Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

И LG в бизнесa със сгъваеми телефони

И мен ме е яд, че се отказаха ама като им беше слаб маркетинга - нормално. А да не говорим и за незаслужения хейт и игнор от голяма част от ютубърите с ревютата. Реално почти всички иновации тръгнаха от тях, но така и не им го признават. Жалко...
[-] 4 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • Dowper, ganchev, greenandroid, sapiora
Цитирай
Аксесоари

Те не направиха нищо интересно години наред в мобилният сектор.
Какъв хейт? Единственият телефон който беше добър и се продаваше по магазините в България беше V20 и V30 това беше 2016-2017 преди 5г.
А всички сгъваеми телефони и какви ли не иновации са просто прототипи, с прототипи не се поддържа бизнес, а с масово производство, реклама и разпространение на стоките в Европа и Сащ.
Е как нещо да върви като не се продава никъде? Имаха няколко добри попадения, но нищо wow според мен.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Те направиха , ами не можеха да го рекламират и пуснат.
В България когато си купувах G4, даже и не подозирах за V10, който излезна тогава. Реклама-нула.
После G5 и особено G6 се продаваше навсякъде. V30 също се продаваше в България.
Горе-долу се стабилизираха тогава, но и G6 си остана може би последното им много симпатично, продаваемо и красиво устройство.
Ама след това започнаха пак да стават екзотични-G7 и V40 трудно се намираха.
За G8 още повече, там и продажбите вече удряха дъното, и особено V50, който не само беше безумно скъп, ами и никъде у нас го нямаше.
Нататък вече с V60/WING няма и смисъл да обсъждаме ,че са си много рядка екзотика за България.
Но Velvet пък обратното-той пък се продаваше доста добре и беше навсякъде. Но не ги спаси.

Ако Rollable беше пуснат, а през това време също и V70, Velvet 2 и Wing 2, да избухнат като за последно, може би нещата им щяха да се подобрят.
Те нямаше изведнъж да се оправят, но със сигурност щяха да се подобрят. Има глад за сгъваеми, в същото време хората чакаха Velvet 2 и V70.
Но пък и сега просто си пишем, защото никак не е лесно, за да пуснат тия 4 модела, трябваше да вкарат със сигурност милиарди, които пак накрая няма да избият, те са си направили сметката и затова приключиха.
Rollable може и да се появи в ebay някой ден, но цената му ще е огромна според мен.
[-] 3 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, greenandroid
Цитирай

Аз лично най-добрите телефони, които съм имал някога са били точно на LG и мога да го кажа с чиста съвест и ръка на сърцето, особено откъм софтуер бяха топа на топа. На G8S софтуера беше по-добър от този на S22 и като цяло повече ми харесва, като телефон от S22, 0 бъгове, 0 проблеми със софтуера, наистина 0.... още ме е яд, че не си го запазих. Преди няколко години имах G4, който е уникален телефон (изключвам процесора, ама то ЛГ нямат винанза това).

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 5 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • Dowper, DxV_pRo, ganchev, greenandroid, venko1407
Цитирай

G4 още си го пазя ,но и с нова батерия е просто някакъв ужас!
Пада много бързо, загрява , а изглежда по-лускозно и стилно от всички останали телефони с тоя кожен гръб.

Днес си поръчах V60 от САЩ, версия на T-Mobile. Знам ,че може би няма да получавам никакви ъпдейти, ама много не ми дреме, имат софтуер-бетон.
До 2 седмици ще дойде и ще видя какво чудо е. Ако е всичко наред, поръчвам и двойния екран. Не че много ми трябва ,ама ми е интересно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

(2022-10-05, 15:06:06)nowhere написа:  Аз лично най-добрите телефони, които съм имал някога са били точно на LG и мога да го кажа с чиста съвест и ръка на сърцето, особено откъм софтуер бяха топа на топа. На G8S софтуера беше по-добър от този на S22 и като цяло повече ми харесва, като телефон от S22, 0 бъгове, 0 проблеми със софтуера, наистина 0.... още ме е яд, че не си го запазих. Преди няколко години имах G4, който е уникален телефон (изключвам процесора, ама то ЛГ нямат винанза това).

Аз още си пазя моя G8S, и вярно няма никакви бъгове, батерията си държи както като беше нов, а уж е малка.

HTC Desire C > Samsung Galaxy S4 (GT-I9505) > Sony Xperia Z2 (D6503) > Huawei P20 Pro > LG G8S ThinQ
[-] 1 потребител изказва благодарност на venko1407 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

(2022-10-05, 17:26:06)greensmoke7777 написа:  G4 още си го пазя ,но и с нова батерия е просто някакъв ужас!
Пада много бързо, загрява , а изглежда по-лускозно и стилно от всички останали телефони с тоя кожен гръб.

Днес си поръчах V60 от САЩ, версия на T-Mobile. Знам ,че може би няма да получавам никакви ъпдейти, ама много не ми дреме, имат софтуер-бетон.
До 2 седмици ще дойде и ще видя какво чудо е. Ако е всичко наред, поръчвам и двойния екран. Не че много ми трябва ,ама ми е интересно.
Като дойде V60 да споделиш впечатления. Батерия със сигурност ще е номер едно и също и камерите.

