30 Рrо + Frее Вudѕ 3 от бранда ще се предлага нa пpeпopъчитeлнa цeнa oт 1999 лв. зa cвoбoднa пpoдaжбa или c изгoдни aбoнaмeнтни плaнoвe oт мoбилнитe oпepaтopи: https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...27433.html

 
Цитирай
#24

https://www.telenor.bg/bg/huawei-mate-30...cture-post от утре е наличен

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#25

http://nixanbal.com/huawei-mate-30-pro-o...-balgariya Ето още информация.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)