Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

И LG в бизнесa със сгъваеми телефони
#26

Градски, не е картинки само, бъркаш се.
Около 2000 предварителни прототипа имат произведени. Всички производители така правят-вадят няколкохиляди бройки и ги доизпипват преди да се пуснат окончателно. Ще се изпипат и след около половин година най-вероятно LG ще покажат този смартфон с навиващ се екран, а пак някъде тогава и патентованият още преди 2 години V70 трябва със сигурност да се появи на пазара, както се появиха V50 и V60. Velvet 2 се знае ,че отново няма да е с флагмански чип, за да е на добра цена.
Цитирай
Аксесоари
#27

Нилски съжалявам, че така мислиш. Ами казвам ти ЛГ Г8Х, защото коментираме Фолд телефоните, затова. Като нищо прототипа, който скоро няма да е прототип, защото ЛГ правят нещата, както трябва, ще бъде мой след като Г8Х одъртее достатъчно, че да налага смяна.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#28

https://www.theverge.com/platform/amp/20...ing-mobile

Още края на септември попаднах на горната статия. Запазил съм я като отметка да ми напомня периодично да търся информация, но до ден днешен няма нищо по-въпроса.
Дори и да имат готови прототипи ще крият, че и конкуренцията не спи, а наистина това е едно много добро, ако не и най доброто решение в момента.
nowhere, много точен ник. Звучи като отговор на въпроса: "От къде мога да купя Ел Жи?"
Ти отдавна не си критерий за коректност и уважение. Първо по малките телефони бяха идеални, а сега си поръча сгъваема тухла. После имал си малка китка и искаше смарт часовник с малък цифер, а сега си с голям.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • borandi, nowhere
Цитирай
#29

Конкуренция на практика нямат.
Знам ,че звучи смешно и нелепо, но ще кажа защо;
Нито един от големите тигри в бизнеса (Samsung, Apple,Huwei) не е разбработил такава технология, а именно навиващ се дисплей. Те (Samsung и Huawei) си държат на FOLD концепцията. И си я развиват. Само LG, преди всички останали, измислиха такъв екран, развиха си го без да бързат и както е тръгнало, ще пуснат на пазара първи такова устройство. Защото водещите 3 гиганта нямат и като гледам не са тръгнали тепърва да разработват такъв смартфон. Xiaomi също нямат такъв rollable телефон, Sony имат ресурсите, ама и те нямат такъв. Останаха само TCL-да , имат работещите прототипи, навиващи и сгъващи, но кой вярва, че те имат възможностите на LG да ги пуснат и като масов продукт на пазара? Отново това е нещо, което граничи с фантастиката.
На практика LG създават сами нещо интересно, практично, единствено на пазара и доста по-смислено от Fold, без реално да имат никаква конкуренция.
Цитирай
#30

Самсунг няма да стигнат далеч ако държат на FOLD концепцията. Бъди сигурен, че и те работят върху дисплей който се навива подобно на LG.
Ето една реална снимка от началото на 2016 г.

https://smartnews.bg/samsung-%D1%81%D0%B...%B0%D0%B5/

Ето и един патент на Самсунг от миналата година.

https://news.bg/mobile/samsung-patentova...ekran.html

Изглежда ли познато? Едно към едно с патента на LG. На мен лично не ми дреме кой ще бъде първия производител на нещо подобно.

1916 
Цитирай
#31

(2020-11-02, 20:16:11)milss написа:  https://www.theverge.com/platform/amp/20...ing-mobile

Още края на септември попаднах на горната статия. Запазил съм я като отметка да ми напомня периодично да търся информация, но до ден днешен няма нищо по-въпроса.
Дори и да имат готови прототипи ще крият, че и конкуренцията не спи, а наистина това е едно много добро, ако не и най доброто решение в момента.
nowhere, много точен ник. Звучи като отговор на въпроса: "От къде мога да купя Ел Жи?"
Ти отдавна не си критерий за коректност и уважение. Първо по малките телефони бяха идеални, а сега си поръча сгъваема тухла. После имал си малка китка и искаше смарт часовник с малък цифер, а сега си с голям.

Ами приятелю какво да ти кажа, аз все още съм на мнение, че по-малките телефони са идеални и да, с малка китка съм и предпочитам 42мм някъде да съм го отрекъл? Или съдиш по покупките ми? Ами да, като производителите ме принуждават нямам избор и трябва да се адаптирам.
Какъв ТОП телефон би ми препоръчал, който да е компактен и с плосък екран? Ами НЯМА. Само и единствено Експерия 5 Марк 2, ама нали се сещаш как ще дам 2 хилки за нещо, което се предлага в телефони за 700-800лв? За часовника, да, китката ми е малка, обаче 46мм на Хуауей и Шаоми не са никак големи за размера си. Виж, при Галакси Уоч там съм си за 42мм отвсякъде, защото 46-цата е наистина огромна и ми седи грозно. Така, че не бих казал, че Меджик Уоча 46мм е голям, ако си го носил.
А как така LG не можеш да си купиш от никъде? В България се предлагат доста модели ЛГ, а тези, които ги няма, извинявай, но смв почти 2021г. и можеш да си поръчаш от всяка точка на света без каквито и да било проблеми. А, ако си го вземеш, от която и да е държава в ЕС ще имаш и важаща в България двегодишна гаранция.

