Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дълги имена в контакти
#1

Купих си нов телефон (zenfone 6). Започнах да разучавам - не помня какво от андроида (не съм спал поне 15-тина часа), като ползвах един от контактите за опитна мишка. Контактът беше 15 символа. Бях го запаметил поне преди половин година в сим картата. Там са и другите ми телефони. Тя е А1. Имам още 2 на А1 със същия номер и 1 на Виваком. Вивата я държах празна - без контакти. Опитвам се да направя възтановка преди да заспя. В zenfone 6 бях вкарал от сим картите само основната А1. Без да искам изтрих последните 2-3 символа от контакта. Не успях да ги напиша пак. Продължих в същия дух, но вече умишлено. Резултатът - само 8(или 9) от първоначалните 15 символа. Реших да запаметя пак контакта в картата от телефона в който първоначално съм го направил. Вкарах я в един SERVO R25 (от миналата година - ползвам го за домашен). Оказа се че той може да запамети 16 символа, но първият символ го брои за 4, така че реално ги докара до 13. А контактът беше с 15 символа. Пробвах с Вивакомската - на нея може 20, но пак първия го брои за 4. Обаче не помня (спи ми се) защо не бях доволен - сигурно зенфона пак се е инатил (май така беше) и се наложи да запаметявам контакта в А1 картата от по-стар телефон - нокия 222. Той вече можеше да запамети в нея 16 символа без да шмекерува с първия символ. Ааа и - целта ми беше да си запаметя контакта където си беше и както си беше - в А1 при другите контакти, без да се цепи от колектива (накрая се отцепи, но не за това иде реч). Та SERVO R25 успя да запише пълният контакт само на вивата. За това вкарах вивата + А1 в зенфона и се опитах да копирам контакта от вива на А1 - греда! И за това записах пълният контакт на 2 карти А1 и на вивата от нокията. После ги прекарах и трите през сервото и контактът си беше цял, но щом ги вкарах в зенфона - в двете А1 го нямаше (а реално си беше в тях - цял), а във вивата го имаше непокътнат. Да де, ама аз за сега искам вивата да ми е в друг телефон (отделно от основната А1*), за да мога да си звъня от едната на другата, така че мисията е неуспешна. Но не това исках да ви разкажа, а фактите, които излязоха наяве:

1. Телефон с андроид 9 от 2019-та се опитва да ме принуди да си запаметявам новите контакти - вместо сим картата - на място, което няма да мога да сменям и съответно с по-надежден достъп - както за мен, така и за - примерно чичо Сам. И като пиша че ме принуждава - нокията от преди 3 години позволява на А1 16 символа, сервото от преди 2 - реже до 13 символа, а зенфона от тази година и дава само 8 символа. До година може да ги направят на пет и - забравете за по-дълги женски имена, камо ли фамилии или прякори. Няма лошо, ама защо трябва да е насила?!

2. А защо А1 на сервото дава 13 символа, а на вивата 17 символа. Има ли общо че А1 оперира в повече страни, а вивата е родна (опърничева) стряха, или ме гони параноя и е време да спя (то Смел Гибсън не спеше много и се будеше насън от манифеста в теория на конспирацията, ама аз ще си дремна малко и после ще гледам последния Рамбо... ако се наспя)?

3. А що като влеза в gmail от компа - после си излизам нормално, но ако влезна в него от зенфона - не намирам вратата (без да съм пил)? И ако попитам в тъмното чичо Гугъл - той ми вика че трябва да си трия всеки път акаунта, или бисквитките, ама и двете са неудобни и по-добре да си седя включен до като антихриста се натутка да се възползва това течение... Аааа ще лягам да спя, ама накрая Смел се оказа прав - така да знаете (а аз заспивам прав...)    Sover

*Основната А1 може и да приема и да предава смс-си, а другите две - относно тях - ни приемат - ни предават (само си чеша езика с тях).

