Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 40 - слухове, спецификации, коментари
#51

Аз като си имам зарядно от ПеТрийската го ползвам да си зареждам само часовника, слушалките няма да ги коментирам, че ще скочите и за тях... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари
#52

А някой замисля ли се, че повечето хора, като си взимат нов телефон, продават стария, а не ги трупат вкъщи, съответно, продавайки стария продават и зарядното, и като няма такова при новия....

Изпратено от моят SM-N986B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#53

Пак твърдя, че ако цената е редуцирана за сметка на зарядно и слушалки, предпочитам аз да си ги избера, та ако ще и Найста употреба да е телефона.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#54

Така да, но тя цената не е намалена за сметка на тия неща.

Изпратено от моят SM-N986B с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#55

Това само производителят го знае! Нали не се заблуждаваме, че слушалките, зарядното, силиконовото гръбче са бонус и алтруистичен реверанс от марката?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#56

Преди време Kirin откъм производителност отстъпваше пред топ решенията на Qualcomm, но изглежда, че  това вече не е така. Тестовете показаха, че Kirin 9000 е значително по-мощен от Snapdragon 865. В теста участваха Huawei Mate40 Pro+ и Xiaomi Mi10 Ultra, представен преди няколко месеца.

https://www.gizmochina.com/2020/10/30/hu...rk-scores/

 
Цитирай
#57

В Huawei Mate 40 се използва специална технология за разширение на RAM паметта. Тази технология позволява 8 GB RAM да бъде идентична с 10 GB в конкурентни устройства. По същия начин, тази технология работи и при смартфоните с 12 GB RAM, в резултат на което клиентите ще получат устройство, което по производителност ще съответства на такова с 14 GB. 

https://www.gizchina.com/2020/10/30/huaw...mory-size/

 
Цитирай
#58

Колко да е специална тази "технология"?
Всички андроид телефони(също така Windows и LinuxОС) имат създаден Swap дял,  който ползва определен обем памет от вътрешната памет на устройството. Когато ползваме тежко приложение или няколко приложения в мултитаскинг,  ОС мести кешираните приложения именно в този swap дял за да не ги килва от RAM. Така,когато се нуждаем от дадено приложение, телефонът го "изкарва" от swap дяла. Недостатък е,че вътрешната памет е доста по-бавна от Рам.
При P40 Pro този дял е 4GB и излиза,че имам 12ГБ рам,което не е така.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#59

На конференцията за стартиране на серията Huawei Mate 40 в Китай, Huawei стартира нова система за прехвърляне на приложения, която поддържа големи файлове със супер висока скорост,нова система за прехвърляне на файлове с flash е способна да споделя файлове с до 305 Mbps и максимален размер от 400GB. https://www.huaweicentral.com/huawei-lau...uper-fast/
Цитирай
#60

Това ми прилича на Huawei Nano Memory Card - много шум за нищо. Освен цената която е х3.

1916 
Цитирай
#61

Е как нано мемори карт.Пише че поддържа трансфер от едно устройство,да кажем от телефон да прехвърлиш на друго,например лаптоп големи файлове с 5G мигновено.Аз така го разбирам,ако е на карта и даже Нано не върши работа,много пари за нищо,тя сегашната им е 128 GB е 120 лева.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай
#62

(2020-11-01, 22:33:50)DoryanY написа:  Е как нано мемори карт.Пише че поддържа трансфер от едно устройство,да кажем от телефон да прехвърлиш на друго,например лаптоп големи файлове с 5G мигновено.Аз така го разбирам,ако е на карта и даже Нано не върши работа,много пари за нищо,тя сегашната им е 128 GB е 120 лева.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Не казвам, че двете неща са еднакви, а че ползата и от двете е нулева.
От статията не става много ясно какви ще са тези файлове. Аз разбрах ( с моя не много добър английски), че става въпрос за приложения?!?! Трансфера ще се осъществява между два телефона с помощта на 5G чиповете чрез 5G мрежата. Не се споменава нищо за такъв трансфер между телефон и лаптоп, а само между телефони.

