Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон OnePlus 7T Pro, Pixel 4XL, Pixel 3 XL
#1

Тъй като ми предстои смяна на телефон съм се спрял на OnePlus 7T Pro, Pixel 4XL или Pixel 3XL.
Та събирам впечатления от тези телефони. 
Като цяло 7T Pro и 4XL ми допадат, но има ли смисъл да давам почти 1000 лв повече за 4XL. 
Pixel 3XL не ми харесва заради ноча.
Телефона го използвам предимно за работа, интернет, 2-3 messenger-a, не малко имейли, снимки от време на време, игри не, Facebook не.
Благодаря предварително за всякакви мнения.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ти телефона като гледам за какво ще го ползваш, защо ще даваш толкова пари тогава за тия модели?
Цитирай
#3

(2019-10-23, 21:16:49)tiesto_pld написа:  Ти телефона като гледам за какво ще го ползваш, защо ще даваш толкова пари тогава за тия модели?
Абсолютно съм съгласен.
Освен всичко Pixel 4XL е на доста сериозна цена. С твоите изисквания си даже под среден клас телефон с прилична камера. Да речем samsung A40

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#4

Като цяло сте прави и двамата. 
Но ... Smile
От години ползвам телефони на BlackBerry с физически клавиатури, в момента съм на Key2 (от както е излязъл), но се говори се, че не се очертава нов телефон на компанията, а искам да го сменя. 
Ясно ми е, че прехода от физическа клавиатура към виртуалната няма да е лесен, а и не ми харесва да сменям телефон често. Та си мисля като ще вземам нов телефон поне да е такъв, който няма да го мисля известно време (година, две) и поради тези причини се спрях на посочените модели.
И двете ми дъщери имат Самсунг (S8+, S10+), но някак си не ми допадат. 
Цитирай
#5

Вземи си Пиксел 3 без ноч, ако ли не One plus... Пиксел 4 е хубава машинка, дет се вика 5 години занапред най-малко поддръжка, първи получават ъпдейт... Все още пиксел 1 получава най-новия андроид а е от 2016,но....мнохо пари е все още. И по-скоро Пиксел е за фенове на камерите и марката. Който и да избереш всъщност ще ти върши работа.
Цитирай
#6

Каквото и да избереш си го ползвай със здраве

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#7

Аз бих взел oneplus 7t без прото, защото на прото дисплея е извит като самсунг s10\+ и това много ме дразни, откакто съм с такъв. Другото пиксела е як но с тези 64гб направо са се изложили а и цената както и ти каза 1к над oneplus. Процесора на 7t e 855+ на пиксела е чистия 855. Също най-бързи се славят телефоните на oneplus а и получават, и ъпдейти дори повече от пикселите. Като минус спрямо пиксела - безжичното зареждане и IPXX рейтинга, и естествено камерата.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#8

Пиксел 4 направо го отписвай, аз го чаках с огромно нетърпение, но разочароваха тотално!
Сега се кллебая и аз какво да си взема. Oneplus са страхотни телефоно, но не ми харесват камерите. Самсунг не искам да ползвам, а Ейпъл пълен абсурд!

За мен лично като ползвател, ще чакам някое Шайоми или някой от старите флагмани на Хуавей - П20, Мейт20 и т.н.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
#9

Щом е за работа защо не Note 10/10+?

Motorola Defy+ > LG Optimus Back > Sony Xperia P > LG G2 > Meizu MX4 > LG V10 > Iphone SE > Xiaomi Mi9t Pro > iphone 7 > Poco F3 256/8gb

Lenovo A3000 > LG G Pad 8.3 > Huawei M5 lite
Цитирай
#10

(2019-10-24, 01:44:04)atheros написа:  Щом е за работа защо не Note 10/10+?

Ама колегата е написал, че дълго иска да го ползва, Самсунг не стават за long term usage. Имал съм и Самсунг и oneplus, пиксела само съм го разглеждал, но бих взел OnePlus-a стига да не ти пречат физическите му размери, ако не pixel. Като цяло телефоните много си приличат ако махнем камерата от уравнението която естествено при пиксел е по добра.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • vaskojj
Цитирай
#11

Аз не мисля, че има толкова наивни, че да повярват, че бизнес телефон не става за работа. И то като се има предвид, че това го пише човек, който единствените му доказателства, са, че чипа не е добър, и че приятелите му ползвали телефони с такива чипове. И ао го питаш защо не е добър, ще ти покаже видео, а то видеа много, но ако го питаш ползвал ли го е, не е, но да повтаря всеки път едно и също, може. Аз пък съм ползвал телефони Samsung, и мога да твярдя, че са като всеки телефон, няма телефон, който да не загрява и на който да не може батерията да му падне за един ден ако не искаш. Все едно аз да кажа, че OnePlus 7T Pro не става, нищо, че не съм го ползвал, защото съм си наумил, че не харесвам марката.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#12

Мисля, че колегата иска да каже като продължително ползване с времето. И на Самсунг потребителите им ясно, че батериите са зле, като и самата компания неведнъж е споделяла, че се опитват да работят по този въпрос. Иначе да, като цяло всеки телефон за редовно ползване би се справил.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#13

