Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Липсващ imei на нов rom
#1

Здравейте,имам оромен проблем с нов ром на Alcatel OT c5 (5036x)
Баба ми е позлвала нормално телефона. Един ден започнал много да се бави и при едно падане на батерията пове1е не се включва. Стои на логото и не зарежда.
Понеже много го харесва реших да пробвам да го оправя. И да знам лесно е нов телефон но в момента само ми е идея да го оправя за лиен кеф.
Качих Alcatel_OneTouch_Pop_C5_5036X_MT6572_Bulgaria с програмата SP Flash Tool. Но при стартиране се оказа,че няма imei и следователно не чете сим карти. 
Пробвах с:
Chamelephon след руут и не става 
През инжинерното меню но дава грешка при въвеждане на нов imej 
Sgmakay не се иснталират драйвърите
SN Write Tool не завърша операцията до край
Mobile upgrade s goto стартира и веднага спира.
и няколко други безизвестни програми които също не вършат работа.
инсталирал съм mtk vcom drivers
С една дума всичко което гледах и при другите става, при мен не става.
Някой дали е срещал такъв проблем и знае ли как мога да о реша ?
Ще съм благодарен на всеки за помоща. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с Mauimeta с нея на няколко 6592/82 съм връщал imei-те.Ето линк http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=678449
Преинсталирал си го с format all и затова са изчезнали.
Цитирай
#3

(2019-10-01, 22:16:04)Miro2210 написа:  Пробвай с Mauimeta с нея на няколко 6592/82 съм връщал imei-те.Ето линк http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=678449
Преинсталирал си го с format all и затова са изчезнали.
Пробвха с тази програма която се оказамче съм тествал. Резултата е че не се канектвва с телефона. до колкото бях чел,че апарата трябва да е включен със светнат екран. Разбирасе пробвах и на изключен телефон. Не знам дали може проблема да е във vcom usb driver?
Цитирай
#4

Виж май се слагаха някакви специални драйвъри.Телефона трябва да се вкара в meta режим и ти трябва един файл,който се намира в system/etc.Последно съм го правил това преди 3,4 години и не си спомням вече.Но гарантирам,че програмата ще свърши работа ,стига да изпълниш всичко както трябва.И плюс това с нея се възстановява за постоянно,докато с програми като Chamelephon до следващото преинсталиране.Тествал съм на няколко марки телефони с процесори мт6582/92.Също пробвай с друга версия\няколко версии на програмата.Не е задължително най онова та да е най-подходяща за този старт мтк процесор.Даже съм на 90% сигурен,че v8 или v9 ще свършат работа.И да ти кажа,че би трябвало да ти липсват блутут адреса и мак адреса на wifi Smile
Цитирай
#5

За "при стартиране се оказа,че няма imei и следователно не чете сим карти" - при липсващ imei телефона си чете нормално сим картите, въвеждаш пин, виждаш си телефонния указател, ако има нещо в него, виждаш индикатори за обхвата и т.н. Просто при опит за обаждане излиза съобщение, че обаждането не може да бъде осъществено или нещо подобно. Най-просто оправяне на липсващ imei (случвало ми се е при MTK) е цялостно преинсталиране, същото е и при липсващ mac за wifi (случвало ми се е при Qualcomm).

Това което си описал може да е хардуерен проблем, телефона е стар, може да се е разпаднала някоя спойка по слота за сим. Трудно да се оправи в домашни условия.

Sent from my Ericsson T68
Цитирай
#6

Колега при някои МТК след преинсталация с format all imei- те изчезват и просто едно повторно пре инсталиране не оправя нещата.Трябва си програма която може да ги възстанови.Също така гарантирано изчезват и мак адреса на WiFi,блутут адреса и серийния номер на устройството.Тези неща се записват с програма която може да пипа в nvram раздела.Колегата каза,че не преинсталирал с формат,а е сложил грешен ром и възможно да се оправи с преинсталиране с правилния ром.
Цитирай
#7

Здравейте.Не знам дали темата още е отворена нощен си напиша каквото имам?.имам подобен проблем като тези от по горе посочените.телефонът ми е Моторола е5 плюс xt 1924/1 qualcomm,реших да му инсталирам lineage 16 били се изтриха имеи номерата прогвах няколко програми не не стана,върнах го на оригималния ром и още се мъча.ако има някой,поооомооооощ,?
Цитирай
#8

куалкомски устройства се оправят с пакета QPST. Стар бекъп дали имаш на EFS дяла?
Няма при руснаците тема за възстановяване.

