Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 11 - Как и защо го сложих (9.9.24)
#26

В крайна сметка дойде моментът да мина отново на eu..
ето последните +/- които забелязах

China dev
+ Oпция за маркиране непознатите номера като Скам, доставка и други категории, като явно в партньорство с Yellow Pages приложението останалите могат да бъдат предупредени много по-лесно за измами и т.н
А и е яко да си записваш от кои номера ти е звънял куриер, или кои незапомнени в списъка с обаждания са Taxi и т.н
Също си има вграденa oпция за идентифициране на непознати номера, която е на подобен принцип, но не можеш да предлагаш нови такива. Не съм сигурен дали го обясних както трябва, но .. изглежда полезно и сигурно в китай работи добре

xiaomi.eu
- Всяко ново инсталирано приложение се добавя автоматично в Autostart
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • amica
Цитирай
Аксесоари
#27

Гледам тия дни е излязла поредната MIUI 11 Beta (China ROM) версия за Redmi K20/MI 9T,  Android 10.
http://bigota.d.miui.com/9.11.7/miui_DAV...d_10.0.zip

Някой да я е пробвал?

Дали ще може да се флашне в/у MIUI 11.0.3.0 (PFJCNXM), че ме сърбят ръцете  Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#28

Може, но ще ресетне фабричните настройки
Цитирай
#29

Здравейте, смятам подобаващо да закрия темата с последните си възгледи относно китайската бета и xiaomi.eu

Tъй като май се приключи с миуи 11 се върнах на китаеца, за да видя дали ще ми дойде някаква бета за 12-ката.

Все още съм приятно изненадан от мазната работа, шрифта, който се ползва, mi secure keyboard
Kaто се включи Dual 4G има опция на втората карта да се коригира предпочитания тип мрежа и си я държа на 2G.
Изпитах няколко трудности с чатовете, наложи се да направя това, което не ми се беше случвало на Xiaomi телефон - да заключвам нещо в паметта, за да си получавам съобщенията. Може да си е бъг от последната седмична. Ще разбера при ъпдейт.
Основния дразнител ми е браузъра  - явно много съм свикнал да търся с гугъл, но .. не е болка за умиране.
Настроих си всичко, без Google pay (така и не тръгва на china dev, без руут).
Phyre и iCard си работят, така че без безконтактно плащане няма да останем.
Имам дерт с една програмка - не разбира, че съм ѝ дал права да ползва микрофона и като ѝ говоря не се случва нищо.
Може да е защото окастрих правата на изкуствения интелект, ама ще оцелея и без да ѝ говоря (става въпрос за арр за усвояване на език, така че ще караме на четене, писане и слушане Smile )
За батерията още нямам впечатления, защото само веднъж съм правил пълен заряд и си ми кара вече втори ден.
на 33% съм с 4 часа екран, което е горе долу нормално.
Все пак в Autostart Има 2 програми повече, за да работят контактите и календара.

Ако не исках да видя дали няма китайците да изскочат с някоя алфа или бета за мен вероятно щях да си се върна на еу.
Просто е по-оптимизиран рома.
Основните плюсове на китаеца съм ги писал и по-горе и няма смисъл да ги изреждам.
Смятам, обаче, че за нерегистрирани като бета тестери потребители китайския седмичен не получава ъпдейти.
Исках един MI 8 SE да го ъпдейтна до андроид 10 официално преди да му сложа ЕУ и не получи ъпдейт ОТА. Не беше вписан с моя акаунт.
А при мен на Ноут 3 от 9.9.3 скочи директно на 20.3.26. Тази седмица очаквам раздвижване или еу да пуснат нещо...
За да видя към кое ще мигрирам.
Продължава да има липса на фастбуут ромове за чиста инсталация и затова се принудих да се върна на последния миуи 10, като след последния ъпдейт ресетнах, за да е всичко точно долкото може.

Интересно нещо при китайския ром е на заключения екран да се избира за левия пряк път дали да е Wallpaper carousel или олекотен списък с  преки пътища.
Прилагам 5 скрийншота, защото няма повече място.

Надявам се да съм един от първите с миуи 12 и да има нещо смислено за разказване Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
                   
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#30

Послепис.
В китайския ром вградения браузър не се отварят някои сайтове, забранени за Китай, като например: imdb
Също в браузъра излиза плаваща реклама на всяко влизане във Фейсбук:
       
Лесно се изключва (ако уцелиш хикса). Иначе отваря китайски сайт. Не може да се блокира с адблокъра, за съжаление

На по-достъпно място е enterprise mode, което дублира някои приложения, с цел да се разграничат лични от служебни данни
   
И за финал: не видях ноут 3 в списъка с устройства, които ще получат миуи 12 (вероятно глобално), което прави последният ми експеримент малко безмислен, но... Трябва да сме с най-новото Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)