Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi AirDots - моите впечатления за 1 ден употреба
#1

Здравейте.

Вчера пристигнаха моите слушалки - изключително бавно като за Сингапурски пощи, но важното е, че всичко мина безпроблемно.
Oфертата беше $ 13.99, но линкът вече не е активен, така че прилагам само Snapshot:
(най-долу)

кешбек от LetyShops 28,81 рубли получих, което е приблизително 80ст. Aко бях направил покупката от приложението AliExpress в комбинация с ePN (вече познат като backit), вероятно щях да спестя още някоя стотинка, но не е болка за умиране, а и реално (по далечните курсове от 16-ти август) цялото нещо ми е струвало около 25-26лв, и е под обявената 15$ цена при представянето на продукта.
Бяха декларирани като 10$, но не беше нужно. Така или иначе продуктът се вместваше в минималната необлагаема сума и поне беше с валиден тракинг.
Отделно съм поръчал силиконов протектор за кутийката. За него вече има линк:
https://www.aliexpress.com/item/40000576...4c4dmJFBcy - беше 0.75$
Да видим дали и кога ще дойде и дали ще е от полза Smile

Първите впечатления...  - включих дясната слушалка докато замига бързо бялата лампичка и я закачих за телефона. Лявата се свърза автоматично. След това веднага проверих заряда - 90% беше и пуснах музика, за да избера подходящите тапи. Най-големите уплътняваха най-добре звука и затова останах с тях. Ще се опитам до довечера да убия батерията, за да ги заредя (доколкото разбрах кутийката е със собствена батерия, така че и в нея трябва да има някакъв заряд).
Засега ги разнасям извън кутийката, за да не се дозареждат за щяло и нещяло, но вероятно в някакъв момент ще се пусна по течението и ще си седят в кошарката където им е мястото до следващата им употреба.
И сега имам около час и половина слушане, което е свалило 30% от заряда. Тепърва имам да разбирам колко карат.
Проведох един разговор - добре се чуваше. Нямаше оплаквания от другата страна, но и това трябва да се тества допълнително.

Имах и малък сблъсък с miui 11 (китайската версия).
Всичките слушалки, които съм ползвал досега с двойно натискане на бутона се е сменяла следващата песен, а с тройно - предишната.
Да, ама НЕ.
Тук с двойното почукване услужливо се включва китайският асистент и се наложи да си активирам на часовника опцията за управление на плеъра, за да не се налага да си говоря с Изкуствения интелект.
Все пак имам напредък - Като му кажеш Гуан (关) - спира. Smile И приема командите за предишна и следваща песен, но не от всеки път, което разбрах че се случва, защото не съм казвал правилно каквото трябва Smile
Реално командите (според гугъл транслейт) са: 下一首歌(което се чете като СяИ ШоуГъ) и 上一首歌(съответно Шанг И ШоуГъ), а аз тествах със СяГъ Гъ и ШангГъ гъ (下个歌, 上个歌)
Моля, ако си имаме китайско говорящ, желаещ да сподели опит, Нека ни осветли по въпроса!!
Докато съм с китайския ром ще избягвам двойното натискане. Все пак не е и много приятно като имаш добре прилепнала тапа, защото става нещо като вакуум и не е комфортно.

Като цяло съм доволен от звука, но съм сигурен, че има хора, които ще кажат, че слушалки за 15$ са пълни боклуци и т.н
Радвам се, че не съм толкова претенциозен въпреки музикалното си образование.
Все пак баба ми само FLAC-oве е слушала едно време Smile
И като имахме 128МБ мр3 плеъри сме правили какво ли не, за да съберем повече инфо вътре

Какво остана?
Малко снимки мога да дам и ако се сетя нещо ще допиша



Прикачени файлове
.png ali.png Размер: 119.69 KB  Сваляния: 136
[-] 10 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, dgrozev1, emil11, Friz, HSGeorgiev, hsgrgs, krassiy, milenvn, mitkoandroid, veskovalkov
Цитирай
Аксесоари
#2

Случайно да могат да се ползват като хендсфри?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2019-10-02, 13:31:51)suffer написа:  Проведох един разговор - добре се чуваше. Нямаше оплаквания от другата страна, но и това трябва да се тества допълнително.
Това не е ли хендсфри ?
Може да се ползва само едната слушалка.

П.П. Същото съм го написал и тук преди 5 месеца:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1561604
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#4

Мое недоглеждане, извинявам се

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Oще не е минала седмица, но смених рома и успях да ги заредя.
При изваждане от кутийката се включват сами (което е яко)
На Xiaomi.eu двойно натискане на бутона нищо не прави (забранил съм всякакви изкуствени интелекти там), така че смяната на песните ще става през часовника.
Смених още веднъж тапичките с тези от старите слушалки .. още не съм решил с кои ще остана, но поне риск от падане няма, така че просто трябва известно време тест, за да се види, кое звучи най-добре.
Още не мога да кажа нищо за издържливост на батерията поради 2 причини:
1 много е нова и ще трябват няколко заряда докато улегне
2 като ги сложа в кутийката се дозареждат. По информация от колега от форума батерията в кутийката стига за 5 зареждания, но може и да не съм разбрал добре. Може да са 5 дозареждания.
Ако някой има наблюдения да ги сподели, за да не подведа останалите

Това е може би последното, което ще пиша по въпроса.
Пожелавам си приятно ползване Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, kstavrev, tynata2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)