Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модифициране на MIUI 11 с EdXposed Framework. Модули. Дискусия.
#1

[Изображение: Uz8BkXDnIgZ-yVFrNPZiA11Ixus6M925IvzjoVq6...00-tmp.jpg]
EdXposed Framework е среда за модифициране на системата, която работи по различен начин от Magisk.
Тя сама по себе си не предоставя root достъп. Инсталира се през Magisk.
Гореупоменатите приложения могат да работят едновременно.

За да работи тази среда, както и при Magisk, трябва да е отключен bootloader-а на телефона.
За по-любознателните - тук можете да се информирате на английски по-подробно за приликите, разликите, предимствата и недостатъците на двете.

Приложението, което управлява и инсталира модули е EdXposed Manager.
Както се вижда, подредбата на менютата е същото както е в Magisk:
[Изображение: 6hOGYt9-1EF6wvJ_l8Vig2u2WisMbMSeaNQgUsXu...00-tmp.jpg]  [Изображение: pweU1JT_HF4GKx0BRKg0Ha4fMDthjBE6T1EpjGFI...00-tmp.jpg]

Преди малко го инсталирах и него. 
Работи на MIUI 11. Ползвах това ръководство от форума на xda-developers.com. Разработчиците твърдят, че работи и на Android 10.

Има приложения за персонализиране на системата, които работят само в тази среда:
1. CustoMIUIzer, което  е налично в Play store. Това приложение добавя функции директно в менюто на телефона:
[Изображение: cvM_HCKvrB-Gqy6I-Z-aCK91tjbLVsoXXDPSgGiE...00-tmp.jpg]  [Изображение: dRW5eSt2dJ5Cd_jMHY8HJd2pVI5r1B3goxSkT_WZ...00-tmp.jpg]


2. Native Clipboard Manager - приложение с разширени настройки за управление на информацията във временната памет. Него го ползвах преди 4-5 години и беше доста полезно по спомен.

Започвам да разучавам нещата и при интерес в темата ще пускам описания и инструкции.

Storstark

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 4 потребители изказват благодарност на hrissim за това мнение:
  • Be6i4, emil_90, milenvn, Miro2210
Цитирай
Аксесоари
#2

Хубава тема, благодаря за което. Може ли да видиш един модул дали го има наличен - Lockscreen Visualizer се казва. Това му е темата в XDA

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

(2019-10-22, 09:24:30)Be6i4 написа:  Хубава тема, благодаря за което. Може ли да видиш един модул дали го има наличен - Lockscreen Visualizer се казва. Това му е темата в XDA
Този модул, навярно няма да се поддържа, но пък в CustoMIUIzer има такава опция.

P.S.
Имам една забележка обаче. EdXsposed, както и самият Xposed Framework НЕ Е, инструмент, средство за рутване на системата и не е алтернатива на Magisk. Да не се дава подвеждаща информация и после хората да се чудят защо не могат да рутнат, или да се чудят що не се получават нещата с Xposed. Това,че и двете работят с модули, не означава, че са алтернатива едно, спрямо друго. Бях няхвърлял кое, какво е, в една друга тема, ама нейсе...


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 3 потребители изказват благодарност на srhristoff за това мнение:
  • Be6i4, hrissim, Miro2210
Цитирай
#4

Идеално, точно за Spotify ме интересуваше. Адски много ме кефи това на заключен екран. На Mi2S си работи, но там е Mokee ROM. Благодаря! Сега ще видя дали ще мога да инсталирам и на Mi6.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Дано да работи на Spotify. Аз съм го тествам на приложенията "Music", "PlayerPro" и "Youtube" - работи. На "MX Player", "Root Explorer", примерно не бачка визуализацията.
Цитирай
#6

(2019-10-22, 09:24:30)Be6i4 написа:  Хубава тема, благодаря за което. Може ли да видиш един модул дали го има наличен - Lockscreen Visualizer се казва. Това му е темата в XD


[Изображение: R6y6GOsQ92NiKy914vLO1AYHlg7wECvroEonyKwB...00-tmp.jpg]

