Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi Mover не ми прехвърля контактите, историята на повикванията и съоб
#1

Опитвам се да си прехвърля данните от Mi Max 32 GB, MIUI 8 Global 6.10.13 Beta към Mi 9 Lite 128 GB, MIUI 10.3.4.0 Global Stable. Успях да преместя всички снимки, документи, приложения (дори такива, каквито не исках да се мeстят), бележките също се преместиха, но контактите, историята на обажданията и СМС-ите не ги мести. Опитах втори път само с контактите, историята и СМС-ите - на изпращащия телефон казва, че ги е изпратило, на приемащия - че е направило успешно backup, но после не виждам нищо в контактите, историята на разговорите и СМС-ите Bu . Опитах да дам права на Mi Drop приложението на двата телефона - пак същото. Чудя се като последна опция дали след като ги е свалило на новия телефон, трябва някак да се направи restore from backup или нещо подобно? Всички статии и клипчета, които гледах, не казват такова нещо - би трябвало направо след трансфериране да стане. Моля, ако нямате идея за това приложение, за други начини да си прехвърля лесно всичко, като по възможност не се минава през Google cloud.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2019-10-17, 18:13:55)ecm написа:  ...
Чудя се като последна опция дали след като ги е свалило на новия телефон, трябва някак да се направи restore from backup или нещо подобно?
...
Нищо не пречи да пробвате.
На Mi 9t бакъпите са в папка MIUI -> backup -> AllBackup - папките са с цифри, а в тях има файлове с разширение .bak и един .xml файл с информация за бакъпа - версии на фърмуера, модел на телефона и др.
На приемащия телефон пускате един тънък бакъп, примерно само на блаклист-натите номера. Така устройството ще си създаде папка. Вижте я коя и къде е. Направете си бакъп на изпращащия телефон само с информацията, която е необходима. До същата папка в приемащия телефон преместете бакъпа от изпращащия телефон - всичко това с кабел и през компютъра. Направете ресторе, ако приемащия гелефон индикира преместения бакъп.

Друг вариант е през micloud.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#3

Благодаря за обяснението! На мен идеята ми беше по-скоро дали при копирането на контактите между двата телефона то всъщност прави само бекъп, от изпращащия към приемния телефон, който бекъп трябва изрично на ръка да се "възстанови" на приемния телефон. Ще опитам...
Цитирай
#4

(2019-10-17, 20:47:06)ecm написа:  Благодаря за обяснението! На мен идеята ми беше по-скоро дали при копирането на контактите между двата телефона то всъщност прави само бекъп, от изпращащия към приемния телефон, който бекъп трябва изрично на ръка да се "възстанови" на приемния телефон. Ще опитам...

Колега, какво стана?
Споделете - може и друг в бъдеще да има същия проблем.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#5

Привет! Това с бекъпите не можах да го подкарам. Накрая си сложих Contacts app-a на двата телефона, от единия експортнах контактите до csv, директно на One Drive и го импортнах на новия телефон. Примитивен начин, и мина през Гугъл клауда, което исках да избегна, но работи. СМС-ите и историята на обажданията реших с някакъв app за копиране на СМС-и да местя, но май ги прежалих и може би няма да се занимавам. Най-културният начин би трябвало да е директно с Mi Mover, но незнайно защо при мен не работи. Подозирам, че е защото на сина ми на телефона ползваме моя Google акаунт, и то ми синхронизира само неговите контакти, но не и моите - в gmail виждам само неговите контакти. На стария телефон виждах и неговите и моите, но по никакъв начин не можах да накарам gmail да вземе и моите контакти. Предполагам, това може да е причината и Mi Mover да има проблем, а може и да е друго, защото СМС-ите и историята на обажданията не би трябвало да са повлияни от ползването на акаунта на два телефона, а също не се местят.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)