Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi Mix Alpha има дисплей върху 180% от корпуса и 108MР камера
#1

Едно ревю от колегите, доста интересен телефон не мислите ли? 

https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-m...ot-korpusa

Xiaomi продължи с изненадите и след Mi 9 Pro представи Mi Mix Alpha, който изглежда интересно и дори футуристично. Устройството предлага извит дисплей, който заема 180.6% от корпуса, като се извива от двете страни и продължава на гърба. Единственото място без дисплей е ивица, в която се намира тройната основна камера, която служи и за заснемането на селфита.

Компанията използва страните, за да покаже различна статус информация - например индикатори за батерията и мрежата. Върху двете страни има чувствителни на натиск виртуални бутони, а компанията изтъква, че специална технология деактивира зоните на дисплея, които не са активни, за да се избегне случайното натискане. Mix Alpha разчита на новия 1/1.33" 108МР сензор на Samsung, който е разработен с Xiaomi.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз не виждам никаква полза от този телефон, протектор на екрана стъклен не можеш да сложиш.
Трябва да го ползваш само вкъщи.
Едно падане и кажи бай бай 2500евроSmile
Иначе БРАВО, искат да покажат, че и те могат да вадят нестандартни продукти, това е нещо като Моторола Аура, надминал за времето си телефон.
Аз все пак чакам от тях телефон със стилус, нещо като Ноута.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#3

Лично аз не ползвам протектори и кейсове.. Точно заради това и някак си идеята ми допада , но тая цена... направо е....
Цитирай
#4

Харесва ми идеята, че представят такъв продукт, който има за цел да покаже степента на технологично развитие на компанията, но не се сещам каква практическа полза би имал този дисплей, който обхваща и гърба...

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Да ползваш 1 камера за всичко за селфита или обикновенни снимки

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gosho223 за това мнение:
  • kayovas
Цитирай
#6

Да, това е добро приложение на дисплея, но като сравня усилията за неговото опазване (засега не виждам какъв протектор може да се сложи, но сигурно и за това са помислили от Xiaomi) и възможността да имаш супер детайлно селфи, всякаш не си струва много внимателното използване (над обичайното за настоящите устройства) на телефона само заради снимките, които можеш да си щракнеш сам.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Видеото от последната презентация на смартфоните mi9 Pro 5G и Mi Mix Alpha е било свалено от YouTube поради нарушение на авторските права. Причината за това - била е показана визията на несъществуващ смартфон: https://twitter.com/BenGeskin/status/118...0837777408

 
Цитирай
#8

Определено тая 2019-та излезнаха интересни телефони!
Тоя е може би най-интересното нещо от тях, според моето скромно мнение.
Никой досега явно не се е сетил за такава иновация-почти целия телефон да е екран.
Изглежда убийствено!
Но цената е абсурдна.
Цитирай
#9

Интересно.
Определено ми харесва и бих купил такъв телефон.
Цитирай
#10

Премиерата на Mi Mix Alpha се отлага за неопределено време: https://mobilebulgaria.com/news/xiaomi-o...leno-vreme

 
Цитирай
#11

Още от началото си личеше, че си е измама този телефон. Досега няма нито едно клипче, където някой да се е докосвал изобщо до него. Явно дори от xiaomi ги е страх да дадат прототипа на влогърите да го поразцъкат, пък какво остава да го пуснат в серийно производство.
Направиха си реклама, че уж са сътворили нещо фантастично, но вече е 2020 и го има само на картинка и зад стъкла, че да не може никой да го пипне.
[-] 1 потребител изказва благодарност на the7one за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

Е, в али го има, 8-10к долара.
Иначе да, изхвърлят се малко с някакви странни телефони, които изобщо не са на финалната права...
Цитирай
#13

Е, това не е сериозна фирма като Самсунг и Епъл, спокойно могат да казват каквото си иска и няма последици от продажби и глупости.
Продуктите им се продават защото са евтини и що-годе качествени- това е.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

(2020-01-02, 23:03:40)the7one написа:  ...Направиха си реклама, че уж са сътворили нещо фантастично, но вече е 2020 и го има само на картинка и зад стъкла, че да не може никой да го пипне.

Е, поне и на видео го има, от тях - толкова:

 
Цитирай
#15

(2020-01-03, 10:31:50)Victormihov написа:  Продуктите им се продават, защото са евтини и що-годе качествени - това е.
Никак не е малко!..  Cool

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
Цитирай
#16

Няколко екземпляра на Mi Mix Alhpa бяха представени на конференцията в Ню Делхи, Индия, като за журналистите бе предоставена възможност да се запознаят с концептуалното устройство отблизо.
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#17

Mi Mix Alpha може да дебютира в Индия: https://twitter.com/XiaomiIndia/status/1...22208?s=20

 
Цитирай
#18

Малко неочаквана изненада, че телефонът видя бял свят  Yikes

[-] 2 потребители изказват благодарност на the7one за това мнение:
  • airbus, Pelikana
Цитирай
#19

10.4 mm дебел, 240 грама... Мерси
Калъф забрави. Как ли се сменя екранът ако леко така го пукнеш?
Хубаво иновация, ама нека е смислена.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#20

Xiaomi Mi Mix Alpha - още едно видео.

 
Цитирай
#21

Това не един екран, а три прилепени един за друг.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

В мрежата се появи нова индикация за наследника на Mi MIX Alpha. По предварителна информация устройството ще използва чипсет Snapdragon 865 и за разлика от предшественика си ще бъде пуснат в продажба.
[Изображение: 684e29248cf2efe01903f19a1de147dc-full.jpg]
Източник: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#23

Тук излизат много въпроси, на които не смятам да търся отговори, защото не съм фен на Xiaomi (макар, че в средния клас и особено в класа около 300 лв. са ненадминати хардуерно), но ... какво правим с протектор....протектора...протекторите?!
И целия ще е в пръстови отпечатъци....
А кейсовете....?
А изтърванията и надиранията...както и да го сложиш на масата все ще е по екран...ще се надере за нула време...и без да ми обясняват за прочутата Gorilla, че е чист маркетинг...това е стъкло, каквото и име да му сложиш - чупи се, надира се, стъкло е...

Като концепция изглежда красиво, признавам. Даже впечатляващо. Но не бих си го купил. Това е от онези неща, които са уникално яки като концепция, като нещо, което просто да покаже "ние можем", но не и нещо, което виждам как ще го вкарам в ежедневието си... и все пак браво!
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kobrakobra за това мнение:
  • vargala81, Victormihov
Цитирай
#24

Е какво? Ползваш така и колкото изкара. Телефоните с пластмасови сгъваеми екрани, които се драскат с нокът, как ги ползват хората? И струват 3К?
[-] 2 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • Dowper, Victormihov
Цитирай
#25

(2020-05-31, 20:50:48)Kobrakobra написа:  това е стъкло, каквото и име да му сложиш - чупи се, надира се, стъкло е...

Не е стъкло а пластмаса каквато има Galaxy Fold и другите Fold Телефони

За жалост не знам защо не е със стъкло и много ме разочарова.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)