Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-добрите смартфони в света през 2019 г.
#1

Авторитетния интернет ресурс Business Insider публикува класацията си "Най-добрите смартфони за годината". Списъкът е изготвен въз основа съотношение между цената и функционалност на моделите. Според този рейтинг най-добър смартфон за 2019 г. се оказа OnePlus 7T. Посочва се красивия дизайн, отлична камера, както и добра автономност. 

[Изображение: 24b64fcd3bff2446212416dea015f0ea-full.jpg]

На второ място се класира iPhone 11 на Apple. Смартфонът има голям 6,1-инчов екран, мощен процесор, камера с двойна леща с голяма производителност и с характеристики близки с тези на фотокамерите. Трето място, според тази класация, бе заето от OnePlus - 7 Pro. Моделът разполага със невероятно бърз сензор за пръстови отпечатъци. Освен тях, в челната десетка се оказаха  Pixel 3a, Pixel 3a XL, OnePlus 6T, Samsung Galaxy S10e, iPhone XR, Samsung Galaxy Note 10 Plus, Samsung Galaxy S10 и Galaxy S10 Plus, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max.

Източник: >>>>>>

Важно! Ще помоля колегите да се придържат към добрия тон и без лични нападки в дискусията за въпросната класация, за да не постигне и тази тема, пусната от мен, секирата. Благодаря.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Логично няма нито един Хуавай или Шиаоми. Даже и миналогодишни модели има в клсация за 2019 -та година

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#3

Поредната платена класация.
@NoMaD, съмнява ме да се запази добрия тон. Дано да бъркам, но тази класация е пълна с глупости. Цитирам какво пише за LG G8 "Тъп дизайн". Ами те повечето телефони от класацията са с такъв дизайн. Автора на тази класация е платен или не разбира нищо от телефони, а може би трябва да си смени дилъра.
И наистина няма нито един модел Huawei и Xiaomi.
Цитирай
#4

Е щом не е пълно с китайски телефони значи е платена. Big Grin
На мен класации не ми трябват, за да знам какво искам аз да ползвам.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • fifth_root, Marto.g, OliQueenBG, Shortyoko
Цитирай
#5

Ясно е, че подобни "класации" са абсолютно субективни и не отразяват нищо. И бай Пешо от съседния вход може да си направи класация "най-добрите домашни ракии", но тя ше отразява само неговото мнение.

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
[-] 6 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • doktorra, ganchev, karas, milenvn, ronnie72, VikeZ
Цитирай
#6

Тея бизнес инсайдър, постоянно бълват идиотски статии, с цел клик байт във ФБ.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на mg22 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#7

(2019-09-29, 13:39:56)arrogant написа:  Е щом не е пълно с китайски телефони значи е платена. Big Grin
На мен класации не ми трябват, за да знам какво искам аз да ползвам.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Първо и трето място са заети от китайски телефони...

Иначе според мен Xiaomi наистина нямат място в подобна класация. Те по-скоро предлагат добро съотношение цена/качество.
За хуявей мнение нямам, защото 2к лева за техен телефон не бих дал.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на dani_z25 за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#8

(2019-09-29, 14:12:00)dani_z25 написа:  Първо и трето място са заети от китайски телефони...
Не казах, че няма, а че не е пълно. Защото ако слушаш някои колеги всичките места трябва да са с китайчета. Първите 5 за Хуявей, останалите за Шаоми и Уан плюс.
А най-добър телефон няма. Но не пречи да има класации. Както Мис Свят не е най-красивата жена в света. Защото такава няма.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#9

Абсолютно е така.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#10

(2019-09-29, 11:38:00)NoMaD написа:  Важно! Ще помоля колегите да се придържат към добрия тон и без лични нападки в дискусията за въпросната класация, за да не постигне и тази тема, пусната от мен, секирата. Благодаря.

Пхааха, беше важно да се уточни. Angry

Иначе по темата: И на мен не са ми нужни подобни класации, които са супер пристрастни.
Телефони на добра цена и с добри спецификации и... няма ни Xiaomi, ни Huawei. Huh

So uncivilized.
Цитирай
#11

(2019-09-29, 14:12:00)dani_z25 написа:  ........
Иначе според мен Xiaomi наистина нямат място в подобна класация. Те по-скоро предлагат добро съотношение цена/качество.
........
Според мен трябваше да си направиш труда да прочетеш какво е написал @NoMaD във второто изречение от пост#1 "Списъкът е изготвен въз основа съотношението между цената и функционалност на моделите."
А онзи, платения написал класацията сам си признава още в началото, че включва "няколко устройства от среден клас".
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn, ronnie72, TNTKZ
Цитирай
#12

Вярно мозъкът ми го е прескочил това изречение, понеже какво означава " съотношение цена/функционалност" ?
Те всички смартфони по принцип имат една и съща функционалност...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Цитирай
#13

Никога не съм се водил по класации при закупуването на каквото и да било. Smile
Цитирай
#14

(2019-09-29, 14:33:04)arrogant написа:  Не казах, че няма, а че не е пълно. Защото ако слушаш някои колеги всичките места трябва да са с китайчета. Първите 5 за Хуявей, останалите за Шаоми и Уан плюс.
А най-добър телефон няма. Но не пречи да има класации. Както Мис Свят не е най-красивата жена в света. Защото такава няма.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Колега нещо против китайските телефони ли имаш? Долавям някаква нотка на расизъм. Никъде не видях някой да е писал, че трябва всичките места да са с "китайчета", а и да не забравяме прословутия iPhone в коя държава се произвежда ..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#15

