Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 7T/7T Pro - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 60b81dc8fbb4689a7d2ce6ff0fbd1348-L.jpg]

OnePlus 7T Pro се отличава от стандартния 7T със своя двойно извит дисплей, който е с 6.67" диагонал, AMOLED панел и Quad HD+ резолюция (516 ppi). За сравнение OnePlus 7T има плосък 6.55" дисплей с AMOLED панел и Full HD+ резолюция (402 ppi). И в двата случая опреснителната честота е 90 Hz, което се налага като характерна черта за всички устройства на компанията.

[Изображение: Screenshot-2019-10-11-at-8-57-05.png]

Екранът на OnePlus 7T Pro е изцяло без рамки, защото 16 МР селфи камера е изнесена в изскачащ отгоре механизъм, а не в ноч.

[Изображение: Screenshot-2019-10-11-at-9-01-24.png]

Другата ключова разлика е в конфигурацията, която и в двата случая включва премиум чипсета Snapdragon 855+, но при модела Pro е допълнен от 8 GB RAM и 256 GB памет. OnePlus 7T идва с 8 GB RAM и 128 GB памет.

[Изображение: Screenshot-2019-10-11-at-9-10-50.png]

Батерията логично също е по-голяма - има капацитет 4085 mAh и се поддържа бързо зареждане Warp Charge 30T.

[Изображение: Screenshot-2019-10-11-at-9-04-32.png]

При камерата почти няма разлики, защото и OnePlus 7T, и OnePlus 7T Pro разполагат с тройна основна камера с 48 МР главен сензор, 8 МР с телеобектив и 16 МР със супер широк обхват. Все пак новият модел Pro добавя 3-кратно оптично приближение с втората камера и OIS за нея, докато при чистия 7Т имаме 2х оптичен зуум и липсва OIS.

OnePlus 7T Pro се продава за 759 евро и излиза на 17 октомври. Компанията обяви и европейската цена за OnePlus 7T, който тук ще струва 599 евро и ще бъде наличен също на 17 октомври.

[Изображение: Screenshot-2019-10-11-at-8-59-31.png]

OnePlus представи днес и версията McLaren, която се базира на модела 7T Pro, но идва с характерния оранжево-черен корпус и конфиграция с 12 GB RAM и 256 GB вградена памет. Цената на OnePlus 7T McLaren е 859 евро и излиза в Европа на 5 ноември. Всички модели излизат с Android 10, покрит от OxygenOS.

[Изображение: 254b2e98c56ed9fa4c2cc527494b24b7-L.jpg]

OnePlus 7T разполага с 6.55" AMOLED екран с Full HD+ резолюция (402 ppi), пропорции 20 към 9, пикова яркост от 1000 нита и така обсъжданата 90 Hz опреснителна честота, която компанията въведе с модела OnePlus 7 Pro. Екранът поддържа HDR10+, в долната му част има вграден скенер за пръстови отпечатъци, а капковидният ноч е с по-малки размери, но все така крие 16 МР селфи камера.

[Изображение: Screenshot-20190926-201644-Chrome.jpg]

Конфигурацията включва новия премиум чипсет Snapdragon 855+, 8 GB RAM и 128 или 256 GB UFS 3.0 вградена памет, но не и microSD слот. Батерията е с капацитет 3800 mAh, а бързото зареждане Warp Charge 30T е още по-бързо. То е все така 30 W, но оптимизации водят до възможност за зареждане от 0 до 70% в рамките на 30 минути. Безжично зареждане все така не се предлага. Има стерео високоговорители с Dolby Atmos звук, но няма 3.5 мм жак.

[Изображение: Screenshot-20190926-201559-Chrome.jpg]

Основната камера е друг ъпгрейд тук, като тя вече е сходна с тази на OnePlus 7 Pro. Главният сензор е 48 МР с бленда f/1.6, вторият е 16 МР с широк обхват от 117 градуса, а третата е 12 МР и предлага 2х оптичен зуум. Оптична стабилизация има само 48 МР камера.

