Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Компактен телефон
#26

Погледни и в Смартфон до 5 инча

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Да вземат да пуснат някой смарт часовник със сим карта (ако вече няма такъв на пазара) и телефона почти няма да го ползвам, само с камерата ще ми е трудно да се разделя понеже снимам често разни неща от ежедневието за да не забравя.
Цитирай
#28

Apple Watch има eSIM, но все още не се поддържа официално от A1 (уж водели преговори с Apple).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#29

(2020-01-14, 12:54:32)donscot написа:  Да вземат да пуснат някой смарт часовник със сим карта (ако вече няма такъв на пазара) и телефона почти няма да го ползвам, само с камерата ще ми е трудно да се разделя понеже снимам често разни неща от ежедневието за да не забравя.

Отдавна е пълно с такива.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#30

(2020-01-14, 07:23:11)росен2 написа:  Абсолютно.Компактен е телефон до 5 инча, тънък, и до 120 грама,всичко останало са минитаблети и е смешно да говорим че 6 инчов плочник бил "компактен" Bu . Особенно лятото когато ходя само по някой къс панталон с ластик и фанелка честно казано изпитвам ужас и много често нарочно си оставям телефона в къщи за да не ме дразни и да ходя като някоя кифла в ръка с него по улиците . За мен телефона си е все още само за разговори, и ако ще и Samsung s100 да излезе ще ми е по комфортно и лесно да си свърша работа на стария лаптоп за 100 лева. Дори все по често се замислям да не си купя някоя копчетарка за летните месеци, голяма работа че няма да съм постоянно online и да гледам да не изпусна как се снимала некоя си във фейса.Като гледам вече 99% от мъжете ходят с чантички през рамо което ми е много странно.

Не точно, 5.8"-ия ми плочник е с размерите на Айфон 6, който е 4.7" не-плочник. Разликата е едва няколко милиметра. Все пак играе роля и съотношението на екрана какво е спрямо цялата площ на телефона. Айфон 6 Плюс е с 5.5" ама си е баш плочка пред С10е, който е 5.8" Wink
Цитирай
#31

Да, за компактност габаритите са важни, по тях се ориентира човек. Понеже както казваш инчовете и съотношението дисплей корпус не са толкова точен показател.
[-] 1 потребител изказва благодарност на donscot за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#32

Именно, колкото до чантичката, не разбирам кое му е странното? Като изляза по къс ръкав и къси панталони, къде по-точно да си сложа телефона, ключовете от вкъщи, портфейла и евентуално документите и ключа за колата?
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • PLG
Цитирай
#33

Мда, чантичката е вариант, но мен лично ще ме срам да се пусна по нея, просто не ми стои добре Big Grin Другият вариант е една чантичка за кръста Big Grin Big Grin
Цитирай
#34

Еми не знам.А като излизам лятото,най често в квартала до бистрото, или да се разходим по градинката на кафе някъде аз не нося ключове от кола, документи, портвейли и т.н..Обичам да ми е леко, ключа от в къщи, една банкнота и телефона ( не винаги). Както и обичам спортните къси панталони с ластик,а не дънкови например с колан.И поради тая причина по тежък телефон ми е некомфортно щото ми смъква на една страна гащите.Чантичките не съм им фен понеже ги асоциоирам с цивилните куки.Всичките са все с ризи, дънки, гладко избръснати и задължително с чантички през рамо.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 1 потребител изказва благодарност на росен2 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#35

Лятото обичам да съм с къси дънкови панталони (по-тънки са като материя от sportsdirect бях поръчал pierre cardin за 10€). Ключовете се събират в малкото джобче, лични документи имам в тефетрче за лични документи, а пари "обичам" да нося нещо от рода на 20 лв. в джоба без порфейл, че само се пречи.
Телефона и кутийката със слушалките се събират идеално в единия преден джоб без да ми пречат да се движа. Онези панталонки тип бермуди не мога да ги понасям, заради липсата на джобове (някои имат, ама са без цип и всичко пада, ако седнеш/станеш).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#36

За всеки е индивидуално определението за компактен телефон. Note 10 (малкия) за мен е идеалния размер. 6,3 инча в тялото на S8, който е 5,8 инча.