Расизъм? Говорим за телефони, за какъв расизъм говориш?
Това, че айфон се сглобява в Китай не го прави китайски.
Иначе пазарувам редовно от Китай. В момента чакам 4 пратки.
Нямам нищо против китайските телефони. Обаче болните им фенове ме отблъскват от тях.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на arrogant за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#16

ок, сори, не расизъм, а предубеденост.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#17

За мен най-добрият телефон, ако говорим за цена/качество за 2019 си е k20 pro и го няма в тази класация, за 350 долара никой не предлага по-добро от този смарт.
Иначе за функционалност note 10 plus.
За камера- Айфон и Пиксел.
Най-добър няма, има добър по определен параграф.
Не е задължително да е Китайски.
И А50 е бюджетен и е суперски.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • bitmad, mg22
Цитирай
#18

(2019-09-29, 22:44:48)Victormihov написа:  За камера- Айфон и Пиксел.
Какво им е на камерите на Лайка, не са добри ли?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • mg22
Цитирай
#19

Преди време, на работното ми място дойде един корифей в областта на уискито, да ни направи презентация. На въпроса ми, кое е най-хубавото уиски, отговора му беше: това, което на теб ти харесва най-многоSmile така че не виждам смисъл от класации, направени от някой си, а още по-безмислено е да се караме тука за тази класация, едва ли някой от Вас има нужда от съвет за устройство.
[-] 7 потребители изказват благодарност на vovalinder за това мнение:
  • dani_z25, doktorra, karas, milss, NaniG, Victormihov, vlaf
Цитирай
#20

Не вярвам да има човек който да си купува телефона според нечия класация. Ползвайте си телефончетата и не се опитвайте да налагате вкуса си на др. потребител. При положение, че говорим за идентични възможности на устройствата при изравнени цени колкото и да спорим кой е по по-най- едва ли ще се стигне до консенсус. Хубавото е, че имаме голям избор, а това до някъде държи и цените по-приемливи.
Цитирай
#21

Още една класация от същия "бизнес инсайдър, който постоянно бълва идиотски статии, с цел клик байт във ФБ" в началото на годината. Резултатите са малко по-различни от тази, която е публикувана сега. Мисля, че ако беше платена и изсмукана от пръстите според някои колеги тук, резултатите и в двете класации, щяха да се покриват поне в 90 % от моделите, но за съжаление, не са: https://www.businessinsider.com/the-20-b...xy-s10e-19

 
Цитирай
#22

На автора на тея класации едва ли му пука кой телефон е на първо или второ място. Важното е, че след всеки модел има афилиейт линк към онлайн търговец. Ако тва не сработва с Шаоми и Хуавей за американския пазар, нормално да няма техни модели. А пък ако ме интересува някаква класация, по-скоро ще отворя гсмарена или подобен сайт.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай
#23

Аз виждам нещата от друга гледна точка и мисля, че точно това е "голямото прецакване" на потребителите.
Че НЯМА перфектен телефон, Айфона е супер бърз телефон, но скапана функционалност, Самсунг функционалност колкото щеш, но не е от най-бързите.
Пиксела е чист Андроид, но не е популярен, и тн.
Всеки има някаква сила и тук идва объркването и така нареченото "омръзване".
Имаше една анкета, колко често сменяте апаратите си?
Много хора казваха, на 3 месеца, на 2 месеца, на 6 месеца.
И на мен ми омръзват страшно бързо, защото даден телефон е силен само в едно нещо и винаги гледаш друга марка.
Това според мен е нарочно, за да ги сменяме бързо.
При мен лично работи идеално тяхният маркетинг, няма и месец съм с ноут 10+ и вече му търся заместник, и проблема не е в телефона, проблема е в потребителя (мен).
Естествено говорим за фенове, а не за обикновени потребители които не знаят какво е това гугъл акаунт, синхронизация и тн. (при тях и след 5 години, няма да им пука за Ноут 20, К50 про или Лг В100)
Всеки тук вярвам, че мечтае за друг модел след месец, но си казва, ама сега го взех този, няма пак да го сменям я...

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root, Marto.g
Цитирай
#24

(2019-09-30, 11:09:04)Victormihov написа:  ама сега го взех този, няма пак да го сменям я...

Не си заслужава, защото за толкова кратко време няма да усетиш кой знае каква разлика с предшественика му.
На около 2 (даже по-скоро 3) години вече си заслужава смяната.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#25

Пичове, всичко е до приоритети. Ако си на 18 и само те интересува телефона - ок.
Ако си по-голям, започваш да искаш да сменяш колата, паркета, телевизора, хладилника, апартамента, гаджето...
Все скъпи прищявки.
Имаш други приоритети и неща, за които да отделяш време. Деца, разходки, хобита, приятели. И ти дреме за скапания телефон...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
[-] 12 потребители изказват благодарност на arrogant за това мнение:
  • ! Алекс, anatol06, batproho, chorlav, faust, fifth_root, karas, master89q, NaniG, vargala81, Victormihov, vlaf
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)