Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон от висок клас около 1100 лв
#26

(2019-11-07, 20:36:17)donscot написа:  Малко е стар, но - Samsung Note 9. Или за сходна цена вече по-новия S10e.
Note 9 е по стар от S 10e, но го бие във всеки един показател. Дори цената е приемлива в сравнение "новия".

1916 
[-] 1 потребител изказва благодарност на milss за това мнение:
  • 4ere6a
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-11-09, 19:52:38)donscot написа:  С темпото с което се развиват технологиите, едногодишен хардуер е приет да се нарича стар, било то и "флагмански". И то не според мои критерии, а навсякъде в уеб пространството се говори така.

Темпото, с което се развиват мобилните технологии, е потресаващо БАВНО !
Не бъркай маркетинга, който ти казва ,че 7-8 месечен телефон вече бил "стар", брутално и агресивно пробутвайки ти новата претоплена манджа, често на по-висока цена, с развитието.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#28

(2019-11-09, 22:14:26)greensmoke7777 написа:  Темпото, с което се развиват мобилните технологии, е потресаващо БАВНО !

Добре, щом казваш Smile
И, между другото разлика между Note 9 и S10e е в процесора, в полза на S10e. 9810 vs 9820.
Цитирай
#29

На теория е така, но едва ли някой потребител би хванал разликата, от работата на процесора! Ако не се прочетат тт данните на хартия никой няма  да разбере, че има една цифра разлика, която може и да е маркетингов трик. Може би колегата има предвид бавно, тъй като представят нова технология на процесора. Колко е бърз ....В същото време продават поне година устройства със старите процесори, и ти разправят колко са добри! А в таблетите даже слагат процесори на 3-4 години, и пак разправат че са ултра, мега .... яки и производителни. Всичко е маркетинг и реклама, .... пък който клъвне на чепаре Big Grin Аз даже не бих заложил на самсунг, но не аз давам парите! А иначе и аз съм привърженик на купуването на нещо флагманско година след представянето му. Освен, че ще го купиш ново, ще са отстранени и първоначалните бъгове заради бързането на производителя да пусне нещо ново и да спечели повече пари.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#30

Много ясно, че е не е така. Това, че е на една година процесора, не означава, че е станал по-бавен, от новия, до толкова, че да е станал като в среден клас. Не, просто е на една година, всички, които гледаш в YouTube казват, Samsung Galaxy Note 10+ е добър, но като почти по нищо не му отстъпва и Samsung Galaxy Note 9. Говорим все пак за флагман, който е на една година. Но по тази логика, компютър трябва да си купуваш през 2, 3 години, защото е стар вече.  Не, че имам този телефон, но да се водиш по маркетингови трикове, е тъпо, все едно си малко дете, което като види нещо лъскаво го иска.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)