Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво ми трие приложенията ??
#1

Здравейте , за втори път ми се случва . Има една папка в която си държа разни *.apk   , някой от тях не лицензни (крактнати)  , за втори път изчезват безследно ?!?!  Не мога да разбера има някаква вградена програма / настройка в телефона , която да сканира и трие такива или ??? Нямам инсталирани никакви антивирусни или подобни .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

Да не е от това
Оптимизатор - настройки[Изображение: bd4ee5b30e4bc85b93d5af63bcecd310.jpg]

Sent from my Huawei P30 Pro
Цитирай
#3

Не знам ! Пробвах сега да забраня Google protect да не сканира , но не съм сигурен дали той не трие само инсталирани вече приложения или и apk ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#4

И при мен се случи да ми ги трие.
Аз също си правя папка "_APK" и събирам разни интересни програмки за Андроида.
Но при мен установих че ги трие една програмка която бях качил да оптимизира и чисти временни и кеш файлове, не си спомням в момента името и. След като я "разкарах" вече не ми изчезват файловете от тази папка.
Така че спомни си да ли не си качил и ти някое "добронамерено" приложение. Успех.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#5

CM (Clean Master) и подобните му правят такива пакости Wink

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#6

Не. Споделих горе че не съм инсталирал никакви такива, не ги обичам и знам че са излишни. Има обаче забелязах вградена в оптимизатора на Huawei антивирусна Avast, дали тя ми барника още не знам, вчера следобед пак бяха изчезнали всички apk които не са от Google play. Демек модвани Smile имам ги обаче в архив всичките събрани във същата папка и него не го барника.

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#7

От системната чистачка е, тя ги маха лично тествано.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#8

Може ли да и се противодейства Smile в смисъл да не ми прави такива скрити автоматини чистки ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#9

Ако не може да бъде деактивирано от настройките и е системно приложение, може да бъде премахнато след като устройството ти има root.

 
Цитирай
#10

Това е ясно, няма да правя root заради това. Спрял съм автоматичното почистване ще видим...

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
#11

Пробвай да ги преместиш в друга папка или смени името и.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на vladi1 за това мнение:
  • achodemo
Цитирай
#12

Архивирай това, което искаш да запазиш.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2019-10-10, 10:29:38)achodemo написа:  Може ли да и се противодейства Smile  в смисъл да не ми прави такива скрити автоматини чистки ?
Цитат:Аз в моя P30 имам 6 APK файла и до сега нищо не е изтрито имам инсталирана анти верусна програма Bitdefender която сканира.Оптимизатора като пускаш да почиства преди да натиснеш Изтрий маркирай файловете за да видиш какво има на тях за да знаеш какво триеш!
Цитирай
#14

Не ти трябват никакви антивирусни програми или пък оптимизиращи такива. Точат ти само батерията и реално нямат никаква функционалност като цяло.

 
Цитирай
#15

Имам обратен проблем и за да не пускам нова, ще ползвам темата на колегата. Деактивирам следните преинсталирани приложения: Ютуб, Хром и Фотос, спирам им всякакви права и достъпи и след един ден ми цъфват актуализирани и разрешени? Ако телефона е с руут ясно, та има ли спасение?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#16

След 10-20 деактивирания при мен, спряха да се самоактивират.
Нямам логично обяснение !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)