Анкета: Какъв дисплей предпочитате на телефона - OLED или IPS? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
OLED
43.37%
36
43.37%
IPS
36.14%
30
36.14%
Все ми е едно, гледам други характеристики
20.48%
17
20.48%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какъв дисплей предпочитате на телефона - OLED или IPS?
#1

[Изображение: images.png]

Какъв дисплей предпочитате на телефона - OLED или IPS?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не отделям много време на устройството със сигурност OLED. Много по добър brightness и цветове.

Ако ще работя на него със сигурност IPS. Няма как да си го причиня на очите да работя по цял ден с OLED екран.

Няма да гласувам, защото няма подходящ отговор.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

с oled saver не е ли вариант за Oled

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на niksanvn за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

До сега не съм ползвал телефон с Oled. Прекарвам на ден по  над 4 часа на телефона и нямам проблем с очите. На Galaxy S8 само за 15-20 мин. на дневна светлина започват да ме болят очите, какво ще е на тъмно не знам... За съжаление вече нямам избор и следващият ми телефон ще е с Oled. Много ме е яд, че LG не продължиха да слагат дисплея от G7, който е най-добрия и икономичен QHD IPS дисплей вграждан някога в телефон.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 5 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • Dowper, ganchev, milenvn, oxuboxu, ronnie72
Цитирай
#5

LCD. Повече щади очите, особено ако е добре калибриран. Ползвам LG G7 и както каза колегата, и за мен това е най-добрият lcd дисплей, който съм ползвал някога. Част от работата ми е да правя тестове на смартфони и са ми минали страшно много през ръцете. Оледите на пръв поглед хващат окото - ярки, кристални, наситени, но при повече работа с тях ми се изморяват очите, понякога ме заболява и глава. И аз съжалявам,че все повече се залага изцяло на олед технологията, особено във високия клас.

Изпратено от моят LM-G710 с помощта на Tapatalk
[-] 4 потребители изказват благодарност на whitehart за това мнение:
  • ganchev, milenvn, oxuboxu, vargala81
Цитирай
#6

Аз също предпочитам ипс. Но някои изтъкват, че олед е предимство. Но пък познавам доста хора покрай мен, които умишлено си намаляват надутите цветове. От което не виждам предимство, но това си е мое мнение!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Зависи от човека мен не ме болят очите от олед, но виж от амоледа на самсунг ме болят много не знам защо.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
[-] 1 потребител изказва благодарност на Gosho223 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#8

Много марки преминаха на OLED, дори и Apple. Значи има защо. Много по-добър е OLED дисплея, особено черното, но пък натоварва очите вечер, а това го няма при ips, но всичко си има предимства и недостатъци.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

А защо Samsung не прави OLED телевизори? Не искам да си навредя на зрението само заради 1 предимство - черния цвят.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Черното на Бравия да не е лошо?

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

На Samsung високия клас са само OLED. Нали ползват и функцията Always On Display.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#12

(2019-10-08, 18:57:05)vargala81 написа:  А защо Samsung не прави OLED телевизори? Не искам да си навредя на зрението само заради 1 предимство - черния цвят.

Big Grin
Самсунг не правят OLED защото мислят,че ще имат повече profit от LCD.
https://www.reuters.com/article/us-samsu...SKBN1I24K2

OLED има доста повече от просто черен цвят пред LCD. (има и минуси разбира се)

LG винаги са били топ бранд за OLED TV.
Дори самсунг да направят OLED TV това няма да се промени по никакъв начин и те го знаят
Най вероятно това е една от причините да не го правят.
Има и друга няма как да докарат цените на LG (много вероятно).

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • Bavarche, oxuboxu
Цитирай
#13

И двата ми харесват, но всичко минава на Олед.
Лсд като, че ли има по-меки цветове да.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Хубавото на OLED панелите, е че когато си на черен екран, пикселите се гасят и не харчи толкова батерия, а и черното си е истинско. За разлика от другите като ips, та го дава сиво и пикселите още светят и не пести батерия. Не че е проблем, но като съм ползвал телефон и с този и с другия, а и бях чел някъде затова си е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

При ips не светят пикселите, a има подсветка зад панела.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Да, объркал съм се, така е, мерси.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#17

Такъв който да не прогаря...
Цитирай
#18

След дългогодишна употреба на качествен IPS (на LG), макар да имаше някои дефекти - реших, че вече няма да правя компромиси в това отношение и се връщам към диодите, които така или иначе харесвах повече (пък и първият ми смартфон беше Super AMOLED). Единственият недостатък, за мен, на диодите спрямо IPS, е че повече клонят към нереални цветове. Но ако трябва да съм по темата: OLED не съм ползвал, а LED е все пак различно нещо, без значение каква разновидност. Но във всички случаи, цветовете клонят към нереални вече, поне при телевизорите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

Ама пък цан-цун феновете го изтъкват като номер 1!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#20

Те като гледам и Apple го предпочитат.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#21

Може и така да е - не се знае, но не го изтъкват като предимство!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

(2020-01-16, 21:00:22)pepy1 написа:  Ама пък цан-цун феновете го изтъкват като номер 1!

Ами при телефоните поне по-добри дисплеи от Самсунг няма. LG може да са по-добри при телевизорите (но по-често OLED е и доста по-скъп от QLED), но при телефоните никакви ги няма, та дори и там да са с по-добри дисплеи, пак не знаят как да го промотират. Но иначе с такъв коментар какво следва да ти отговори фен на Самсунг - "те фенчетата на Хухавел си тачат IPS, защото дълги години им беше по флагманите" ли?
Цитирай
#23

Освен да кажа, въпрос на усещане - казало кучето и си облизало задника!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#24

А, разбира се. Аз все пак бих твърдял, че LG са способни с IPS да конкурират диоди, но яркостта винаги ще куца, макар че идейно вкараха белия пиксел. Даже подозирам, че както всички се бият чия технология показвала по-дълбоко черно, то си траят за бялото, защото не им е силна страна.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#25

Какво  има да го изтъкват като предимство, нали ползват дисплеите на Samsung, всички знаят, че дисплеите на Samsung са най-добри, това не е тайна, за какво да го изтъкват пък те.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)