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#7

(2019-10-22, 16:10:04)hrissim написа:  [Изображение: R6y6GOsQ92NiKy914vLO1AYHlg7wECvroEonyKwB...00-tmp.jpg]
Това го знам, ама не бях гледал отдавна темата. Засега не работи със Spotify, но нямах и много време за работа. Ще видя довечера пак.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

(2019-10-22, 13:33:01)srhristoff написа:  ... 
P.S.
Имам една забележка обаче. EdXsposed, както и самият Xposed Framework НЕ Е, инструмент, средство за рутване на системата и не е алтернатива на Magisk. Да не се дава подвеждаща информация и после хората да се чудят защо не могат да рутнат, или да се чудят що не се получават нещата с Xposed. Това,че и двете работят с модули, не означава, че са алтернатива едно, спрямо друго. Бях няхвърлял кое, какво е, в една друга тема, ама нейсе...
Колега, дайте връзка към обективната информация, че да редактирам първия пост, докато е време.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#9

Ами то в гугъл има всичко, но ето ти директно един линк, където даже ги сравняват двете неща.

https://www.xda-developers.com/xposed-framework-hub/

Там е написана и най-голямата разлика между двете, както вече я споменах в другата тема, за китайския ром.
Цитирай
#10

(2019-10-22, 17:27:03)srhristoff написа:  Ами то в гугъл има всичко, но ето ти директно един линк, където даже ги сравняват двете неща.

https://www.xda-developers.com/xposed-framework-hub/

Там е написана и най-голямата разлика между двете, както вече я споменах в другата тема, за китайския ром.
О, да - в Гугъл има всичко.
Но, за да има всичко и на различни езици, и за да е лесно достъпно, се разпространява информацията, желателно с подробности  Smile

---

Апропо - честно да си кажа, изпадам в тих оргазъм от опциите на CustoMIUIzer...  Heart
Не съм срещал досега нито един модул с толкова опции за персонализиране - направо започвам да се давя.
Някой може ли да опише по-подробно, по менюта, коя опция какво прави?
Ще е много полезно.

ПП: Намерих описание на функциите на няколко популярни езика:
- Руски и
- Английски
Някой мераклия да ги преведем, че аз ползвам и двата езика, ама в техническата им част съм босичък?

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#11

(2019-10-22, 16:21:08)Be6i4 написа:  Това го знам, ама не бях гледал отдавна темата. Засега не работи със Spotify, но нямах и много време за работа. Ще видя довечера пак.
Работи си коректно, все не намирах време да пиша. И със Spotify и със всеки друг player, включително и HBO GO.  Big Grin

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Момци, някой подкарал ли е на Xiaomi EU 11.0.2.0 Stable QFJCNXM ЕdXposed Framework?
Че ми писна цял ден да се занимавам с префлашване. Riru - EdXposed на YAHFA не бачка на моя тел /този на sandhook ме е шубе да пробвам вече/ - буутлууп секи път.
А благинките на CustoMIUIzer и  Exi  for Swiftkey ми липсват  Sad

По-подробно, ако може.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#13

Същия ром, но друг телефон (8 Про) не тръгва с sandhook, но с yahfa захапа.
Цитирай
#14

(2019-12-24, 21:36:49)emzo написа:  Същия ром, но друг телефон (8 Про) не тръгва с sandhook, но с yahfa захапа.
При мен вече и с двата не тръгва - проверих.
Сигурно е наследство от предишните ром-ове по някакъв начин. С 10-ката е греда.
Проблемът не е от вчера се оказва, но с Magisk Manager for Recovery Mode не проработи с премахване/спиране на RIRU - Core и RIRU EdXposed и YAHFA и Sandhook - резултатът беше буутлууп, та се наложи префлашване на ром-а. Отново преди 1 час.
Дигам ръце с EdXposed, докато не видя проработил метод.

