Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 8 от mi global store - unboxing
#1


благодарности на колегата @velqn
[-] 8 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, emil11, iwan33, Kiridedra, milenvn, milstan, velqn, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#2

Каза се усеща като бързина с този процесор?
Би трябвало с тази батерия да имаме телефон, при който най-накрая да не се притесняваме дали наблизо има силов контакт.
Цитирай
#3

Днес ще го тествам, след малко ще си сложа SIMa и ще сваля call of duty да видим.
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • Be6i4, iwan33
Цитирай
#4


пълно ревю.
Отново от колегата @velqn
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#5

Ето малко информация за телефона, която е обобощена и във видеото ми горе.

Модел: Xiaomi Redmi 8 от Mi Global Store

Ето и кратък коментар по самото видео. Това в дясно на описанието е тайм кода, може директно да се отиде в тази част на видеото:

1. Първи boot 1:19

Телефонът е глобален, пристигна с MIUI 10.3.1.0, веднага изскочи актуализация до 10.3.3.0. С Android 9. В 10.3.1.0 беше с августовски ъпдейти за сигурност, след 10.3.3.0 вече беше със такива от септември.


Има dark mode, digital wellbeing, всички познати неща, с които сме свикнали от последните билдове на MIUI 10. MIUI 11 се пече за него все още.

2. Display 15:52

Дисплеят е IPS, 6.22 инча, HD разделителна 720 x 1520 пиксела, 19:9 и 270 ppi. Отпред е защитен с Горила стъкло 5. Съвсем приличен дисплей, не знам на колко нита яркост свети максимално, но се вижда добре на слънце. Ъглите на виждане не са прекрасни, по-скоро са приемливи.

Сравнявах го с дисплей на iPhone 11, който също е 720px и за съжаление, нямат много общо. В Redmi 8 се виждат единични пиксели, но като цвят, доста достоверни цветове, изглежда, като да е добре калибриран. Разбира се, това е субективно, не съм гледал реалните параметри.

3. Gaming 7:26

Приятно изненадан съм. Още в първите 10 минути в Call of Duty вече бях застрелял няколко типа и даже заколих трима. Мислех, че въобще няма да е играемо. Да, тук правилната дума е. ИГРАЕМО. И Call of Duty и PUBG Mobile (Да живее Индия) са ИГРАЕМИ. Не са ПЕРФЕКТНИ, кадрите са най-много до 30, но пък игрите вървят, чак и аз не мога да повярвам, очаквах да е много по-зле предвид, че мозъкът му е Qualcomm Snapdragon 439, а душата му сънува видео на GPU Adreno 505.

4. Streaming Test 18:19

Тествах HBO GO, абсолютно перфектно си върви всичко. Да черното, не е АМОЛЕД черно, но кой ти гледа това, като куршумите се сипят от екрана.

5. Camera 13:26 and Camera Surprise 13:39

За камерата или добро или... нищо.

Получи ли се шегата? Защото камерата определено СТАВА. Когато представиха телефона в Индия беше изрично набгленато, че той ще бъде оборудван със Sony IMX 363 сензор, който добре познаваме от Pixel 3, а лично аз и от Xiaomi Mi 9.

Замислих се, телефон под 300 лв, със камера сензор на Pixel 3? Джийзъс халелуя, намасте! Веднага го поръчах.

Снимките на светло определено стават, но май 2019-та е трудно да направиш смартфон, който ДА НЕ СНИМА добре на слънце. Разбира се, не трябва да подценяваме нашите китайски, малки приятелчета, които сглобяват телефоните я в час по трудово, я в нечий двор, докато играят на стражари и апаши.

И тук "suffer" се включи професионално по схемата, не питай старило, а питай патило и ме накара да пусна телефона в инженерен режим, нали все пак съм завършил ТУ София известно още, като ВМЕИ Ленин. Зачудих се, какво има да гледаме там и още на 3-тия скрол в hardware info краката ми се подкосиха. Основният камера сензор не беше Sony IMX 363, а Sony IMX 486.