[Изображение: Screenshot-20190926-201700-Chrome.jpg]

Камерата на OnePlus 7T предлага нощния режим Nightscape, 960 fps супер слоумоушън при 720р резолюция и супер макро режим за снимки от разстояние 2.5 см. Апаратът е с дебелина 8.13 мм и тежи 190 грама. Няма IP сертификация за прахо- и водоустийчивост, а стъкленият заден панел е с 3D Gorilla Glass покритие. Обявените цветове са Glacier Blue и Frosted Silver. Засега е обявено, че OnePlus 7T ще излезе в Индия на 28 септември, а до няколко седмици и в САЩ за $600. Очакваме и премиера за останалата част от света на 10 октомври. Апаратът излиза директно с новия Android 10.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • b_ignatov, doktorra
Цитирай
Аксесоари
#2

Заради камерата си OnePlus 7T провали краш теста:

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#3

Някой може ли да даде повече информация за International Version на Оneplus 7 Pro? Различава ли се от Глобален ром. Мерси!

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#4

OnePlus 7T Pro:
Батерията е малко по-зле от колкото очаквах. Издъжа по 2 дни от които 7-9 часа екран, оставил съм го на auto switch и разбира се 90hz. Не виждам разлика между резолюциите, както и в батерията не е особено голяма между FHD+ и аuto. Също така нивата на яркост са ми сравнително ниски 20-50% през повечето време през деня и 0% вечер и тъмна тема на всякъде. Знам че не звучи никак лошо, но не го ползвам толкова много - youtube vanced, chrome, viber, mx player (гледам филми/аниме често). Като цяло очаквах 8-10 екранни часове с моя usage. Но stand by времето е доста по-добре от колкото очаквах, през ноща с включен wi-fi пада само 2-3%.

За камерата нямам никакви забележки. С gcam цветовете са малко по-добри.
Аудиото е добро, както говорителите така и на слушаки (с dongle) и bluetooth.
Бързото зареждане наистина е много бързо. (знам че звучи тъпо, но трябваше да го кажа Rolleyes )

90-те херца не ги забелязва всеки. До момента от хората които знаеха за тях 2 от 5 ги забелязоха, а останалите които не знаеха не им направи впечатление. Аз лично също не ги забелязох, но сега като свикнах с тях и погледна друг телефон (iphone 7+, s10) наистина ги виждам да лагват, но окото бързо свиква и спира да се забелязва.

От ревютата хората не изглеждат особено впечатлени от pixel 4. Дори се връщат към 7 Pro.

Build quality-то изглежда на високо ниво, но включения пластмасов протектор беше отвратителен. Пръстите не се хлъзгат добре и привлича прах. Предварително си бях поръчал MOCOLO tempered glass UV screen protector, доста по евтин е от white stone domе, върши работа и става за Т версията също. Точно за него има видео как се инсталира. Около 15 лв в aliexpress. Инсталацията е малко кофти, трябва да почистите много добре екрана, аз използвах светкавицата на стерия телефон и го чистих 40 минути, изпозлвах включените стикери като dust remover, сложих един на говорителя както правят на клипа. Излях UV лепилото, сложих протектора, но не се разпространяваше в горния ъгъл, затова леко повдигнах телефона(не се препоръчва) и се разля и там. Започна да капе от страни и го забърсох с кърпа, след това го "изпекох" с включената UV лампа. По време на този процес, забелязох нещо което ми приличаше на изгорял пиксел, но се виждаше само под UV лампата, след като бях готов и включих телефона, се оказа че е прашинка. За щастие трудно се забелязва и то само на бял фон.

Използвам официалния Nylon bumper case, определено е по-добър от включения прозрачен, но мисля скоро да го земяна с dbrand grip или rhinoshield solidsuite когато станат налични. Гледах клипове за тях(за 7 Pro) и имат по-добра защита.