P.S. Ейййй - не ме лови сън, като Смел от тая конспирация... А що ме окуражаваше андроида да му хакна повече gmail акаунти, но като поисках да му набутам и абв-то - почна да се върти, да се суче - ама нямало последен модел сигурност, ама връзката нямало да е криптирана, ама ..... а като превъртах условията за поверителност набързо и отказах някой неща - после веднага ме замери с нек'ви опции, които ме принуждават да приема вече отказаните неща.... За капак и скенера за пръстови отпечатъци на новия телефон съвсем се бъгна, но учтиво андроида ме пуска всеки път и без него - само с пин, докато не ми писна и не го изключих... Абе майната му - веднъж ше се мре, а после к'ъв живот ме чака...    Angel
Цитирай
Аксесоари
#2

Само да питам: На кирилица ли са контактите?
Защото дори една буква на кирилица автоматично реже мястото на половина.
Дори и при SMS-ите
Цитирай
#3

Разбрах - приемам.
По темата - мисля че е от телефона ограничението в броя на символите, с леки разлики спрямо оператора. Можете да си го проверите сами, но си е играчка смяната на карти в различни телефони заради бавното разкачане и скачане на сим, микро-сим и нано сим. И мисля че го правят умишлено - с цел.
Цитирай
#4

Целта е всичко да е в облака.
Така че за най-сигурно може да си пишем номерата в едно тефтерче
Цитирай
#5

Да - контактите са на кирилица, но различните телефони ограничават явно много различно. Иначе - първият ми пост беше отговор на темата "Дълги имена в контакти". Бях малко разлигавен - не бях спал и не се замислих че форума е сериозен (просто реших да дам нова информация по темата, в случай че друг попадне там - като мен от гугъл). Постът ми изчезна, реших че съм прекалил, замислих се какъв е форума и пуснах вторият си пост - пак там. После на имейла си разбрах че не са ме баннали (ЕВАЛА на Модератора че не съди прибързано и сигурно ме е преценил по хумора ми), а са ми преместили постовете тук (втория щеше да е по-полезно да не го местят) - явно с оглед на новата ми придобивка (която е от лимитираната версия с 12GB RAM, 512 GB ROM). Но скенерът му за пръсти наистина не ще да бачка и го спрях. Сега ми идва една поръчка за него - “SOSPENDO“. Питах Асус за съвместим стилус - първо ми писаха че техния не бил съвместим, а после че всеки за капацитивен екран би свършил работа. А аз ги бях помолил - ако има някой в екипа им, който ползва стилуси, да ми пише кой е най-добрия-съвместим в момента на пазара, но явно нямат много комуникация по между си, или не са услужливи. Ако някой прочете това и е наясно - ще съм благодарен, ако сподели. Иначе - за телефона - нагрява леко. Имат един геймърски (рог фон 2 - нещо си) дето си имаше май и вътрешно, и външно охлаждане, но аз си поръчах този, че е с повече рам и щото съм фен от 15 години на телефони и таблети с въртящи се камери - можеш да снимаш с тях, без иначе неизбежните, театрални жестове (за това и ям фаст-фууд в къщи, за да не изглеждам като костенурка нинджа Smile ).  Стилуса, в комбинация със “SOSPENDO“ ми трябват защото съм се вманиачил на тема антирадиация, от няколко месеца - до толкова, че ходих на уролог (не е приятно, но поне при мен се оказа фалшива тревога) и даже започнах да измислям нови методи на защита. Една от поръчките ми е за едни каишки (под панталона) + държачи (извън панталона), с които ще мога да нося телефона по коляното - на 6-7 сантима от крака, но четох че и това е малко и се чудя дали да сменя средният сегмент от изобретението с по-дълъг. Оглеждам се и за слушалки с въздушни тръби, но с екраниран и удължен кабел + мънисто в основата му; разни дрехи от специален плат + мрежести панталони и блузи (от нер. стомана, че алуминиевите са много дебели за съжаление). Задълбал съм яко, ама спирам - да не ме прехвърлят пак в друг раздел... Smile Който се интересува по темата - да ме пита. То по тая тема - у нас сме мнооооого назад, а и без това сме зле с демографията.

(2019-09-24, 11:50:52)suffer написа:  Целта е всичко да е в облака.
Така че за най-сигурно може да си пишем номерата в едно тефтерче
Облаците рано или късно почват яко да валят, а някой и да гърмят. Аз за това се колебая дали да си поръчвам едни заземяващи каишки за обувки - хем полезни много, хем...  Smile
Цитирай
#6

Хахахахах посмях се добре Big Grin

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)