Не мога да преценя още кой е по-добър и защо, но това излиза:

IMX300 is a multi-aspect sensor. The maximum resolution in 4:3 mode is 5520 x 4140 (23MP) while 16:9 mode is 5,984 x 3,366 (20MP)
IMX400 is a multi-aspect sensor. The maximum resolution in 4:3 mode is 5056 x 3792 (19MP) while 16:9 mode is 5,504 x 3,096 (17MP).
From the above description, it is clear that in terms of quality, IMX363 would be better than IMX486.

6. Google Camera 16:26

Добрата новина - телефона поддържа Camera2Api. Я, ПАК? Или по-скоро, я, APK? Да, означава, че директно си сваляте съвесмито GCam APK и сте в играта Smile Това е добрата новина.

Ма чакай, още лоши новини ли има? Не. Освен, ако те притеснява, че HDR обработката на снимка с Gcam е към 30-40 секунди. На кой му пука, нали за изкуството живеем!

7. Video and Sound Test 19:03

Видеото заснемането е FULL HD на 30 кадъра. Както може да се досетите без да хвърляте боб, качеството е... ПРИЕМЛИВО. Телефонът има грижи при справянето с особено динамични ситуации, светло/тъмно, бавно/бързо. Това се забелязва, може да се види и оригинално заснетото видео в моето видео ревю (inception).

Битрейтът на видеото е 20 MBit. За сравнение, сток камерата на OnePlus 7 ми прави 200. Сега, разликата между Snapdragon 439 и Snapdragon 855 е само една и то е, че няма НИКАКВА ПРИЛИКА.

Все пак бих казал, че видеото СТАВА. Звукът е 91 kbps, което дори не може да ни върне в славните времена на WinAmp, където гъзареехме с по 128 kbit. А, който имаше 256 или 312 беше вече нещо, като митично полу-божество.

8. Outdoor test 15:30

Аутдоор теста или изкарването на телефона на слънце е с цел да се тества справянето му в реални условия, като това да се закачи на случайно дърво и да се внимава и гледа аха, аха, ще падне ли и кога и как, на екран или на ръбче и прочие.

Като цяло - навън екрана се вижда добре на слънце и това е най-важното.

9. Connectivity Test 20:56

Тествах телефона с Глобул ака Телемор и Ментел ака Аедно, двете карти се свързаха прилично на 4 жи свързаност, разбира се, 4g+ или LTE (ел ти и +) няма в типичен Покофон стил.

Добрата новина тук е, че има VoLTE. Волтрон се сглобява. Безжично хваща интернет през уай фая само на 2г, 5г мрежата е мираж, явно няма WiFi AC, а скоростта беше 20-40 Mbit, което е meh.

10. Benchmark Test 21:32

Тук нещата са изцяло издържани в шекспировски стил. Трагедията е пълна, АнтуТу 96 хиледарки, но за сметка на това ГийкБенч е още по-зле. Дори не мога да се сетя, опитвам се да го изтрия от паметта си, може да се види във видеото ми.


11. System Performance 22:09

Ей това е най-приятната част. От всичко написано по-горе изглежда, че едва ли не, не става, но напротив става, и то става доста добре. Особено ако транзишън анимациите се намалят от 1x на 0.5х и всичко си идва на мястото.

Истината е, че телефона работи доста добре, въпреки, че е на минимума с 4-те си гъби рам, а знаем, че Android не е iOS и то си гълта.

12. YouTube Test 16:56

Очаквано видеото е на 720 px, но пък изненадващо, отново доста добри и акуратни цветове. Разбира се, няма HRD10 и други глезотии, но съм приятно изненадан.

13: Build Quality 23:36

Отново адски приятно изненадан. Телефонът не бяха от идеологията на Редми серията, екрана е, като залепен за тялото, но материалите са приятни, има USB-C, а отзад черна лента е прекарана през камерите и пръстовия.

