Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 9 - проблем с мобилните данни - губи мрежа
#1

Здравейте. Искам да споделя един проблем, който ми се случва доста често:
И двете ми сим карти са на А1 и от време на време се губят мобилните данни за всички приложения освен за google chrome. ?! След известно време се възстановява от самосебе си. Няма значение от коя карта ползвам мобилни данни. Изчезва всякаква интернет връзка за навигационни приложения, социални, финансови и други. Работи само google chrome, оригиналният browser няма връзка с интернет.
Луда работа. Не би трябвало да е възможно и двете СИМ карти да са дефектни. Пък и chrome работи. Някакъв софтуерен проблем, но не се оправя след хард ресет.
MIUI GLOBAL10.2.13

Cool Xiaomi mi9
Цитирай
Аксесоари
#2

Oтиваш в настройки на Wi-Fi - Advanced settings И проверяваш на Trafic mode дали не си дал ЕXtreme mode.

Ясно е, че това е само настройка на безжичната мрежа, но все от някъде трябва да се започне.
После трябва да се види какви разрешения има хром и да се сравни с тези от друг ползвател.
Цитирай
#3

Преди години, а май и сега  мрежата на А1 подържа заспиване на данните. Това става и при мен и на Samsung Note 9. Имаше доста изписано в темата за Самсунг Note4. Даже бях публикувал отговор от Мтел с което признаваха това.И все пак пробвай с карта на друг оператор за няколко дена.
Цитирай
#4

Тея тъпаци от А1 мисля че са виновни. И аз имам същите проблеми. С редми ноут 4х съм, с две карти на А1.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#5

Същите проблеми и аз имах при старото Mi5 на A1 само къдет не беше chrome а messenger

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

Значи втори вариант е в настройките на заключен екран или батерия да гаси данните.
Друго през MIUI не се сещам да може да се пипне
Цитирай
#7

Trafic mode е окей. Chrome има всички разрешения както и другите. Къде са тези настройки на заключен екран да гаси данните?
Сега междупрочем като махнах втората карта на Mtel/а1 от няколко дни нямам никакъв проблем с данните.

Cool Xiaomi mi9
Цитирай
#8

Тъкмо щях да ви напиша, че проблема почти сигурно е от мрежата на А1.  Виждам, че сте достигнали до същият извод.


Цитирай
#9

За съжаление дори и с една карта на а1 пак почна да прави проблем...

За съжаление дори и с една карта на А1 пак почна да губи мрежа...
когато се обадих на а1 единственото което ми казаха беше да разменя слотовете на картите.
Пуснал съм един screenshot на Mi hidden settings. Когато няма интернет на ping hostname IPv4 дава fail.
На IPv6 винаги е fail.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Cool Xiaomi mi9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)