руска инструкция за QPST:
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=52865691

Още една руска: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=48799757
пак с QPST

a на третата се споменява друга програма: WriteDualIMEI(W+G_eMMC) :
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...p=51484190

понякога се налага да имаш backup Oт друг телефон, който да пригодиш за себе си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, milenvn
Цитирай
#9

Благодаря за бързия отговор.не нямам бекъп.сега ще погледна линковете които ми прати,дано нещо да помогне че ми гръмна главата вече цяла седмица с тоя телефон.
Цитирай
#10

Прегледах линковете всичко ми стана ясн,само че като инсталирам драйверите за телефона на компа в device menager не ми се появява драйверите и портове даже няма като опция
Цитирай
#11

за да се види в Device manager-a трябва да вкаравш телефона в един режим, който се казва diag mode.
Става през ADB или с един код, който обаче не помня в момента

https://xiaomifirmware.com/guides-and-ti...sing-qpst/
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, milenvn
Цитирай
#12

А имаш ли си на идея как точно да инсталирам qualcomm дрейверите.прегледах в интернет клипчета и на правих всичко точно но на порта ми излиза с жълто триъгълните.а на инсталиращата програма на компютъра ми изписва windows срещна проблем при инсталирането
Цитирай
#13

Спрял ли си проверката за подпис?

https://c.mi.com/thread-2527586-1-0.html
Цитирай
#14

Да но пак не става,пробвах и ръчно да инсталирам но телефона ми няма edl mode
Цитирай
#15

Ако буутлоудъра е отключен се влиза с fastboot oem edl.

Кабелът проверен ли е?
Кодът за diag mode изписа ли нещо на телефона?
Цитирай
#16

Най накрая успях инсталирах драйвера и телефона се свърза с компа,но програмата write imei на qualcomm не може да се свърже с телефона
Цитирай
#17

Това от години не съм го правил и няма как да те преведа през стъпките.
Все някъде трябва да има по-подробна инструкция или видео с нужното да тръгнат нещата
Цитирай
#18

Благодаря,помогна ми достатъчно
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aleksandar uzunov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#19

Виж това видео
Надявам се да успееш да го оправиш така. Ако някакви проблеми, пиши пак.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#20

Пробвах с флашване на различни ромове но проблема пак остава

Мисля че проблема е в това че не мога да вкарам телефона в diag режим за да може компютъра да флашне imei,прогвах най различно начини,с комбинации от числа и с роот достъп и пак не става,su. Setprop sys.usb.config diag.adb. не работи за мен
[-] 1 потребител изказва благодарност на Aleksandar uzunov за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#21

Rom флашва ли се изобщо или ти плюе някакви грешки във фастбуут? Дай един лог да видим дали се инсталира коректно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Дава единствено грешка на gps.bin файла мисля че така се казваше всичко друго се инсталира нормално.на всички ромове където съм пробвал само този не се имсталирва

Или gpt.bin беше не съм мн сигурен
Мисля че още от начало въводох грешен код във фастбуут erase all.и това може би е острило имей

Флашване всякакви ромове без проблем оригинален,lineage,gapps и всичко върви нормално само имей няма и мрежа

А лог не знам как да ти пртя
Цитирай
#23

след като свърши флашването в папката на програмата трябва да има под папка Log или нещо което да е Log.txt или Error log с дата и часа от последния флаш
Цитирай
#24

Не намирам такава папка
Цитирай
#25

Не може да няма някъде. Виж ми флаш например:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)