Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с батерията на S10
#1

Здравейте!
Моля за съвет (ако някой се е сблъскал с това) какво да спра по работещите приложения в телефона си, за да не ми харчи батерия при спящ режим?
Нощно време ми пада от 100 на 80-82% без да е докосван.Не за първи път ползвам Самсунг, и почти знам издънките на софра, но в случая съм изумен.Телефона е на 5 дни и не съм инсталирал никакви гадости, освен стандартните за днешните времена соц.мрежи, офис пакет и един четец за електронни книги. Телефона го ползвам за работа(офис приложения). Нямам инсталирани игри или каквито и да било неща за забавление.
Иначе без проблем още първият ден направих 7.40 ч. екран и бях на 16% батерия. Но проблем имам със стендбая.
Благодаря предварително.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
Аксесоари
#2

Кои приложения точат батерията, провери ги с BetterBatteryStats.

 
Цитирай
#3

(2019-10-02, 08:44:10)NoMaD написа:  Кои приложения точат батерията, провери ги с BetterBatteryStats.
Ами иска ми да активирам с ADB гранд пермишън, но аз незнам кой точно да си сваля за да го направя?[Изображение: 5ba5f384849a2714889a0733dccafde8.jpg]

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#4

Виждам роуминг да е активиран . Програни искащи адб разрешения заместват оригиналните изтрии приложението, пробвай с фабрични настройки през телефона.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

(2019-10-02, 14:38:34)osobo89 написа:  Виждам роуминг да е активиран . Програни искащи адб разрешения заместват оригиналните изтрии приложението, пробвай с фабрични настройки през телефона.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Роуминг е активиран защото съм в Холандия. За останалото не те разбрах.приложението го изтрих, но фабрични настройки на какво да направя? На телефона ли?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#6

(2019-10-02, 15:11:40)vaskojj написа:  Роуминг е активиран защото съм в Холандия. За останалото не те разбрах.приложението го изтрих, но фабрични настройки на какво да направя? На телефона ли?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Да през самия телефон го направи за да се опресни

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

(2019-10-02, 08:31:46)vaskojj написа:  Здравейте!
Моля за съвет (ако някой се е сблъскал с това) какво да спра по работещите приложения в телефона си, за да не ми харчи батерия при спящ режим?
Нощно време ми пада от 100 на 80-82% без да е докосван.Не за първи път ползвам Самсунг, и почти знам издънките на софра, но в случая съм изумен...

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Нормално е, когато си в роуминг, апаратът да харчи с около 30% повече енергия. Със старите версии на андроид нещата бяха доста по-добре, но можеш да промениш следните настройки, за да удължиш значително разряда на батерията:
 - От подменю връзки - мобилни мрежи - мрежов режим - избираш 3G / 2G авторежим (4G / LTE го спираш);
 - Изключваш AOD или го активираш само тогава, когато апаратът е свързан към зарядна станция.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#8

(2019-10-02, 20:44:39)dodo_pv написа:  Нормално е, когато си в роуминг, апаратът да харчи с около 30% повече енергия. Със старите версии на андроид нещата бяха доста по-добре, но можеш да промениш следните настройки, за да удължиш значително разряда на батерията:
 - От подменю връзки - мобилни мрежи - мрежов режим - избираш 3G / 2G авторежим (4G / LTE го спираш);
 - Изключваш AOD или го активираш само тогава, когато апаратът е свързан към зарядна станция.
Благодаря ти, но и това пробвах и не се получава.В общи линии имам чувството че при началното активиране на апарата се омаза нещо. Но смятам да направя още два три заряда на батерията и ще му направя един хард десет, пък да видим какво ще стане.
Имам още два андроида и един ейпъл(P20 Pro, Pixel3 и XS Max), но с тях нямам никакви проблеми.Рози го взех на 25.09 от МедиаМаркт тук в холандия. Made in Vietnam е. Мисля че не е от апарата. Най-вероятно е от задкормилното устройство

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#9

(2019-10-02, 21:40:51)vaskojj написа:  Благодаря ти, но и това пробвах и не се получава.В общи линии имам чувството че при началното активиране на апарата се омаза нещо. Но смятам да направя още два три заряда на батерията и ще му направя един хард десет, пък да видим какво ще стане.
Имам още два андроида и един ейпъл(P20 Pro, Pixel3 и XS Max), но с тях нямам никакви проблеми.Рози го взех на 25.09 от МедиаМаркт тук в холандия. Made in Vietnam е. Мисля че не е от апарата. Най-вероятно е от задкормилното устройство

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Не, направи един hard reset и ще видиш че нещата ще се оправят.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на iNfRaSoNiC за това мнение:
  • BGDropche, oxuboxu
Цитирай
#10

(2019-10-03, 05:25:48)iNfRaSoNiC написа:  Не, направи един hard reset и ще видиш че нещата ще се оправят.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Направи ли ресет ? Как е ?

(2019-10-03, 05:25:48)iNfRaSoNiC написа:  Не, направи един hard reset и ще видиш че нещата ще се оправят.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Направи ли ресет ? Как е сега?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)