Sent from my корейчок Samsung Galaxy S21FE using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 1 потребител изказва благодарност на ganchev за това мнение:
  • Dowper
Цитирай

@greensmoke7777 откъде го набара? Аз стига да е запечатан, бих взел един.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Ами всъщност след голямо търсене го набарах в Ebay на крайно смешната цена от ...235 лв.
Беше горе-долу единствен такъв.
Има бая на тая и даже по-ниски цени-кой изпотрошен, на сол, кой заключен и изпотрошен, кой с дефектен екран, ей такива.
А тоя-не. Външен вид-бих казал 8-8.5 от 10, екран , всичко-перфект, но има естествено и някакви описани минуси.
Пише ,че е свързан с някакъв T-Mobile акаунт.
Влезнах да проверя IMEI кода и ми изписа ,че не е нито краден, нито с неплатени сметки, чист е.
Сега не знам, ако е заключен към T-Mobile, мисля че пак някак ще мога да го оправя, или поне да го ползвам на европейските честоти, предполагам.
Сещам се поне за няколко начина да се отключи и оправи.

И още един минус пише-не може да се свързва с Wi-Fi и изобщо Mobile Data, пише ,че не е позволено.
Този проблем се оправя по принцип или с триене на файловете в претъпкания телефон и освобождение на памет, или направо с хард ресет.
А има и още по-възможна, но вече направо тъпанарска причина за това (все пак да не забравяме,че го взимам от САЩ Big Grin Big Grin Big Grin )-тия да не са забелязали,че телефонът всъщност е на самолетен режим Big Grin Big Grin
Щото като го сложиш на самолетен режим, точно това ти изписва.
Но за тая смешна цена нямаше как да не рискувам само заради тия два минуса, което по-скоро може би е даже само един минус.
Но не всеки би рискувал така. Особено пък с такава цена, като не е запечатан и като е от САЩ, на другия край на света.
Но не ми дреме и обичам тръпката да рискувам и да взема за без пари нещо.
Ако пък се прецакам, ще се прецакам. Майната му.
Ще видим кво ше дойде.
Цитирай

Виждам, че на amazon също предлагат V60.

 
Цитирай

(2022-10-05, 15:06:06)nowhere написа:  Аз лично най-добрите телефони, които съм имал някога са били точно на LG и мога да го кажа с чиста съвест и ръка на сърцето, особено откъм софтуер бяха топа на топа. На G8S софтуера беше по-добър от този на S22 и като цяло повече ми харесва, като телефон от S22, 0 бъгове, 0 проблеми със софтуера, наистина 0.... още ме е яд, че не си го запазих. Преди няколко години имах G4, който е уникален телефон (изключвам процесора, ама то ЛГ нямат винанза това).

Същото е при мен. Камерата на G4 ме накара да се върна към LG, a железния им софтуер ме задържа. 3 години с V30 - никакви проблеми, а си цъкам стабилно асфалт. Батерията спокойно изкарва ден, ако не играя играта и 2 издържа. Докато не умре непоправимо нямам намерение да го оставя.

пп: Да припомня на тези които не им го признават на LG, че те бяха едни от последните които не махаха екстри от флагманите си, както и едни от последните със сменяема батерия (V20)
[-] 2 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • Dowper, greenandroid
Цитирай

(2022-10-05, 22:35:20)NoMaD написа:  Виждам, че на amazon също предлагат V60.

Има и в Алиекспрес много редките черни с 256 GB. 4 бройки са само. Към 800 лв, с таксите може би ще дойде към/над 1000.
Точно такъв бях решил да си купя, дори написах мейл до посредника да го купя с тях, но ден след ден нито ми върнаха мейл, нито нищо.
Още ги чакам.
И писах на едни други, но вече скочих в другата крайност-риск за без пари.
Има тръпка в това и ме кефи.

Като го взема, ако няма някакви фрапиращи проблеми, ще драсна едно ревю Smile

(2022-10-05, 22:54:44)DxV_pRo написа:  Същото е при мен. Камерата на G4 ме накара да се върна към LG, a железния им софтуер ме задържа. 3 години с V30 - никакви проблеми, а си цъкам стабилно асфалт. Батерията спокойно изкарва ден, ако не играя играта и 2 издържа. Докато не умре непоправимо нямам намерение да го оставя.

пп: Да припомня на тези които не им го признават на LG, че те бяха едни от последните които не махаха екстри от флагманите си, както и едни от последните със сменяема батерия (V20)

V30 ми е втори резервен телефон.
Чудесна машинка е!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Дали има ли възможност някога пак да се върнат на пазара в мобилният сектор, като техника за вкъщи са много добри, телевизори, хладилници и перални чувам само добри неща за тях.
Имам телевизор лг 42 преди 10г го взех за доста пари, не е мръдал, не го ползвам много днес, но беше страшно експлоатиран в последните 8г, признавам страхотен е.
Мисля, да си взема и техен хладилник, че старият е вече за смянаSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2022-10-05, 23:29:15)greensmoke7777 написа:  Има и в Алиекспрес много редките черни с 256 GB. 4 бройки са само. Към 800 лв, с таксите може би ще дойде към/над 1000.
Точно такъв бях решил да си купя, дори написах мейл до посредника да го купя с тях, но ден след ден нито ми върнаха мейл, нито нищо.
Може пък да е било на късмет, в най-добрия случай щяха да ти пратят един refurbished такъв.

 
Цитирай

То и аз си пазя G6 и го ползвам при нужда за втори телефон за снимане, а също и за втора аларма сутрин. За жалост обаче няма как да продължа вече с LG телефони, такива употребявани не искам да взимам, а и поддръжката им вече спира. Някой ден дано се завърнат, а дотогава ще карам с единствената алтернатива - Samsung S серията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)