Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откъде ми идва внезапния battery drain?
#1

Телефонът е на година и половина и в рамките на месец може би установих, че батерията ми държи не 10 часа разнообразно ползване (т.е. включен дисплей), както беше доскоро, а около 5. Затова си направих експеримент - заредих на 100% преди лягане, рестартирах и без да пускам абсолютно нищо оставих телефона на шкафчето с включен AOD (часовника да си свети през нощта). На сутринта - 81%, при положение, че същият сценарий съм го пробвал преди няколко месеца последно и винаги ми е изяждал около 8% (AOD яде около 1% на час). Гледах сутринта (прилагам и скриншотовете) и не мога да установя защо батерията ми е източена повече от 2 пъти повече от нормалното. Възможно ли е просто да е амортизирана (все пак само 1 година и половина е работила тази батерия) или има нещо друго според вас?


Прикачени файлове
.jpg 1_resize.jpg Размер: 46.11 KB  Сваляния: 257
.jpg 2_resize.jpg Размер: 45.26 KB  Сваляния: 254
Цитирай
Аксесоари
#2

Тази антивирусна ли е, какво е.. не знам, но мисля, че тя ти е основния проблем. Според мен всички антивирусни и програми за почистване, които не са вградени, а се свалят от магазина.. по-скоро влияят зле на телефоните. Пробвай да я махнеш и виж как ще са нещата. Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#3

McAfee е абсолютно излишна в случая, както и други подобни антивирусни приложения - също.

 
Цитирай
#4

Като гледам антивирусната малко е черпала батерия. Най-много яде ambient display (това всъщност AOD ли е?), а най-много ме дразнят Android System и Android OS - там човек просто няма как да разбере коя част от цялата операционна система яде батерия (напр. ако знам, че е GPS или Bluetooth - да ги изключа - ама тази информация я няма и това е много дразнещо).
Цитирай
#5

Тествай тогава за дрейн батерията с BetterBatteryStats.

 
Цитирай
#6

(2019-10-09, 12:37:43)ori написа:  Като гледам антивирусната малко е черпала батерия. Най-много яде ambient display (това всъщност AOD ли е?), а най-много ме дразнят Android System и Android OS - там човек просто няма как да разбере коя част от цялата операционна система яде батерия (напр. ако знам, че е GPS или Bluetooth - да ги изключа - ама тази информация я няма и това е много дразнещо).
Да, ambient display е AOD.
Пробвай без него и да споделиш после Smile.
Успех.
Цитирай
#7

Инсталирах BetterBatteryStats и снощи като си тръгвах от работа телефонът беше на 100% зареден. След 3 часа яко ръчкане батерията ми падна на 40% - точно съгласно моите наблюдения, че след 5 часа работа на светнат екран батерията пада.

Като гледам на Summary-то статистиката се чудя откъде 31 минути тоя Awake (Screen Off) - това значи, че половин час ми е бил в джоба, ама е циклил нещо. На следващия екран Kernel Wakelock гледам, че има някакви процеси, но не знам какви точно са… На следващия екран Alarms гледам, че Андроида е будел телефона по 2 пъти на минута, ама кое точно пак не става ясно… Най-интересното е на екрана Process - там видях, че някаква гадория - logd - яде много батерия. Като потърсих установих, че това бил някакъв системен процес на Андроид, който пишел логове и съответно ядял много батерия:
https://forum.xda-developers.com/g4/help...n-t3308921

И в заключение да уточня, че абсолютно никакво ядене на батерия не установих от приложения - всичко идва от системата на Андроид. Ако бъркам, нека някой ме поправи.

Опитах се да изтрия въпросния logd файл, но неуспешно, след това се опитах да го деактививирам чрез тайните менюта на Samsung, но също не съм сигурен дали успях. Преди лягане пак заредих на 100% и го оставих през нощта на шкафчето с включен AOD. На сутринта бях приятно изненадан - 91% - около моите наблюдения, че AOD яде около 1% на час (в случая 1.3% на час).