Също така си поръчах официален кабел 150см, (50 лв, ужас)  защото винаги имам проблем с пречупване на кабелите. Плосък е и се усеща доста гумен, ако ме разбирате какво имам предвид, такаче трудно се пречупва. Докато този който идва с телефона е стандартен(с поддръжка на warp естествено) кръгъл и е по-стегнат(не толкова гумен), лично според мен би изкарал по-малко време от другия, затова и не го ползвам за момента.

Няма български като системен език, ако някой го интересува. Клавиатурата е gboard, такаче към нея може да се добави и ще може да пишете.

EDIT: Забравих да добавя, телефона наистина е голям и отнема 1-2 дни да се свикне, това го очаквах. Но не очаквах че теглото ще го усетя, определено е тежък, но не ми е проблем. На мнение съм, че щом е тежък е направен от качествени неща (по-дебело стъкло, по-голяма батерия т.н.) не знам колко е така, но поне при iPhone 11 Pro (max), причината за теглото е именно по-дебелото задно стъкло и stainless steal периферията. Знам че тук e алуминий, който е по-лек, но предполагам е по-дебел от другите китайски (budget) телефончета. Възможно е да се ползва с една ръка, но не е лесно да се стигне до горния край, изисква се малко гимнастика (приплъзване на телефона по надолу и подобни), но за повечето хора определено е two-hands phone. Ако познавате някой с A70, горе-долу толкова е голям.

LG G2 32 GB -> OnePlus 7T Pro (Haze Blue) 8GB / 256GB
[-] 4 потребители изказват благодарност на Lone Wolf за това мнение:
  • doktorra, scorceni, tonus, vlaf
Цитирай
#5

От вчера и аз съм в клуба със 7T Pro.
Първо впечатление - прилича ми на уголемена версия на Samsung Galaxy S9+...
Звука на слушалки е кристален,на говорители е зле,няма почти никакъв бас.
Батерията е уникална - 4 часа SOT и остават 64% заряд,през повечето от това време гледах клипове на макс звук.
Дисплея е между много добър и отличен.Камерата не струва.
Не знам дали сбърках,но направих чист бартер за iPhone XS 64GB на 2 месеца употреба,пича с който ги сменихме го е купил телефона от английския магазин на OnePlus и дори не беше разпечатвал кутията,така,че кефа ми беше пълен.
Питайте ако ви интересува нещо конкретно.

Edit 1: Телефона е бърз на гръм...

Edit 2: 5 часа на екран и оставащ 55% заряд на батерията,щастлив съм...

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#6

Не би трябвало звука да е лош, нали е стерео.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

(2019-11-09, 16:27:37)hazART написа:  Не би трябвало звука да е лош
В смисъл като сила бива,но почти няма бас...може и да съм се поразглезил мако - предишните ми телефони бяха Note 9 и iPhone XS,като особено самсуняка беше смърт на тема звук...

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#8

Аз пък се радвам за това, че ,"няма бас", но пък има страхотни средни, което мен ме радва, звука е чист без подобрители. Знам, че е въпрос на вкус, но все пак ...Smile

"Войната вървеше добре и за двете страни, докато не се намеси генералния щаб".
                                               Я. Хашек, "Приключенията на храбрия войник Швейк"
[-] 1 потребител изказва благодарност на elzin за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#9

Е,па,доволно...


Прикачени файлове Миниатюри
       

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#10

Една полезна тема:

https://forum.xda-developers.com/7t-pro/...t-t4008239

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
#11

Здравейте аз ползвам OnePlus 7T pro от почти три седмици, много добър телефон. Може би само теглото е малко в повече но всичко друго е супер което компенсира. Камерата е добра, снимките на нощни сцени са превъзходни. Поръчах си OnePlus Bullets Wireless 2 и Bullets V2 Type-C когато ги пробвам ще напиша впечатления.
Цитирай
#12

Това е от мен максимума,които съм постигал.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#13

Здравейте,може ли малко повече инфо и за камерата, в момента съм се спрял на 7 pro и на 7t pro кой от двата е за предпочитане благодаря ви предварително
Цитирай
#14

Аз съм с 7 про и съм доволен. От камера и батерия. Дори от здравината му,че днес без да исках го изпуснах,а няма стъклен протектор,а само кейс. Падна върху плочките, и по дисплей и по гръб от около метър височина. Няма видими наранявания по дисплея.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikiberk89 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#15

Android 11 за OnePlus 7T по технически причини засега се отлага.

https://www.oneplusbbs.com/thread-576487...ile-2.html

 
Цитирай
#16

Сефте Big Grin
Цитирай
#17

Ще почакаме. Няма зор. И без това телефончето работи перфектно с настоящия софт. Кой знае как ще го омажат с единайската...