(2019-10-23, 22:45:16)dada_ написа:   ...Също най-бързи се славят телефоните на oneplus а и получават, и ъпдейти дори повече от пикселите...   
Бях останал с впечатление за обратното. Първият Pixel, както и 3T са били пуснати през 2016 г. и докато Pixel вече е с Android 10, на 3T вече му е спряна поддръжката до Android 9.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#14

https://www.google.bg/search?hl=bg&sourc...my4Rf-QFzg
https://www.google.bg/search?hl=bg&ei=9F...CAs&uact=5
Такава информация може да се намери и за двете марки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

(2019-10-24, 09:45:33)NoMaD написа:  Бях останал с впечатление за обратното. Първият Pixel, както и 3T са били пуснати през 2016 г. и докато Pixel вече е с Android 10, на 3T вече му е спряна поддръжката до Android 9.
С правилно впечатление си останал, грешката е в моя телевизор.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#16

Все пак Гугъл прави системата и е нормално тяхните телофона да са първи. 1+ шефа им бивш от компанията но и като такъв имат привилегия да получават бързо ъпдейтите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#17

(2019-10-24, 06:42:57)Legend написа:  Ама колегата е написал, че дълго иска да го ползва, Самсунг не стават за long term usage. Имал съм и Самсунг и oneplus, пиксела само съм го разглеждал, но бих взел OnePlus-a стига да не ти пречат физическите му размери, ако не pixel. Като цяло телефоните много си приличат ако махнем камерата от уравнението която естествено при пиксел е по добра.
Приятелю...? Май нещо си се пообъркал ако сравняваш Note 10 със Oneplus 7. Телефона не е нищо особено, освен един прекрасен дисплей. Да не забравяме, че едните производители са далеч по на ти с тази а и не само тази техника и не на последно място да не забравяме, че Note серията е била и ще продължи да бъде най-добрият бизнес телефон. Не съм голям привърженик на марката но истината е такава. Иначе аз не бих дал 2К за никакъв телефон, независимо дали ми е за работа, игра или каквото и да било друго. Но ако все пак се навия за такъв абсолютно ненужен разход, марката е само една и тя не използва Android.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
Цитирай
#18

Според мене ,автора на темата да си вземе един Mate 20 ,ще му пасне изцяло за неговите нужди.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 688757 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#19

(2019-10-24, 13:47:44)688757 написа:  Според мене ,автора на темата да си вземе един Mate 20 ,ще му пасне изцяло за неговите нужди.
Абсолютно съм съгласен

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10/SM-G973F
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaskojj за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#20

Мда аз ползвам от три месеца такъв, реално Pro не ме радва заради ноча и извивките. Камерите са почти еднакви, ако изключим зума, и, че е LCD който пък е един от най-добрите. На пряка слънчева светлина се вижда прекрасно и също така е по-икономичен за батерия, средно имам 10-11 Sot.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#21

Благодаря на всички за мненията.
След всичко, което прочетох си взех решение за OnePlus 7T Pro.
Надявам се да ми служи вярно година и половина - две.
Пак благодаря на всички за коментарите.
[-] 1 потребител изказва благодарност на versus_13 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#22

Не разбирам защо ме хетвате? Над 70% от приятелите/познатите ми които са имали или имат Самсунг (включително и аз) казват, че няма да повторят марката, това говори достатъчно.

Абсолютно всички обаче се оплакват от батерия, един нямам където да е казал доволен съм от батерията.
Long term usage-a също е зле. Телефона не са с performance-a както е бил когато е излезнал, това вече ми е потвърдено и за S9 между другото.

Също така поддръжката на Samsung мога да гарантирам, че е около 3 пъти по бавна от тая на oneplus и над 5 пъти по бавна от на google pixel. За старите устройства да не говорим на Samsung изобщо не им дреме за тях.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 2 потребители изказват благодарност на Legend за това мнение:
  • oxuboxu, ronnie72
Цитирай
#23

(2019-10-24, 16:16:56)Legend написа:  Не разбирам защо ме хетвате? Над 70% от приятелите/познатите ми които са имали или имат Самсунг (включително и аз) казват, че няма да повторят марката, това говори достатъчно.

Абсолютно всички обаче се оплакват от батерия, един нямам където да е казал доволен съм от батерията.
Long term usage-a също е зле. Телефона не са с performance-a както е бил когато е излезнал, това вече ми е потвърдено и за S9 между другото.

Също така поддръжката на Samsung мога да гарантирам, че е около 3 пъти по бавна от тая на oneplus и над 5 пъти по бавна от на google pixel. За старите устройства да не говорим на Samsung изобщо не им дреме за тях.
Абсолютно те подкрепям, като "горд" собственик на s10. Батерията е зле, доста други получиха андроид 10, а самсунг са още в бета. Просто още не съм харесал нещо, с което да го сменя, иначе досега да е изчезнал 100 пъти.



(2019-10-24, 16:14:17)versus_13 написа:  Благодаря на всички за мненията.
След всичко, което прочетох си взех решение за OnePlus 7T Pro.
Надявам се да ми служи вярно година и половина - две.
Пак благодаря на всички за коментарите.

Браво колега, лично аз мисля, че направи най-добрият избор.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 4 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • oxuboxu, ronnie72, stanchev36, versus_13
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)