Анкета: Готови ли сте да закупите и ползвате смартфон без услугите на Google? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Разбира се. Винаги ги премахвам
3.85%
3
3.85%
Ако моделът е наистина интересен, това не е пречка
15.38%
12
15.38%
Ако има алтернативни услуги на смартфона, които да заместват Google
19.23%
15
19.23%
Само ако има възможност да се инталират тези услуги ръчно
16.67%
13
16.67%
Не. Без услугите на Google не е същото
42.31%
33
42.31%
Друго
2.56%
2
2.56%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Готови ли сте да закупите смартфон без услугите на Google?
#1

  [Изображение: 9904dfdf79a06fca9f0453f31050549f-full.png]
   Готови ли сте да закупите смартфон без услугите на Google?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Защо не, преди имаше повече алтернативи като уиндоус ОС, но ИОС все още съществува. Може би тубата няма алтернатива

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#3

Зависи от цената. Ако е топ хардуер на цената на среден клас бих рискувал.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

(2019-09-23, 21:25:15)pepy1 написа:  Защо не, преди имаше повече алтернативи като уиндоус ОС, но ИОС все още съществува. Може би тубата няма алтернатива
Какво значи youtube няма алтернатива? Отваряш браузера и си зареждаш youtube. Ако искаш теглиш от някъде apk на ютуб и инсталирваш. Има youtube vanced, което е по-добро от официалното приложение.
Всяко приложение си има апк файл и си го инсталираш сам. Освен това може да си инсталирате дори и гугъл плей-има упътване в нета

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#5

Ако е добра конфигурация за добри пари... защо не?
Нищо не е вечно и всичко може да се замести и измести, та няма да е голям проблем.

So uncivilized.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Roskoo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

(2019-09-24, 00:39:41)Cnanobanano написа:  Какво значи youtube няма алтернатива? Отваряш браузера и си зареждаш youtube. Ако искаш теглиш от някъде apk на ютуб и инсталирваш. Има youtube vanced, което е по-добро от официалното приложение.
Всяко приложение си има апк файл и си го инсталираш сам. Освен това може да си инсталирате дори и гугъл плей-има упътване в нета
Ама е услуга на Гугъл, поне аз разбрах да не се ползва гугъл въобще.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

(2019-09-24, 00:39:41)nanobanano написа:  Какво значи youtube няма алтернатива? Отваряш браузера и си зареждаш youtube. Ако искаш теглиш от някъде apk на ютуб и инсталирваш. Има youtube vanced, което е по-добро от официалното приложение.
Всяко приложение си има апк файл и си го инсталираш сам. Освен това може да си инсталирате дори и гугъл плей-има упътване в нета

Точно.
Аз също съм махнал официалното YouTube и съм с по-функционалното OGYoutube, което мога да слушам и във фонов режим, да тегля видеа директно и тн-неща, които оригиналното приложение ги няма.
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu, _nib_
Цитирай
#8

Аз съм готов, но много от приложенията които ползвам изискват google play services, така че въпреки че мога да ползвам и съм ползвал телефон без гугъл услуги вероятно ще трябва да се лиша от начина си на употреба, такъв какъвто е в момента, което ще е неприятно.
Най-малкото заради безконтактните плащания
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • 007Georgi
Цитирай
#9

Не е проблем за мен,аз винаги гледам на телефона като хардуер. Така или иначе до 24 часа телефона се рутва и инсталира ром на базата на AOSP и Open GApps....

MI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kkosio за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Представи си, че ползваш телефон с AOSP, но без Gapps - нещо такова ще бъде и Mate 30 Pro.
Да, има алтернативен начин да инсталираш приложения, но за всяко нещо да търсиш *.apk си е голяма игра. Отделно от това забравяш да синхронизираш контактите; Google Drive (ако някой го ползва, но при мен е задължителен), който си прави автоматично backup; до колкото разбрах и Google Maps няма да работи, заради липсата на Google Play Services (може би, ако се инсталира "външно" като *.apk да мине номера).
Но общо взето да се изръсиш 2K за гол Android без Gapps за мен е неприемливо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 3 потребители изказват благодарност на centur за това мнение:
  • ivanov_km, milss, NaniG
Цитирай
#11

Лично аз не бих си купил телефон без услугите на Гугъл, не защото ги смятам за най-добрите във всяко отношение, а защото някои от тях ги използвам всекидневно и нямам желанието да търся алтернативи и да се уча да ги използвам. За мен няма да е особена трудност да го направя, но като краен потребител предпочитам телефонът ми да работи по начина, който искам и с приложенията, които искам. Предпочитам времето, което ще отделя за търсене на алтернативи и различни гимнастики, да го прекарам по друг, по-приятен за мен начин. Първият ми смартфон беше Windows Phone и като се разбра, че Майкрософт се отказват от проекта си за мобилна ОС и постепенно спря поддръжката на това, на онова приложение, трябваше да се търсят алтернативи. Оттогава не ми допада идеята при положение, че съществува нещо, което ми върши работа и ми харесва как я върши, да използвам друго и да го пригаждам за своите нужди.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobi_1217 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

Нали показаха видео в темата за телефона ,че без проблем си инсталирате Google-ските работи ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

Защо не,ако се предоставят алтернативи и по функционалност.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
[-] 2 потребители изказват благодарност на bojoviki за това мнение:
  • fifth_root, oxuboxu
Цитирай
#14

Аз бих използвал, но само ако е опън сорс от до. Заради хардуер само не бих се закачил от една шпионска организация на друга.
Има една Линукс дистрибуция за пц-тата която не дистрибутира изпълними файлове: всичко на изходен код и се компилира на място. Ето за такова нещо на телефоните бих се мъчил без услугите на гугъл

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

Не, на този етап не съм готов, удобни са ми услугите на Google.

 
Цитирай
#16

Защо спамиш целия форум?! Връщаш анкети от преди 2 години, които лично си пускал, но не си писал нищо. Чак сега се сети, че трябва да пишеш!
Запълни цялата страница "мнения от днес" с глупости!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#17

Не, принуден съм да ползвам гугълските услуги.
Цитирай
#18

Не, никога вече. Видях голям зор с P40 Pro

Никога повече няма да си причиня тези главоболия.

Прекалено, ама прекалено много съм навътре в екосистемата на Google че нямам излизане.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#19

Почнал ли е да полза устройството си за пръв път с друга екосистема, мисля че няма да усети липсата на услугите на Google.

 
Цитирай
#20

Още преди 1 година закупих и ползвах повече от година,не е болка за умиране като няма гугъл но си има някои минуси

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#21

Все още ползвам P40 Pro без въпросните услуги (дори не съм правил опити за инсталиране).
Като цяло не е болка за умиране, но аз не съм толкова зависим от тях.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#22

На този етап не бих си купил такъв телефон, макар, че им бях много надъхан в началото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#23

Ми не съм склонен не че не мога без тях но с тях си е по-удобно.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#24

С една дума ... Не

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

(2021-08-04, 22:51:49)BlackBone написа:  С една дума ... Не

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

А с две думи? Защо не!
Телефона все още е първо „ТЕЛЕФОН“!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)