Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miui 11.0.2.0 Stable китайски ром за K20 pro - впечатления
#1

Колеги, вчера сутринта ми дойде ОТА с този update и след 2 часа изчезна... странно...
Но нали сърце не трай, тази сутрин го сложих зорлям от този линк:

https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QFKC...7_10.0.zip

Целия пост тук:

https://piunikaweb.com/2019/10/18/redmi-...nk-inside/

Много приятен update до тук (2 часа), някои наблюдения:

Double click to lock/unlock вече се поддържа от андроида и работи навсякъде (вкл. и на lock screen-a)
4G индикатора вече е по-дискретен (на мен ми хареса)
Dark Mode е по-добре направен - преди не виждах subject-a на емаилите например...

Толкова за сега...

% на батерията вече може да бъде разположен до батерията - алелуя!

Status Bar\Battery Indicator\избираме -> Percentage (next to battery)
Цитирай
Аксесоари
#2

И при мен дойде днес по нормалния път.
Инсталирах го преди час. Имам чувството, че започна доста по-мазно да работи телефона, но тези икони ме дразнят супер много. Надявам се да свикна с тях. На пръв поглед видях, че са оправили проблема с mifit във appvault-a. Преди не ми показваше крачките от гривната, а сега всичко е 6. Има и някакъв ultra battery saver режим. Засега доволно. Ще видим батерията как ще е след ъпдейта.[Изображение: 7ae6e29f5cd2083c7aee40ea862abd17.jpg][Изображение: e8a49bba6a332cea3bd5ac9580d96b6d.jpg][Изображение: b5f916c172d469cd9bf30a67ce3e2067.jpg]

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Цитирай
#3

Колега, от към батерия, мисля, че е супер, с MIUI 11...


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#4

(2019-10-22, 10:45:58)armsel написа:  Колеги, вчера сутринта ми дойде ОТА с този update  и след 2 часа изчезна... странно...
Но нали сърце не трай, тази сутрин го сложих зорлям от този линк:

https://bigota.d.miui.com/V11.0.2.0.QFKC...7_10.0.zip

Целия пост тук:

https://piunikaweb.com/2019/10/18/redmi-...nk-inside/

Много приятен update до тук (2 часа), някои наблюдения:

Double click to lock/unlock вече се поддържа от андроида и работи навсякъде (вкл. и на lock screen-a)
4G индикатора вече е по-дискретен (на мен ми хареса)
Dark Mode е по-добре направен - преди не виждах subject-a на емаилите например...

Толкова за сега...

% на батерията вече може да бъде разположен до батерията - алелуя!

Status Bar\Battery Indicator\избираме -> Percentage (next to battery)
Double click to lock/unlock 
При мен не работи и имам налична старата опция само - за активирането, тази за заключване нещо я нямам. 

Сега пробвах пак и я имам само налична когато е заключен екрана, странно. По менюто не сработва - няма логика. Използвам класическа тема, както е написано за самата опция.


Цитирай
#5

При мен все още ми показва, че няма наличен ъпдейт.
Цитирай
#6

Пробвай от настройките на updater да включиш опцията receive updates early както е на снимката и провери отново. [Изображение: c1bf3d498d9974cf9712c9d2f47767ae.jpg]

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на RazielBG за това мнение:
  • tzetzo160
Цитирай
#7

(2019-10-22, 21:41:37)tivanov96 написа:  Double click to lock/unlock 
При мен не работи и имам налична старата опция само - за активирането, тази за заключване нещо я нямам. 

Сега пробвах пак и я имам само налична когато е заключен екрана, странно. По менюто не сработва - няма логика. Използвам класическа тема, както е написано за самата опция.

Нали говорим за прикаченото изображение?
Ако да, само се сещам за забърсване на кеша, може и да помогне...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Да, за тази опция става въпрос. Аз съм с Mi 9T по принцип. Днес пробвах със смяна на регион и език и няма промяна.