ЛГ ще бъдат първи, просто те имат топките да експериментират и да пускат нестандартни решения на пазара.

ПС. Кой е този критериЙ? Някой от форума ли? Big Grin
ПС2. Мн се палите нещо във форума. Не усети ли, че с предните постове си правя майтап? Въпреки, че наистина много уважавам и тача ЛГ, затова и имам вкъщи Г8С и други ден Г8Х.
ПС3. Един от НАЙ-ДОБРИТЕ телефони, които съм ползвал изобщо все още си остава С10е и все още ме е яд донякъде, че го разкарах, ама този Ексинос не се траеше. Иначе беше перфектен за работа с 1 ръка, плосък дисплей.. Абе всичко беше перфектно. ААА.. и още нещо за сгъваемата тухла - тъй като работя на компютър и вкъщи вече изобщо не ползвам такъв, а само телефон, определено тази тухла ще ми бъде перфектен заместител.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#32

Съгласен съм с почти всичко. Без две неща:
1. Sony 5 ii не е 2000, а 1650лв. Събота и неделя беше 1345 лв. при румънците (за малко да го поръчам). Не мисля,че отстъпва по нещо на топ моделите на Самсунг и Хуавей. Батерия, дисплей с модерните в днешно време 120Hz, Gorilla Glass 6, IP68, Fast charging 21W, Snapdragon 865, 5G, MicroSD слот, 3.5-милиметров жак, Честотата при докосване на дисплея е 240Hz.
Като минус отчитам единствено липсата на безжично зареждане, но има обратно зареждане с кабел.
Посочи ми един подобен модел за 700-800лв. Може би Поко Ф2 се доближава, но ....... пак е далеч от Сони.
2. LG ще видим дали ще са първи, но можеше да са сред първите. Загубиха позиции именно заради експериментите и нестандартните решения ( G5).
Дано пък с тази политика си върнат позициите.

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#33

Аз очаквам или в този с навиващ се екран или във V70 да има стилус!
Време е , няма кой друг да го предложи.
Цитирай
#34

Еха, Сони-то наистина е било на доста добра цена. Smile Ами може и да не са първи не знам, но според мен доста са се засилили с Г8Х, В60, Велвет, вече и Уинг. Но времето ще покаже.

Би било готино стилус във В70, но не мисля, че ще сложат.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#35

(2020-11-02, 22:37:44)greensmoke7777 написа:  Аз очаквам или в този с навиващ се екран или във V70 да има стилус!
Време е , няма кой друг да го предложи.
Очаква се LG Rollable да предложи и стилус.
[Изображение: 93b1be48cfcb.jpg]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай
#36

От години ги чакам за стилуса, ама ялови опити. Освен това, трябва да се развие и софтуера, за което също трябва бая време. Накрая, ще предложат телефон, чиято цена ще е за нишов продукт.Накратко: не се надявам особено.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#37

Не мисля, че са ялови опити или че трябва да развиват софтуера.
При положение ,че са единствените в индустрията извън Samsung Note, които поддържат активни стилуси, както и единствените с поддръжка на активни стилуси и на двата си екрана (Dual Screen). Всичко им е на ниво, просто трябва да предложат вграден стилус в бъдещите си флагмани. И съм сигурен, че ще го направят.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#38

(2020-11-04, 22:21:13)greensmoke7777 написа:  Не мисля, че са ялови опити или че трябва да развиват софтуера.
При положение ,че са единствените в индустрията извън Samsung Note, които поддържат активни стилуси, както и единствените с поддръжка на активни стилуси и на двата си екрана (Dual Screen). Всичко им е на ниво, просто трябва да предложат вграден стилус в бъдещите си флагмани. И съм сигурен, че ще го направят.

Споделям. Наистина само Самсунг предлагат това нещо и са го изпипали. Но пък устройствата са все от най-скъпите. ЕлДжи са алтернатива, имат и достъпни модели с такива писалки, но ако прибегнат до вградени и съответно по-функционални, може да откраднат част от тази нисша на пазара.
Цитирай
#39

Първият смартфон с навиващ дисплей ще се казва LG Rollable

LG активно разработват експериментални дизайни на смартфони, с които да предизвикат следващата голяма революция в индустрията. Идеите на компанията са иновативни и дори чудновати, като например LG Wing, който има два дисплея. Потребителите могат да го използват като нормален смартфон, а когато се налага да обърнат и отворят допълнителния екран в T-oбразна ориентация.

Корейският производител е лидер в сегмента на телевизорите и вече представиха впечатляваща серия от премиум модели с навиващи дисплеи. LG предвиждат бъдещите домове да имат още по-минималистичен дизайн и интерактивни мултимедийни повърхности които се скриват от интериора.