1916 
Цитирай
#63

Да още няма информация за типа файлове които ще се прехвърлят.Аз съм го превеждал с гугъл транслейт и дадох пример с лаптоп и телефон,ама дали ще е.Ето част от статията"Два мобилни телефона могат да прехвърлят директно от точка до точка. С помощта на възможностите на Huawei от край до край в 5G чипове, 5G устройства и 5G мрежи, тази нова технология може лесно да постигне бърза трансфер на файлове без прекъсвания.

Освен това непрекъснатото предаване има подобрена ефективност на комуникацията в много сценарии, като мобилни, офисни и дистанционни комуникации".Тя технолагеята ще е полезна,но за обикновения потребител дали ще върши работа,защото трябва всички устройства които ще могат да го осъществят по между си да поддържат 5G,и мрежата да е идеална.Това са мои предположения.
Ps.А това с тяхната Нано мемори карта за мен е пълна глупост,и съм против тази политика да ти налагат техните продукти и да нямаш избор от друг,защото стандартните мекро SD карти не стават,не влизат в слота.Аз съм за технологии които ще може да ги използва всеки с различни от фирмените,демек купуваш си друга марка и пак да става,не ката Епъл всичко е само за нашите устройства,различни стандарти,пък после боклука бил много,ами направи го с единия стандарт,така с един кабел ще го ползваш за всичко.
Цитирай
#64

В Huawei Mate 40 Pro ще има дисплеи на Samsung, LG и BOE. Стандартната версия на Huawei Mate 40 вероятно ще е се предлага само с дисплеи на BOE.

https://www.huaweicentral.com/samsung-lg...te-40-pro/

 
Цитирай
#65


В новите телефони Мате 40 Huawei са използвали собствена флаш памет която е 2 пъти по-бърза от стандартната UFS3.1 скоростта на последователният запис на информация е 1280 MB/s а на произволния 548 MB/s.На UFS 3.1 е 800 MB/s и 200-300 MB/s.За повече информация https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...48023.html
Цитирай
#66

Huawei подготвя излизането на смартфона Mate 40E с процесора Kirin 990E.B ĸитaйcĸия цeнтъp зa cepтифициpaнe нa тeлeĸoмyниĸaциoннoтo oбopyдвaнe (ТЕNАА) нoвoтo ycтpoйcтвo нa Нuаwеі c индeĸc ОСЕ-АN00 вeчe пoлyчи cepтифиĸaт. B бaзaтa дaнни нa  ТЕNАА ce ĸaзвa, чe paзмepът нa диcплeя нa нoвия cмapтфoн 6,5 инчa, a нeгoвaтa peзoлюция e 2376x1080 пиĸceлa. Teлeфoнът ce бaзиpa нa чипa Кіrіn 990Е 5G или Кіrіn 990 5G c тaĸтoвa чecтoтa 2,86 GНz.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...52564.html
Цитирай
#67

Поръчах си 256 варианта черен, ще споделя впечатления, като дойде. Wink

Мислих да мина на Samsung но с техните адски грозни модели се отказах
Цитирай
#68

Huawei представи Mate 40E с с Kirin 990E 5G телефона разполага с 6,5 "FullHD + 90Hz извит OLED екран с честота на дискретизация 240Hz докосване. Панелът има дупка в горния ляв ъгъл за 13MP селфи камера.Задният панел на Mate 40E 5G разполага с кръгъл остров с камера, който включва 64MP основна, 8MP телефото (3x оптично увеличение) и 16MP ултрашироки устройства. Последният също ви позволява да заснемате макро снимки на обекти от най-малко 2,5 см.Mate 40E разполага с 8GB RAM. Смартфонът използва EMUI 11, базиран на Android 10, и има две опции за съхранение - 128 GB и 256 GB,батерия 4,200 mAh.
Цените са 8GB/128GB за версия ($705/€595)
8GB/256GB за версия ($785/€660).
https://mobilebulgaria.com/news/nov-mode...0-mate-40e
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)