Може би най-добре изглеждащото Redmi.

Това е.

Xiaomi Redmi 8 СТАВА, но го прави по много добър начин.

(2019-10-22, 20:04:56)aladin написа:  Каза се усеща като бързина с този процесор?
Би  трябвало с тази  батерия да имаме телефон,  при който най-накрая  да  не се  притесняваме дали наблизо има силов контакт.

Какво да ти кажа, и добре и зле. Добре, защото за нормални операции е прилично, зле, защото обработва по 30-40 секунди HDR на снимка с Google Камера. Но по-скоро добре, виж във видеото ми го тормозя с игри и прочие, няма особени забележки.

Батерията е извънземна.
[-] 3 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • airbus, Monipeev, suffer
Цитирай
#6

(2019-10-26, 09:49:46)velqn написа:  оборудван със Sony IMX 363 сензор, който добре познаваме от Pixel 3, а лично аз и от Xiaomi Mi 9.

Кога са слагали IMX363 на Xiaomi Mi 9?!

Снимки от камерата.


 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#7

Вероятно Ми 8 е имал предвид.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus, velqn
Цитирай
#8

Да, Ми8, Ми9 беше с 586.

Това е Редми 8А, и в Редми8 уж има IMX363, но май само в индийското.

P.S. Като гледам какво прави Редми 8а, същата тотална щетаSmile
Цитирай
#9

(2019-10-26, 11:49:36)velqn написа:  Да, Ми8, Ми9 беше с 586.

Това е Редми 8А, и в Редми8 уж има IMX363, но май само в индийското.

P.S. Като гледам какво прави Редми 8а, същата тотална щетаSmile

Стават снимките https://www.flickr.com/photos/167553223@...208738956/
https://www.flickr.com/photos/167553223@...1400547992

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#10

(2019-10-26, 12:47:39)airbus написа:  Стават снимките https://www.flickr.com/photos/167553223@...208738956/ 
https://www.flickr.com/photos/167553223@...1400547992

Да, на светло са окей и при Редми 8. Ти доволен ли си, като цяло?
Цитирай
#11

(2019-10-26, 14:05:49)velqn написа:  Да, на светло са окей и при Редми 8. Ти доволен ли си, като цяло?

Нямам го този модел. Сподели как го вадиш този 200MBit на видео?

Цитат:Битрейтът на видеото е 20 MBit. За сравнение, сток камерата на OnePlus 7 ми прави 200

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#12

За работен ми се струва перфектен.Умопомрачителна батерия,прилична камера....Какво повече му трябва.Е,няма да снима в тъмното като P30pro но за 250лв.....
[-] 1 потребител изказва благодарност на kockata123 за това мнение:
  • velqn
Цитирай
#13

(2019-10-26, 18:21:27)kockata123 написа:  За работен ми се струва перфектен.Умопомрачителна батерия,прилична камера....Какво повече му трябва.Е,няма да снима в тъмното като P30pro но за 250лв.....

Да и аз съм очарован. Хем и навън го тествах, вижда се. Днес си играх с Redmi 4A, което е на роднина и поддържам, нищо общо, на слънце, гадаеш какво показва екрана Smile
Цитирай
#14

От клипа забелязах,че и той е от кутията с инсталирани гугълски контакти и дайлър!
Цитирай
#15

(2019-10-26, 09:49:46)velqn написа:  Батерията е извънземна.
 E поне случи на батерия.
Цитирай
#16

Как е в сравнение с Redmi Note 7 ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на aladin за това мнение:
  • amica
Цитирай
#17

Някакви свежи новини и шукарийки около модела Редми 8? Smile Повдигнах няколко теми вече, надявам се да не досадя на някого Smile

Lenovo P70 stock 4.4.4 (for now) / Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB / Realme 9 6GB/128GB Heart / Nokia G42 5G 6GB/128GB / Motorola Moto G32 8GB/256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)