Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много лош звук при разговори…
#1

Здравейте. От няколко месеца телефона ми(Redmi Note 5,Global Version, Miui 10,ъпдейтнат)  се прецака. Чуваемостта при разговори е много слаба и некачествена. Пробвах какво ли не, друг ром, два пъти взех нови говорителчета, но никакъв ефект. Някой има ли подобен проблем или е само моя телефон?

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз- два пъти го давам на ремонт(гаранционен).
Два пъти слушалка, един път микрофон. Оправя се, но до време.
Слушалката ми пак е за смяна в момента...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Redmi Note 5 4/64
Ex. Redmi 4x
Ex. Redmi 3S - 3/32
[-] 1 потребител изказва благодарност на Georgi471 за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#3

Хард ресет?
Цитирай
#4

(2019-10-23, 17:30:20)plamen_k написа:  Хард ресет?
И двата пъти преди ремонта...

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Redmi Note 5 4/64
Ex. Redmi 4x
Ex. Redmi 3S - 3/32
Цитирай
#5

Хард ресет, преинсталиране, физическа подмяна с друго говорителчета-нищо не се променя!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#6

Те тия говорителчета са като вибромоторите. Аз поръчах два говорителя и имах късмет още с първия, обаче с вибромотора ... Чак от третия път

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#7

А какво имаш предвид под некачествен звук - нещо като бръждене или?
Аз от край време също забелязвам, че има нещо - главно отслабен звук. Даже днес докато бях навън едвам чувах другата страна (при нормален обхват + усилен докрай звук).
Цитирай
#8

Съветвам преди да се сменяват говорители и да се търси софтуерно решение,да се пробва пробва прост изпитан метод- почистване на горния спиикър със спирт и клечка за уши.Имах подобен проблем със MI 6 и след 3 говорителя и няколко хиляди калибрирания през инженерното меню, се оказа точно тънката метална мрежа която лесно в условията на прах в ежедневието ни се задръства.Упражнението не струва и 1 лв и е първа стъпка според мен.Не навлажнявайте много,за да не проникне в самата мембрана на спикъра,просто леко потопете и внимателно почистете.Изчакайте поне 10 Мин преди да изпробвате резултата.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на hurbo2211 за това мнение:
  • emil11, milenvn, veso99
Цитирай
#9

В тази насока стара четка за зъби с мек косъм също ще свърши работа.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#10

Колкото странно и смешно да звучи, аз почиствам с прахосмукачката, с пластмасовата част от тръбата, доближавайки леко към слушалката .
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • veso99
Цитирай
#11

Браво. От идеята която ми дадохте стигнах до успешно решаване на проблема. Мрежичката между слушалката и ухото е била силно замърсена, почти запушена. Отново разглобих телефона и накиснах от двете страни със спирт, тоест и отвън и отвътре. Взех една четчица от машинка за подстригване, клечки за уши, клечки за зъби и 20 минути яко чистене, подсушаване с памук, пак накисване, четкане и последващо забърсване и мрежичката светна. Ефекта бе поразителен. Не очаквах да е в това проблема, но Евала- Вие поне го знаехте. При подмяната на говорителя, последния път, я почистих тази мрежичка, но не бях я виждал чиста и не знаех до каква степен трябва да прозира през нея светлината, сега обаче след стрателното й почистване бих казал, че трябва доста да е ясен просвета, и това се вижда и с просто око .Та ако някой друг има такъв проблем да опита. При мен се получи. Отново Благодаря

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)