Цитирай
#9

(2019-10-23, 15:32:20)tivanov96 написа:  Да, за тази опция става въпрос. Аз съм с Mi 9T по принцип. Днес пробвах със смяна на регион и език и няма промяна.
 И аз съм със МИ 9Т про и няма опция за гасене на екрана при двойно почукване по екрана при стоковия лаунче, има само за събуждане. При поко лаунчъра го има обаче.
Цитирай
#10

(2019-10-23, 12:01:10)RazielBG написа:  Пробвай от настройките на updater да включиш опцията receive updates early както е на снимката и провери отново. [Изображение: c1bf3d498d9974cf9712c9d2f47767ae.jpg]

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Ще опитам. А къде е този ъпдейтър, не го намирам?
Цитирай
#11

настройки - най-горе my device -> Miui version (пак е най-горе)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • tzetzo160
Цитирай
#12

(2019-10-23, 15:32:20)tivanov96 написа:  Да, за тази опция става въпрос. Аз съм с Mi 9T по принцип. Днес пробвах със смяна на регион и език и няма промяна.

Аз съм ви подвел - аз съм с Poco launcher... днес пробвах със "стандартния" и не гаси при двойно почукване при отключен телефон. Странно, при заключен (но събуден) екран, гаси!
Очаквах да има и App drawer на стандартния launcher, но не го намерих?!

Накрая върнах Poco-то и живота продължи...
[-] 1 потребител изказва благодарност на armsel за това мнение:
  • tivanov96
Цитирай
#13

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/mi...es-2120909

Щом идва в Индия значи може скоро и тук да се появи. Не знам дали смяна на региона би ускорила нещата, но определено НЕ препоръчвам
Цитирай
#14

(2019-10-23, 20:48:11)suffer написа:  настройки - най-горе my device -> Miui version (пак е най-горе)
Сложих отметката, рестартирах и пак нямам ъпдейт. С китайска версия съм и аз. Интересно...
Цитирай
#15

(2019-10-24, 13:12:03)suffer написа:  https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/mi...es-2120909

Щом идва в Индия значи може скоро и тук да се появи. Не знам дали смяна на региона би ускорила нещата, но определено НЕ препоръчвам

Колега, как се сменя регион при нашите (китайски ром-ове)?
Аз не намирам регион изобщо... Мислех, че го има като опция само на глобалните...


Иначе много съм доволен от апарата като цяло!
2 неща все още останаха лекоооо да ме мъчат...

1. Backup към Google Drive - откакто съм го взел апарата (Август месец), стои на waiting for backup, само снимките се качват без проблем към Google Photos, контактите се синхронизират (подозирам заради Google Contact Sync), но не и през backup-a...
Зачетох и се заиграх да го push-вам с АDB команди... не стана...
В нета има доста хора, които дори с Google Pixel имат подобни проблема... незнам, аз го отдавам на китайския ром.

2. Не тръгва Google Assistant при задържане на Home бутона, вместо него тръгва Google Search, така и не намерих как да го оправя... Още по-странното е, че като задържа слушалката на радиото в колата, тръгва асистента... Smile
Не е болка за умиране, но ми е странно защо не иска да работи като човек...
Цитирай
#16

(2019-10-24, 13:12:03)suffer написа:  https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/mi...es-2120909

Щом идва в Индия значи може скоро и тук да се появи. Не знам дали смяна на региона би ускорила нещата, но определено НЕ препоръчвам
Региони на китайския ром няма тъй като е предназначен само за Китай.
Цитирай
#17

Да. Аз за тези дето глобалния искат го написах това.
Но не препоръчвам смяна на регион.
особено смяна към Индия или русия, понеже се инсталират допълнителни приложения, омазва се браузъра и като цяло заради темите и лицвеото отключване е най-безопасно да се смени на Хонг-Конг или просто да се сложи един път xiaomi.eu и да се приключи с проблемите Smile
Цитирай
#18

С ми 9 т съм и откакто ъпдейтнах на 11-ката имам 3 забивания по-големи и няколко по-малки за секунди. Не знам дали е от ъпдейта точно или просто съвпадение, но със сигурност преди него на предишната версия ги нямах тези неща. При вас има ли такива аномалии ? Също така препоръчвате ли да се слага ъпдейт веднага след като е наличен или по-добре да се изчаква някакво време или няма смисъл да се чака ?


Цитирай
#19

Нямам Забивания,но имам ужасен Дрейн на батерията,не е нормално това,хем си го заредил на 100 процента ,изваждаш го от контакта и го оставяш за лека нощ и на сутринта заварваш батерията паднала тотално до изключване

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#20

^ При това положение направи хард ресет. Би трябвало да реши проблема.