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#18

До тук бях с тези.Без никаква причина 7т про,просто му умря тъча на дисплея.Приема само на част от екрана докосвания.Добре.че имам бек-ъп в гугъл.Вероятно е имало начин през адб да си изтегля информацията ,но нямах нерви.От нищо,без удар,без мокрене,без флаш.Просто му умря тъчът на дисплея.Това беше пазен телефон на 7 месеца.Има гаранция към Емаг и ще я ползвам,но никога повече 1+.Дори LG G3 ми умря след 3 години,а т'ва за 7 месеца.

Обратно в отбора на Huawei.
Един п40 про.Гугъл не ми е приоритет и като знам какъв е Мейт 20,този трябва да е страхотен.
Цитирай
#19

(2020-12-17, 22:53:59)whitehart написа:  Ще почакаме. Няма зор. И без това телефончето работи перфектно с настоящия софт. Кой знае как ще го омажат с единайската...

Sent from my OnePlus 7T

Цяла седмица съм на Open Beta 1 (OOS11) и нямам проблеми. Батерията е малко по-добре. Единственият проблем беше че трябваше да сваля друг пакет на gcam, защото на текущият спряха да работят AUX лещи. (в момента съм с snapcam, 2рия пакет и всичко работи както трявба)

LG G2 32 GB -> OnePlus 7T Pro (Haze Blue) 8GB / 256GB
Цитирай
#20

(2021-01-31, 11:03:54)Lone Wolf написа:  Цяла седмица съм на Open Beta 1 (OOS11) и нямам проблеми. Батерията е малко по-добре. Единственият проблем беше че трябваше да сваля друг пакет на gcam, защото на текущият спряха да работят AUX лещи. (в момента съм с snapcam, 2рия пакет и всичко работи както трявба)
Да, и аз сложих бетата и си работи перфектно всичко.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#21

Продавайте докато работят.Утре може и да са умрели.За пръв път ми умира каквато и да е техника в ръцете.Без намеса,без нищо ,от нейно си.
Цитирай
#22

Е, с всяка марка има такива случаи, нека не генерализираме така. На самсунгите като им гърмеше нот седмицата навремето, или lg с техните изгарящи платки и bootloop-и, техниката винаги дефектира понякога. Аз вече една година ползвам 7Т и е абсолютно перфектен във всяко едно отношение.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#23

(2021-01-31, 13:48:14)whitehart написа:  Е, с всяка марка има такива случаи, нека не генерализираме така. На самсунгите като им гърмеше нот седмицата навремето, или lg с техните изгарящи платки и bootloop-и, техниката винаги дефектира понякога. Аз вече една година ползвам 7Т и е абсолютно перфектен във всяко едно отношение.

Sent from my OnePlus 7T

Защото не сте в мойто положение.Дано и да не бъдете.В гаранция е и май@а му.1+ се оказа,че не е моята марка.
Цитирай
#24

Samsung S7 edge са ми излизали черни петна от изгорели пиксели, HTC One M9 ми е горял вибро мотора, LG G3 ми се е пукала рамката, LG G2 ми е изпадал в bootloop, и все бяха в гаранция, много пазени и в перфектно състояние. Техниката рано или късно дава фира, неизбежно е. Ако самият телефон не ви харесва, това е едно. Ако обаче от този изолиран инцидент правите заключение за цялата компания и качеството на продуктите им, вече е съвсем друго. Shit happens.

Sent from my OnePlus 7T
Цитирай
#25

Оставете го човека да си хейтва на воля Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)