Като гледам Summary екрана обаче продължавам да се чудя - откъде 42 минути Awake (Screen Off)?! На екрана Kernel Wakelock гледам, че някакви процеси доста са будили телефона пред нощта - но може ли някой да каже какви точно са тези процеси? На екран Alarms гледам, че AOD е будил телефона на всяка минута, за да сменя часа на дисплея, което е нормално, но има и 17% android, което се чудя какво е… На екран Process гледам, че оная гадория logd пак я има и не мога да разбера какво означава Sys: 6m, Us: 1h 33m? На екран Sensors гледам, че Google Play services над 3 часа е ползвал сензорите през нощта и се чудя за какво?

И на последно място забравих да кажа, че снощи изключих MagiskHide, защото видях, че имало връзка с logd.


Прикачени файлове
.jpg SmartSelect_20191009-214212 - Copy_resize.jpg Размер: 46.18 KB  Сваляния: 200
.jpg SmartSelect_20191009-214317 - Copy_resize.jpg Размер: 54.8 KB  Сваляния: 200
.jpg SmartSelect_20191009-214408 - Copy_resize.jpg Размер: 38.27 KB  Сваляния: 196
.jpg SmartSelect_20191009-214526 - Copy_resize.jpg Размер: 21.91 KB  Сваляния: 191
.jpg SmartSelect_20191010-073252 - Copy_resize.jpg Размер: 52.05 KB  Сваляния: 192
.jpg SmartSelect_20191010-073323 - Copy_resize.jpg Размер: 62.83 KB  Сваляния: 195
.jpg SmartSelect_20191010-073434 - Copy_resize.jpg Размер: 34.13 KB  Сваляния: 194
.jpg SmartSelect_20191010-073614 - Copy_resize.jpg Размер: 60.3 KB  Сваляния: 195
.jpg SmartSelect_20191010-073639 - Copy_resize.jpg Размер: 30.81 KB  Сваляния: 191
Цитирай
#8

Решение: OLX

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • i.stojanov, Legend
Цитирай
#9

Изчакай октомврийския ъпдейт. Трябва да дойде скоро. Note 9 вече са го получили и твърдят че подобрявал доста батерията.
При мен вечерта пада почти винаги с 3 процента за период около 8ч., което смятам, че е нормално. AOD е на tap to show. Когато AOD е постоянно включен ми харчи 1% на всеки 2часа, но за мен не си струва тъй като на пряка слънчева светлина така или иначе не се вижда, а и имам диод за разлика от S10 серията. 
Това което можеш да пробваш е да флашнеш стоковия ром отново и да видиш как ще е  в краен случай и фактори ресет да направиш.
Аз единствено не мога да разбера защо всеки път имам процес на Dex, който ми точи някви проценти 1-2% от батерията, след като не го използвам и съм деактивирал всички процеси свързани с Dex.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#10

Ако искаш samsung и да не точи батерия на standby си взимаш samsung със snapdragon. Exynosa е отвратителен в това отношение и нищо няма да ти помогне просто защото процесора си яде яко батерия в standby, това е тъжната истина.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#11

Фърмуера от година сигурно не съм го обновявал, така че не може да е от това, защото само допреди месец си се държеше добре телефона и държеше на 10 часа ръчкане с включен дисплей, а сега рязко падна на 5 часа.

Може ли според вас това да е от амортизацията на батерията, която е на година и половина?

И може ли някой да разтълкува скриншотовете ми от BetterBatteryStats?
Цитирай
#12

(2019-10-10, 10:20:27)remixa92 написа:  ...Аз единствено не мога да разбера защо всеки път имам процес на Dex, който ми точи някви проценти 1-2% от батерията, след като не го използвам и съм деактивирал всички процеси свързани с Dex.
Няма как да го спреш изцяло, защото com.android.systemui си е процес, който отговаря за графичния потребителски интерфейс на потребителя в системата.

 
Цитирай
#13

Знам какъв е този процес  но не знам защо е маркиран като Dex, който отговаря за потребителския интерфейс само в десктоп среда

Пп:Иначе в момента съм на 3ч.екран с 50% оставаща батерия със смесено ползване на 4G/Wi-Fi  което е добре

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#14

Абсолютно същият сценарий при мен!!! Тази сутрин бях на 81% вместо на 93% при същите настройки. Единствено вече имам и BT включен. Писна ми и зареждам като падне заряда...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#15

Въобще не го оставям моя нощес да не е в зарядното, че нищо чудно сутринта да го намеря на 0.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)