Цитирай
#21

Хард ресета не ми е на дневен ред,че телефона го имам отскоро,като го взех,ъпдейтнах каквото имаше и направих хард ресет ,сега не ми се занимава пак с хард ресет, дрейна не всеки път го има,но си го има

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#22

(2019-10-28, 08:26:05)tonit0 написа:  Хард ресета не ми е на дневен ред,че телефона го имам отскоро,като го взех,ъпдейтнах каквото имаше и направих хард ресет ,сега не ми се занимава пак с хард ресет, дрейна не всеки път го има,но си го има

И при мен е такава ситуацията. Днес осъмнах с изключен/изтощен телефон дори. Май ще трябва хард ресет все пак. Интересното е че всичко се случва през нощта. Не съм пипал настройки за батерията (превллючватели и т.н.)
А така хубаво си вървеше и се разбирахме преди ъпдейта.

Това ми е първи смартфон на марката и не съм наясно - практика ли е след ъпдейт да се прави хард ресет, за да не се получават подобни неща ?

Прикачвам и снимки от предпоследната аномалия - от 80 до 11% за 6ч. през нощта.

http://prikachi.com/images/698/9676698I.jpg
http://prikachi.com/images/699/9676699W.jpg
http://prikachi.com/images/700/9676700P.jpg

След тази случка изчистих кеша на Google Play Services, но явно не е спомогнало.


Цитирай
#23

(2019-10-28, 09:25:39)tivanov96 написа:  И при мен е такава ситуацията. Днес осъмнах с изключен/изтощен телефон дори. Май ще трябва хард ресет все пак. Интересното е че всичко се случва през нощта. Не съм пипал настройки за батерията (превллючватели и т.н.)
А така хубаво си вървеше и се разбирахме преди ъпдейта.

Това ми е първи смартфон на марката  и не съм наясно - практика ли е след ъпдейт да се прави хард ресет, за да не се получават подобни неща ?

Не мисля, че е нужен ресет след нова версия... - по скоро чистене на кеша, желателно през recovery...
При мен се случи нещо подобно преди няколко дена - сложих го да се зарежда преди да си легна (беше на 60%) и пуснах updates да се свалят от Google Play Store...

На сутринта батерята беше паднала на 30% въпреки, че в статистиката показва, че се е зареждала цяла нощ..., но пък е бил също така и awake през цялото време... Веднага след рестарт, започна да си спи нормално.

С OnePlus 3 имах подбни пробелми... аз ги отдавам на новия андроид... след 1-2 update-a ще се оправи. Smile
Наистина ако имате възможност пропускайте първата версия на голям update - какъвто е нов андроид и или Miui 11, но аз лично нямам търпение.

(2019-10-28, 08:26:05)tonit0 написа:  Хард ресета не ми е на дневен ред,че телефона го имам отскоро,като го взех,ъпдейтнах каквото имаше и направих хард ресет ,сега не ми се занимава пак с хард ресет, дрейна не всеки път го има,но си го има

Чистене на кеша може да помогне (през recovery за предпочитане).
Цитирай
#24

Масов проблем е това с дрейнът. Из 4PDA и XDA е пропищял свят народ. Проблемът е по-известен като "залепване" на процесорните ядра и да, получава се винаги когато телефонът не се ползва извесно време и трябва да влезе в дълбок сън, а всъщност CPU-то не само, че не заспива, а даже заработва на високи честоти и започва да пие ток като луд. За съжаление, към настоящия момент, решение няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на srhristoff за това мнение:
  • tivanov96
Цитирай
#25

(2019-10-28, 12:11:34)srhristoff написа:  Масов проблем е това с дрейнът. Из 4PDA и XDA е пропищял свят народ. Проблемът е по-известен като "залепване" на процесорните ядра и да, получава се винаги когато телефонът не се ползва извесно време и трябва да влезе в дълбок сън, а всъщност CPU-то не само, че не заспива, а даже заработва на високи честоти и започва да пие ток като луд. За съжаление, към настоящия момент, решение няма.

Мерси за инфото, не се бях сетил да прочета в двата големи форума ... Има ли начин да се върна на предишната 10-ка версия и какъв е, без да се губи "гаранцията-хартийка". Има ли смисъл изобщо да го правя или да чакам по-добре за следващ ъпдейт на 11-ката. Надявам се на бърза реакция от компанията, тъй като не е много окей ситуацията щом е масово.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)