Иначе и аз не нося разни чанти. Малко ми е джендарско с тях. Нека никой не се обижда, може би аз съм твърде старомоден.
Предпочитам тези панталони за лятото. Джобове колкото искате. Има място за телефони, ключове, портфейли, та дори и за червило и сенки който ползва  Rofl_mini


Прикачени файлове Миниатюри
   

1916 
Цитирай
#37

Еее тия са яки, и аз ги имам даже няколко чифта, но за горещите месеци не стават, запарват и ти е гадно.Въобще до сега единственния смартфон с който ми е било удобно лятото е Самсунга А5 от 2015.Перце направо, него усещах.Сега ако го имаше същия чисто нов не бих се замислил ама един грам.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#38

Ама вие, ако искате и без пари, даже и без панталони ходете. Това не виждам по какъв начин ще превърне ето тази чантичка например в джендърска:

[Изображение: 29213739_m.jpg]

Милс както каза за всеки е индивидуално, аз предпочитам чантичка, която да не ми пречи отколкото +1кг в панталоните.

А Роската пък ходел до бистрото и на кафенце лятото, е Роска аз лятото ходя на работа и със сигурност ми трябва портфейла с личните документи, с пари и карти, които могат да ми потрябват през деня и/или след работа, респективно ключовете и документите от колата, трябва и ключовете от вкъщи да си взема, баджовете от офиса също не е зле да си ги взема, дъвки също се случва да нося и т.н. та лично за мен е абсурдно това нещо в джобовете при положение, че има хубави малки чанти от естествена кожа. Само си представих как сядам на бюрото в работата и почвам да си вадя всичко от джобовете и да си затрупвам бюрото Big Grin Ако изляза пред блока сигурно няма да ми трябва. И пак е въпрос на стил де, на работа ходим с дълги панталони - елегантни, или спортно елегантни, които обикновено са с по 2 джоба. А дори и да можех с панталоните по-горе да ходя, пак не бих, защото такива панталони дълги или къси с големи странични джобове не ме кефят и не са мой стил. Така че всичко е въпрос на предпочитание, възможности, удобство и т.н. а не на сексуална ориентация, както според някои.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 3 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • alexbg67, HERUS, PLG
Цитирай
#39

(2020-01-13, 08:26:48)nowhere написа:  Mi 9 SE е по-добре от тоя картоф А40, само като му видя чипсета и ми се реве, от смях, с горила глас 3, която се слагаше преди има няма 5 години и още куп неща. Отдавна съм забелязал, че на Самсунг освен флагманите, другите телефони са им пълна боза, за разлика от на другите производители.Но, от друга страна, ако пък човек си държи на марката със сигурност няма да сбърка и със Самсунга. Smile
А40 на живо ми хареса доста, но отвътре не знам... камера, батерия, бързина.
Иначе Шаомито къде може да се види - вече са и с андроид Pie (имах за малко Мi 5 и не успях да свикна). Има ли нещо MIUI-ско в управлението?
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9098

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на hakama за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#40

Аз пък ходя с работните дрехи, тип селска куртка навсякъде.
В предното джобче цигарите, а в долните гащи всичко се побира.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
#41

(2020-01-15, 22:30:27)nowhere написа:  [Изображение: 29213739_m.jpg]



А Роската пък ходел до бистрото и на кафенце лятото, е Роска аз лятото ходя на работа...
При тебе е друго, професията го изисква. Даже не знам и как ти се побират всички писма в тая чанта, нашия пощальон и той е с такава, ама като има някоя пратка от Алито му малее..

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
[-] 3 потребители изказват благодарност на росен2 за това мнение:
  • ang, dani_z25, milss
Цитирай
#42

(2020-01-15, 23:47:50)hakama написа:  А40 на живо ми хареса доста, но отвътре не знам... камера, батерия, бързина.
Иначе Шаомито къде може да се види - вече са и с андроид Pie (имах за малко Мi 5 и не успях да свикна). Има ли нещо MIUI-ско в управлението?
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=9098

Не знам дали го има изложен по магазините някъде, само съм го разцъквал на един приятел и наистина е много добро i удобно телефонче. Да, А40 са го докарали на визия, но хардуера сравнен с този на Ми 9СЕ куца във всяко едно отношение, със сигурност и батерията ще издържа по-малко, тъй като е 14нм архитектура, която вече е сравнително остаряла.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#43

Наскоро купих за майка ми Galaxy A40 и мога смело да заявя, че това телефонче, за цената си (около 340-350лв) е просто едно малко бижу. Супер елегантен, лек и компактен е. Има добър AMOLED дисплей, доста прилична камера, добра производителност и издържлива батерия (около 7 часа screen on time). Не мога да не спомена, че телефона е избран според нуждите на ползвателя му, а именно доста уеб браузване, доста разговори (ползва се с две сим карти, като едната от тях е служебна) и вайбър.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • fifth_root, Victormihov
Цитирай
#44

(2020-01-16, 17:00:15)Kn0cK3r написа:  Наскоро купих за майка ми Galaxy A40 и мога смело да заявя, че това телефонче, за цената си (около 340-350лв)  е просто едно малко бижу.  Супер елегантен, лек и компактен е. Има добър AMOLED дисплей, доста прилична камера, добра производителност и издържлива батерия (около 7 часа screen on time). Не мога да не спомена, че телефона е избран според нуждите на ползвателя му, а именно доста уеб браузване, доста разговори (ползва се с две сим карти, като едната от тях е служебна) и вайбър.