Чакам fastboot официален стабилен CN rom за Андроид 10 и флашвам с Miflash начисто - с всичките настройки и инсталации на програми наново.
EU-то при мен неще EdXposed и туй-то.  Smile

А да ни е честита Коледа-та!
Лека, че стана никое време, а трее да съм читав за поздравите от сабале... Big Grin

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Цитирай
#15

И при Андроид 10 си работи и  EdXposed, и CustoMiuizer. Ползвам от месец поне бетите на xiaomi.eu, всеки петък ъпдейтвам и пр. 
При ъпгрейд до 10-ката и аз имах проблем с подкарването на фреймуърка (бях го споменал в една друга тема). Реших проблемите като свалих последните, бета версии на EdXposed framework

https://github.com/RikkaApps/Riru/releases

https://github.com/ElderDrivers/EdXposed/releases

Т.е. не сваляй версийте които са в репозиторите на самия Magisk, защото от там имаме буутлууп.
И инсталирай YAHFA версията, защото другата постоянно крашва.

https://github.com/ElderDrivers/EdXposed...elease.zip

По отношение на CustoMiuizer... Там също ще имаш проблеми. Слагаш модула, активираш го, но след рестарт последният не е активиран и exposed manager-a пак казва модулът не е активиран, бла, бла, бла...
Решението тук е следното;
 В Magisk отваряме настройките и в Update Channel даваме на Custom, а не да е Stable или Beta. .. В полето което ни се отваря пействаш това

Код:
https://raw.githubusercontent.com/solohsu/magisk_files/master/custom_builds/release.json

Даваш окей и ще излезе, че има нова версия/ ъпдейт на Magisk. Сответно ъпдейтваш и туй то, всичко върви и пушек се вдига.

П.С.
Весела Коледа на всички, колеги. Живи и здрави бъдете, много късмет и успехи в начинанията.


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 2 потребители изказват благодарност на srhristoff за това мнение:
  • emzo, hrissim
Цитирай
#16

(2019-12-25, 11:40:21)srhristoff написа:  И при Андроид 10 си работи и  EdXposed, и CustoMiuizer. Ползвам от месец поне бетите на xiaomi.eu, всеки петък ъпдейтвам и пр. 
При ъпгрейд до 10-ката и аз имах проблем с подкарването на фреймуърка (бях го споменал в една друга тема). Реших проблемите като свалих последните, бета версии на EdXposed framework

https://github.com/RikkaApps/Riru/releases

https://github.com/ElderDrivers/EdXposed/releases

Т.е. не сваляй версийте които са в репозиторите на самия Magisk, защото от там имаме буутлууп.
И инсталирай YAHFA версията, защото другата постоянно крашва.

https://github.com/ElderDrivers/EdXposed...elease.zip

По отношение на CustoMiuizer... Там също ще имаш проблеми. Слагаш модула, активираш го, но след рестарт последният не е активиран и exposed manager-a пак казва модулът не е активиран, бла, бла, бла...
Решението тук е следното;
 В Magisk отваряме настройките и в Update Channel даваме на Custom, а не да е Stable или Beta. .. В полето което ни се отваря пействаш това

Код:
https://raw.githubusercontent.com/solohsu/magisk_files/master/custom_builds/release.json

Даваш окей и ще излезе, че има нова версия/ ъпдейт на Magisk. Сответно ъпдейтваш и туй то, всичко върви и пушек се вдига.

П.С.
Весела Коледа на всички, колеги. Живи и здрави бъдете, много късмет и успехи в начинанията.
.
БЛАГОДАРЯ!
Това е най-добрият подарък за именния ми ден!
Storstark Rock

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • emzo
Цитирай
#17

При ъпдейт на xiaomi.eu, всичко наново, нали ?
Цитирай
#18

(2019-12-26, 10:35:07)emzo написа:  При ъпдейт на xiaomi.eu,  всичко наново, нали ?

Не. Само си слагаш един път стабилен Magisk, защото рутът изчезва и след рестарта, още един път Magisk-а с който модулът работи ( къстъм каналът си седи разписан в настройките). Настройки, права и всичко останало на приложения и прочие, си седи и всичко си работи.
[-] 2 потребители изказват благодарност на srhristoff за това мнение:
  • emzo, hrissim
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)