Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-добрите смартфони в диапазона 300-400 лв.
#1

Здравейте, ще закупувам скоро нов смартфон за майка ми в посочения диапазон. Кои са най-оптималните като решение в случая - търся го да не забива поне първата година, пък ако може две Big Grin ? Вече камерата и батерията са бонус, тъй като и парите са малко. 
Предполагам е Редми Ноут 7, но бих се радвал да ми помогнете с предложение и на други модели.


Цитирай
Аксесоари
#2

Вече има redmi note 8 и mi a3 под 400лв. Mi a3 е към 50лв по-евтин и със стоков андроид,но е 720p,все пак с доста добър ppi,пикселите няма чак толкова да се забелязват,също е 5мм по-малък от редмито. Note 8 е с 1080p дисплей и miui. Друго по-мощно в този ценови клас ново няма. Според мен-който и харесва повече от двата. И redmi note 7 също ще свърши работа ,ако ти се иска 1080p на по-достъпна цена или пък да добавя mi a2,който е даже под 300лв със същия процесор като note 7,1080p и стоков андроид-отличен за парите си.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#3

(2019-10-19, 19:37:51)MeRtYy написа:  Вече има redmi note 8 и mi a3 под 400лв. Mi a3 е към 50лв по-евтин и със стоков андроид,но е 720p,все пак с доста добър ppi,пикселите няма чак толкова да се забелязват,също е 5мм по-малък от редмито. Note 8 е с 1080p дисплей и miui. Друго по-мощно в този ценови клас ново няма. Според мен-който и харесва повече от двата. И redmi note 7 също ще свърши работа ,ако ти се иска 1080p на по-достъпна цена или пък да добавя mi a2,който е даже под 300лв със същия процесор като note 7,1080p и стоков андроид-отличен за парите си.

И аз се замислих за note 8, но нали е наскоро излязъл и не знам какви бъгове има все още.


Цитирай
#4

(2019-10-20, 16:00:46)tivanov96 написа:  И аз се замислих за note 8, но нали е наскоро излязъл и не знам какви бъгове има все още.
Не се тревожи за това,miui често го ъпдейтват и все ще има по някой дребен бъг. Ако това е проблем,при моделите с android one не би трябвало да има бъгове.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#5

(2019-10-19, 17:48:01)tivanov96 написа:  Кои са най-оптималните като решение в случая - търся го да не забива поне първата година, пък ако може две Big Grin ? Вече камерата и батерията са бонус
Честно казано аз съм с Редми 4Х (SD435) и 3та година още не е почнал да забива (не играя игри) на интернет, ютуб, навигации, приложения и т.н.т а Редми Ноут 7 е със SD660, смятай дали ще ти зацепне поне в следващите 4-5 години......

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • MeRtYy
Цитирай
#6

(2019-10-21, 08:06:40)nehranimaiko написа:  Честно казано аз съм с Редми 4Х (SD435) и 3та година още не е почнал да забива (не играя игри) на интернет, ютуб, навигации, приложения и т.н.т а Редми Ноут 7 е със SD660, смятай дали ще ти зацепне поне в следващите 4-5 години......
Тук си напълно прав. В такава ситуация бих казах,че по-новият модел ще има по-дълга софтуерна поддръжка,но излиза,че и двата модела са пуснати с андроид 9 и най-вероятно ще е еднаква. Разликата в процесорите е доста незначителна,както и в останалите неща,поне на хартия.
Значи излиза,че note 7 ще е по-изгоден вариант,хем спестяваш 50лв,хем взимаш почти същия телефон.
Обаче за какво въобще са го пуснали тоя note 8 тогава...

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
[-] 1 потребител изказва благодарност на MeRtYy за това мнение:
  • nehranimaiko
Цитирай
#7

Redmi Note 7 е кралят в този клас. Но има и други марки, които предлагат нелош хардуер - Motorola имат модели като Moto One 64/4 с Android One и цената му е около 320-330 лв. нов. Идва по-слаб откъм процесор и батерия спрямо Redmi Note 7, но е и малко по-евтин.
Цитирай
#8

Погледни също така и Xiaomi MI 8 Lite.

 
Цитирай
#9

От по-новите модели - Note 8 и Mi A3. Нови модели с добри характеристики и големи батерии, като изключим абсурдната резолюция на втория. Ако не е проблем това, че дисплея не е особено наситен с пиксели, е доста добър избор. Бих казал, че за днешните стандарти е доста компактен и елегантен.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)