Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

mi cc9 / mi9 lite впечатления
#26

Здравей, да има нотификация, но е отзаде на гърба. Самия надпис свети на XIAOMI. Отпреде може да ти мига екрана де като дойде нещо.
Вградения пръстов работи добре, в момента съм с хидрогел и върви, не съм сложил още стъкло, че не намирам.
Пуснах си лицево отключване и там работи добре. Че не всеки път имам свободен пръст. Smile

:: respect
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодаря за информацията. Явно ще трябва да потърся кейсове с прозрачен гръб или поне надписът Xiaomi да се вижда.
Изненадващо бързо Mi Global са ми шипнали поръчката тази сутрин. Срокът за доставка е 10-19 декември. Надявам се DHL да го успеят да го доставят преди Коледа Wink

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Не знам как е качеството обаче. И калъфа май е твърд Smile

https://nillkin.bg/mi-9-lite-mi-9-cc.html

:: respect
Цитирай
#29

Гръбчето, което идва с телефона си е супер.

Xiaomi Mi 9 lite
Цитирай
#30

Да се похваля - от днес по обяд съм собственик на черен Mi 9 Lite 6/128GB. Телефончето пристигна за точно две седмици, а продавачът (добре известните Mi Global Store) беше добавил Xiaomi Airdots като подарък.
Първите ми впечатления са отлични. Като натрупам опит ще споделя повече за представянето му в ежедневието.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на xatamoto за това мнение:
  • iwan33, milenvn, suffer
Цитирай
#31

Късметлия, честито.
Smile
Цитирай
#32

След двадесетина дни ползване мога да кажа, че нямам забележки. Единствено отначало ми беше странно, че LED нотификацията е на гърба, но свикнах.
Като човек идващ от Redmi серията имам чувството, че камерата е направо извънземна, въпреки че реално е на средно ниво. Батерията спокойно изкарва два пълни дни (което го постигаше и RN5) с 8-9 часа екран.
Това което ме притесняваше най-много беше дали ще работи нормално вграденият сензор за пръстов отпечатък. Уловката е да си "свалите" отпечатъци, когато вече е поставен стъклен протектор.


Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на xatamoto за това мнение:
  • iwan33, vlado05
Цитирай
#33

(2019-12-31, 17:44:22)xatamoto написа:  Това което ме притесняваше най-много беше дали ще работи нормално вграденият сензор за пръстов отпечатък. Уловката е да си "свалите" отпечатъци, когато вече е поставен стъклен протектор

Хм, верно е малко по-добре. Не се бях сетил. Bu
Благодаря. Иначе телефончето е чук.
Цитирай
#34

Предстои ми утре да взема един ползван 9 lite, разбира се ще искам да го пробвам. Проблем ли ще е да извадя SIM картата от сегашният си телефон и да я сложа на новия при положение, че на нея вече имам закачени акаунт и телефон? Т.е. трябва ли да излизам от акаунта или не е нужно?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#35

Не е проблем ще работи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vlado05 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#36

Малко равносметка след две седмици ползване на телефона и с инсталиран платен ROM. Ами общо взето не съм впечатлен. Приложенията се отварят със замисляне, тези, които съм заключил в паметта се затварят сами, интерфейса като цяло работи накъсано, автояркостта е зле, а вероятно и пропускам нещо. Давам си сметка, че всичко изброено е софтуерен недостатък, но сравнено с Redmi Note 4x на две години, тоя телефон ми идва да го метна в кофата... ;-)


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#37

Аз пък подкарвам трети месец с телефончето, но съм със стоков РОМ. От гореизброените проблеми имам единствено забележките към автояркостта, но тази драма настъпи отдавна, при един от ъпдейтите на RN5 и явно още не могат да оправят нещата.


Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

Колеги, Mi 9 lite поддържа ли OTG? Нещо не мога да закача флашка към него. Бях с Miui Pro, тази сутрин го преинсталирах с Mi Room и не ще и не ще да тръгне пущината... А флашките и кабела със сигурност работят на друг телефон, пробвано е. Да няма някъде някоя настройка, която не намирам?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#39

Аз го имам, но не съм го пробвал.[Изображение: 6d41d895f0eb1c00c0c169bee7e436e1.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kaicata80 за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#40

Интересно, при мен няма такава настройка. С какъв ROM сте?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#41

И при мен няма,но OTG си работи.
Цитирай
#42

(2020-02-20, 22:41:00)iwan33 написа:  Интересно, при мен няма такава настройка. С какъв ROM сте?
Аз ги сменям постоянно, но сега съм с този.[Изображение: 6908ea6351277d8276655132ab1c8c10.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

След няколко дневно ползване с MIUI 11,вчера го върнах отново на MIUI 10. Причината е завишен дрейн на батерията. Всяка нощ с по 7-8 процента. Виновника се оказа клетъчното радио. Сега, както и преди ъпдейта, с 10-ката нощем пада само с един процент. А и някакси на MIUI 10 интерфейса си ме кефи повече.
Цитирай
#44

Ми то по тази логика, защо си си взел ми9 лайт, а не 8 лайт ?
Отключвай и слагай xiaomi.eu гарантирано няма дрейнове.
Цитирай
#45
Photo 

Снощи дойде Андроид Ъпдейт Януари на Mi 9 Lite


Прикачени файлове Миниатюри
       

:: respect
[-] 2 потребители изказват благодарност на userworx за това мнение:
  • iwan33, suffer
Цитирай
#46

Колеги, ако оставя "always on display" да е винаги включен, ще има ли някакви последствия за дисплея, прогаряне имам предвид? Защото очаквах часовника да се мести по екрана, а той си стои на едно място...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#47

Мести се с малко.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • iwan33
Цитирай
#48

Много рядко ползвам видеозапис, но днес ми направи впечатление, че записвам клипчета от по 8-10 секунди и ми излиза надпис на екрана "достигнат е лимит за дължина", т.е. не мога да направя по-дълго видео. Къде има настройка за тази цел, всичко изрових и не я намирам?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#49

Да не снима на short video?

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#50

Не, там е ясно защо е short...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)