Такъв взех на жена ми и подкрепям.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • Kn0cK3r
Цитирай
#45

(2020-01-11, 11:04:02)hakama написа:  При Galaxy S10e май е доста дразнещ обектива в ъгъла, ако е горе централно се комбинира с иконките и все едно го няма.
Аз търся 5,7-5,9- 6" - с ширина до 71мм, в момента p20 lite ми е за смяна/ понеже изтича гаранцията/... а и камерата не ме кефи особено.
Като размери не искам да е по-голям от сегашния, за да мога и с една ръка да боравя понякога.
A да, свикнах с ~432 ppi density  Big Grin

Затова ще видя А40 на живо, - на хартия сравних с няколко и е доста добре като размери и ратио. Камерата не знам каква ще е за 400лв. Ако дисплея е плосък ще е супер. Други идеи (до 500-600лв). По възможност и дуал сим (макар че не ползвам в момента).
Иначе фотоапарат мисля да си взема отделно.

6мес съм с А40, но почва да мисли  и да губи контакт със СИМа доста често, отделно и този екран 19,5:9 - едва свикнах с тесния дисплей.
  Сложих му силиконов проз. кейс от 5лв и в работата спрямо стария ми Huawei P20 lite едва намира обхват (като сваля кейса поне 1 чертичка се покачва връзката) 
Та, мисля или да оправям стария P20 lite (с петно) или да се оглеждам за нов модел, дали има нещо под 6" с тънка рамка и да не е 1000лв?  Rolleyes

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#46

Ами Ми 9 СЕ трябваше да вземеш и все още можеш. И не е 1000лв.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#47

Така като гледам имаш няколко варианта.П30 6.1" 149.1 x 71.4 x 7.6 mm  но е с 3650 mAh батерия,най издръжлива батерия от компактните, Samsung s10e 5.8" 142.2 x 69.9 x 7.9 mm 3100 mAh батерия,ще пада много бързо Pixel 4a 5,81" -144 x 69.4 x 8.2 mm 3140 mAh батерия.
Цитирай
#48

(2020-10-23, 10:40:24)DoryanY написа:  Така като гледам имаш няколко варианта.П30 6.1" 149.1 x 71.4 x 7.6 mm  но е с 3650 mAh батерия,най издръжлива батерия от компактните, Samsung s10e 5.8" 142.2 x 69.9 x 7.9 mm 3100 mAh батерия,ще пада много бързо Pixel 4a 5,81" -144 x 69.4 x 8.2 mm 3140 mAh батерия.

Pixel 4a - 5,8 и 19,5 :9  ще е с тясна клавиатура... а и като гледам гони 1000
P 30 e 165 g (вече над 150г не бих си взел)

Samsung Galaxy S10e  - ако има добра камера и обхват - може да прежаля (А1 ще видим какво ще дадат като цена след 2 месеца с преподписване) 150г и е с екран  19 :9 , макар че е 5,8", за статус диод дали има?

Ми 9 СЕ - го взех за седмица но не ми допадна нещо, може би в габаритите или софта.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#49

Като стана дума за компактност мисля да купя на детето един Huawei y5p
В момента е с един шест годишен Huawei p8 lite, но батерията вече не държи така както в началото
Знам че няма Гугъл сървисис, но гледах някакъв клип в нета, в който е обяснено как да се инсталира почти всичко
Някой ползвал ли е точно този модел? Знам, че е само с 2GB Ram, но на този етап ще и са достатъчни
150лв е чисто нов. Не искам да взимам някакъв скъп телефон, защото е на 8 години и не е ясно колко време ще просъществува
Цитирай
#50

Има ново приложение Googlefier за инсталиране на гугъл https://mobilebulgaria.com/news/googlefi...ei-i-honor .Но дали става за този модел,защото мисля че в раздела на П40 някой беше писал че за този модел нямало метод за инсталиране.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)