За да постигнат този ефект инженерите на компанията предлагат основа и специален механизъм, който плъзга екрана.

[Изображение: LG-Wing1.jpg]

Агресивната стратегия на LG доведе до стартиране на продажбите на LG Signature OLED RX, които също имат този уникален дизайн. Следващата стъпка на  компанията логично е да оптимизира технологията и за смартфоните и е свързана с иновативния прототип, който се казва LG B Project.

За разлика от премиум устройства като Samsung Galaxy Z Fold 2 и Huawei Mate Xs ни очаква съвсем различен дизайн. Инженерите на LG работят над създаването на устройство, което по подобие на LG Wing изглежда като нормален смартфон, но има екран, който може да се разгъне и да се превърне в огромна интерактивна повърхност.

Плановете на LG определено са доста сериозни, тъй като компанията регистрира на свое име търговската марка "LG Rollable". Документите от Европейската служба за интелектуална собственост (ЕUIPO) са свързани с регистрация на устройство "Class 9", което потвърждава, че става въпрос за смартфони.

Името LG Rollable е достатъчно красноречиво, че това е уникален модел, който предлага навиващ се дисплей. На този етап не знаем детайли за техническите спецификации, но с оглед атрактивния дизайн на LG Rollable това не представлява толкова голям интерес.

Премиерата на смартфона може да стане факт през март 2021г., което обещава доста интересни мигове още от началото на новата година.

Източник;
digital.bg/
Цитирай
#40

Освен името LG Rollable, спрягат се и други варианти като LG The Roll, LG Double Roll, LG Dual Roll, LG Bi-Roll и LG Roll Canvas. Посочва се, че става дума за смартфон, който поддържа и работа с писалка.

https://mobilebulgaria.com/news/tova-moz...kran-na-lg

 
Цитирай
#41

LG Rollable звучи най-хубаво, но ако искат да продължат традицията, трябва да е LG Dual Roll-препратка към Dual Screen.
Дано не се откажат от двойния екран и да си го развиват, правейки го по-тънък, по-функционален, с място за стилус, от лек метал и да няма разстояние между двата екрана като се съединят. Към момента е тухла и е много грозно, само Velvet изглежда по-тънко и елегантно, ама всичко друго са танкове.
Цитирай
#42

LG Slide най-вероятно ще е името на смартфона им с навиващ се екран!
А може и да има два отделни телефона.

[Изображение: LG-Rollable-800x527.jpg]

[Изображение: LG-Slide-EUIPO-800x527.jpg]

[Изображение: Em-IEm-IPVg-AISDk-P.jpg]


https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/lg...ct-2321608
[-] 2 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev, nowhere
Цитирай
#43

Има слухове,че предстоящият Fold/Rollable телефон на LG ще е 2359 долара.
Ще предлага 16 gb  ram и 888 процесор.
И Честита Коледа на всички!
[Изображение: n2-U2-ZXLVc5zks39rx4o4ze-1200-80-1.jpg]
[-] 4 потребители изказват благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • doktorra, Dowper, ganchev, yankoa
Цитирай
#44

Аз пък разбрах, че ще е 2399 $ Smile Весела Коледа Smile
Цитирай
#45

Този вариант с навиванетона екрана повече ми допада от сгъваемите модели. Така се избягва сгъвката на екрана, която неминуемо ще доведе до проблем с времето. Тук обаче веднага се набива на очи поредната слабост - че ще се тъпче с боклуци през процепите за екрана. Особено в джобовете. Което пък освен всичко ще дере дисплея при развиване/навиване.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на jivkojj за това мнение:
  • VikeZ
Цитирай
#46

Такова нещо едва ли ще излезе в близкото бъдеще.
А и да излезе, никой от форумът няма да си го купи.

Колко от тук си купиха Фолд-а?
Ся зелендака ще каже, да ама щом е миш-маша Лг ще си го купим/купя....НЕ, няма да си го купят.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#47

Телефона е трепач,но цената още повече. Smile Дано да дойде в България поне да го видим на живо.
Цитирай
#48

(2020-12-26, 14:46:45)Victormihov написа:  Такова нещо едва ли ще излезе в близкото бъдеще.
А и да излезе, никой от форумът няма да си го купи.

Колко от тук си купиха Фолд-а?
Ся зелендака ще каже, да ама щом е миш-маша Лг ще си го купим/купя....НЕ, няма да си го купят.

Уж 2021 г. ще го представят. 
Има един потребител на форума който беше писал, че си е взел Фолд-а и съжалява за това. 
Иначе идеята на LG е най-добра, но ще трябва време да я развият.

1916 
Цитирай
#49

Бих си купил когато цената стане достъпна и дисплеят устойчив поне колкото сегашните. Дори и да го разпъвам/разгъвам два пъти в годината. Но на този етап, производителите пускат такива устройства само за реклама.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#50

Ето за какво иде реч: https://www.theverge.com/2021/1/11/22224...r-ces-2021
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)