Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте, банда!
Хайде да си припомним малко и от историята!
На този ден преди 11 години беше пуснат Android 1.0. Спомняте ли си го и колко бързо мислите, че се промениха технологиите?
[Изображение: HTC-Dream.jpg]" />" />[Изображение: android-versions-with-release-date-and-f...-2-638.jpg]" />

So uncivilized.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Roskoo за това мнение:
  • fifth_root, suffer, venko1407
Цитирай
Аксесоари
#2



Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Помня, че подобни устройства ми се виждаха супер модерни и иновативни, върхът на технологията. Сега ми изглежда страшно ретро...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#4

Аз колко съм се смял преди около 11-12 години на статиите за някакъв си Android OS из списания като HiComm например-не е истина. Тогава властваха Nokia с умрелия Symbian и нищо не показваше,че само малко след това Nokia ще са изритани от играта.
Спомням си,че освен новата Андроид, Samsung разработваше и своята OS-Бада, която така и не успяха да наложат.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#5

Срам не срам имам андроид точно с две години закъснение (откакто имам акаунт и тук).
Това си беше глътка свеж въздух, защото ако искахме нещо по-смарт можеше да разчитаме само на Symbian, Windows Mobile и iOS, където веднага Android натрупа своите плюсове с опции като Copy/paste, file manager, сменяеми клавиатури и т.н

Как се изнизаха годините...
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Всичко това си имаше и symbian...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#7

говорим за Андроид спрямо iOS.
Симбиан беше повече Нетъч ориентиран
Цитирай
#8

(2019-09-24, 11:49:20)suffer написа:  говорим за Андроид спрямо iOS.
Симбиан беше повече Нетъч ориентиран.
Имаше и тъч-ориентиран Cимбиан.

от LM-G810EAW сTapatalk

Освен това Нокия започна разработване на напълно open source тяхна система, не като Андроид. Те искаха Гугъл да пусне Андроид като напълно Open, но ония не искаха. Затова Nokia опитаха сами това. По-точно заедно с Intel стартираха MeeGo. Но не успяха.

от LM-G810EAW сTapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#9

(2019-11-24, 15:18:46)oxuboxu написа:  Имаше и тъч-ориентиран

от LM-G810EAW сTapatalk

Освен това Нокия започна разработване на напълно open source тяхна система, не като Андроид. Те искаха Гугъл да пусне Андроид като напълно Open, но ония не искаха. Затова Nokia опитаха сами това. Но не успяха.

от LM-G810EAW сTapatalk
Колкото и да е странно до ден днешен не съм ползвал телефон с чист Android  Big Grin
Нямах в тогавашните години възможността да пробвам първите андроиди - просто бях възхитен от Nokia E71 /symbian - тъч ориентиран/, с разкошна хардуерна QWERTY клавиатура. и хакнатия Garmin на нея за навигация и въобще не се оглеждах за нещо друго.
Откраднаха ми я в Гърция. Купих Nokia E6 /symbian - тъч ориентиран/ - отново перфектен за потребностите ми. Разкошна хардуерна QWERTY клавиатура. След време го удавих  Smile
После /отново заради пустия Garmin/ си взех .... Gigabite GSmart S1205  Smile  на Windows. И него ми свиха - разбиха ми колата.
Та най-накрая през 2016-та си взех телефон с MIUI Android - Xiaomi Redmi 3 Pro. Перфектен като резервен до днес.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Май аз съм ветерана тука, купих G1 от ebay през октомври 2008-ма. За съжаление нито ebay, нито paypal имат хронология от преди 11 години за да видя точната дата, но да, аз ползвам андроид от версия 1.0. За първия сетъп искаше мобилни данни а тогава беше рядкост, черпих един колега за да му ползвам картата... ех, спомени... Smile

Вечния бетатестер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Marcus за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)