Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да включим запис на разговорите при моделите на Xiaomi с Google Dialer?
#1

[Изображение: 28351752.jpg]


Колеги, заради директивите на ЕС все повече от новите модели на Xiaomi, предназначени за европейският пазар пристигат с Google Dialer. При него няма възможност за запис на разговорите, нещо с което всички сме свикнали и е основополагаща функция в MIUI. Да не говорим, че не може някой да ни нарежда как да използваме собственият си смартфон, дори и този някой да е отегчен бюрократ в Брюксел!

Функцията за запис на разговор работи безпроблемно във всички китайски ромове, в xiaomi.eu ромовете, както и в тези предназначени за други страни като Индонезия например. Затова най-лесно е да отключим буутлоадъра, да инсталираме TWRP и след това xiaomi.eu ром.

Новите модели, които към този момент се изпращат с инсталиран Google Dialer:

Xiaomi MI 9T Pro
Xiaomi Redmi 8
Xiaomi Redmi Note 8
Xiaomi Redmi Note 8 Pro


За Redmi K 20 Pro/ MI 9T Pro имаме xiaomi.eu ром. Линкове за изтегляне:

https://xiaomi.eu/community/threads/9-10-24.52899/
https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261605960

За Ноте 8 Про има два варианта. Може да инсталирате индонезийският ром, в който е вградена добра познатата ни функция за запис на разговорите:

Redmi Note 8 Pro- официални ромове

Вариант 2: Инсталираме MIUI Dialer, взет от индонезийският ром върху глобален ром  Global V10.4.5.0.PGGEUXM. ВНИМАНИЕ- процедурата извършвате с повишено внимание и на свой собствен риск!! Запознайте се добре с оригиналната инструкция в 4pda: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry90041102


За Редми Ноте 8 също очакваме скоро да се появи подобен пач. Междувременно, ето линк към официалният индонезийски ром за модела:

Redmi Note 8- официални ромове


Временно/ палиативно решение: Ако вашият модел е твърде нов и докато чакате за появата на други ромове, може да ползвате следният трик. Отивате във функцията "Запис на екрана". Влизате в настройки, маркирате за източник на звук- микрофон, а опцията- "Заключи екрана за край" маркирате да е НЕАКТИВНА. В щората горе може да добавите икона за бързо стартиране на "Запис на екрана" от бутон Редактиране. Разбира се, преди старта на разговора трябва да включите "Запис на екрана" от иконата горе и да пуснете високоговорителя, но въпреки всичко това ви позволява да записвате веднага който и да е разговор дори и с Гугъл дайлъра!! Видеото по-долу показва крайният резултат:




[-] 8 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • Arpad M, Be6i4, hglr123, karas, milss, predator_v_bg, ronnie72, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

След 7 дни темата ще бъде преместена в раздел- "Упътвания, насоки и модификации за моделите на Xiaomi". Дотогава нека повече хора се запознаят с нея.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#3

Има ли някаква информация дали функцията "запис разговор" ще бъде възстановена при някои от следващите ъпдейти. На различни места чета, че се работи от Гугъл по тази тема, а на други, че Android 10 окончателно ще ни лиши от нея.
Ако се флашне/рутне/отключи телефона губи ли се гаранцията?
....
Как можаха да прецакат толкова елементарна и в същото време важна функция?!? Тотално ми объркаха избора за нов телефон.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#4

При всички глобални ромове изчезва записът на разговор ли?
Цитирай
#5

(2019-10-28, 16:44:43)suffer написа:  При всички глобални ромове изчезва записът на разговор ли?
След Нот 7 да.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#6

При такива условия определено везните накланят да не си вземам нов телефон скоро .

(2019-10-28, 16:36:57)Arpad M написа:  Има ли някаква информация дали функцията "запис разговор" ще бъде възстановена при някои от следващите ъпдейти. На различни места чета, че се работи от Гугъл по тази тема, а на други, че Android 10 окончателно ще ни лиши от нея.
Ако се флашне/рутне/отключи телефона губи ли се гаранцията?
....
Как можаха да прецакат толкова елементарна и в същото време важна функция?!? Тотално ми объркаха избора за нов телефон.

Според сервиза и техника !По принцип се губи гаранцията.
Сменяли са ми брикнат телефон с нов,както написах вече, според сервиза и техника.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • Arpad M
Цитирай
#7

Благодаря много на milenvn за откриването на тази тема. Важна е със сигурност за много хора тук и гости, които четат редовно мненията от форума. Темата вълнува много и в чуждите форуми. Преобладават възмутените потребители, като доскоро xiaomi бяха остров на останалата услуга запис разговор, но вече за съжаление не е. Честно казано тук вече доста се размиват предимствата на MIUI пред Android One. Поне за мен.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#8

По закон никой няма право, да те записва без твое съгласие. Явно целта е точно това.
Цитирай
#9

Кой е тоя никой. Всички мобилни оператори, на болшенстото случебни телефони, почти всички държавни телефони. Верно законите в БГ важат само за определена част от обществото, назовавано често....- "никой"!!! Wink Шегичка, но все пак..... Smile
Цитирай
#10

Не трябва да се преекспонира ситуацията. И в момента може да си закупите телефони с поддръжка на запис на разговорите, като Ноте 7 в средният клас и MI 9T в горният среден клас. За други модели също се решават елементарно нещата с инсталирането на xiaomi.eu ром или с MIUI Dialer от индонезийски ром например. Така че записите на разговори продължават, защото това е търсена функция от потребителите!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Arpad M
Цитирай
#11

Здравейте.На мен също много ми липсва miui dialer-a.
Ползвам редми 8 про, и не мога да го руутвам, отключвам и т.н., защото имам приложения от работата ми, който спират да работят.Някой с идея ако има как да го разкарам гугълския dialer, и да си сложа miui dialer-a?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#12

Кои приложения не ти работят на отключен буутлоадър?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#13

(2019-10-29, 03:42:19)milenvn написа:  Не трябва да се преекспонира ситуацията. И в момента може да си закупите телефони с поддръжка на запис на разговорите, като Ноте 7 в средният клас и MI 9T в горният среден клас. За други модели също се решават елементарно нещата с инсталирането на xiaomi.eu ром или с MIUI Dialer от индонезийски ром например. Така че записите на разговори продължават, защото това е търсена функция от потребителите!
Благодаря, но за да доизясним темата ето още няколко въпроса.
1. Това, че Mi 9T е с MIUI Dialer и поддържа запис разговор сигурно ли е? Питам за глобалната версия.
2. Ако се закупи примерно Redmi Note 8 или Mi 9 Lite , глобалната версия и после им се флашне xiaomi.eu за да се активира запис разговор или се инсталира MIUI Dialer от индонезийския ром ще се загуби ли гаранцията? Ще получават ли нормално ъпдейти в бъдеще? Има ли рискове от брикване.
3. Горните методи за активиране на запис разговор могат ли да се приложат и при Mi A3? Рисковете от горния въпрос съществуват ли?

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#14

(2019-10-30, 12:43:30)zviara написа:  Кои приложения не ти работят на отключен буутлоадър?
Фирмени приложения разни.. даже за да ги ползвам се задължавам да имам задължително и парола или пин,
с Patern, не става...
Никак не ме кефи този факт, да не мога да си барам тела, но просто без тях не мога да си върша работата..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#15

Явно използваш нещо специфично... При мен 3 банкови приложения, RSA токени за работа и т.н си бачкат без проблем с отключен Bootloader

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#16

Ползваме intune company portal, където прави работен профил с втори гугъл плей с определени приложение за работа.teams, outlook, главно тях.На к20 прото бях с руут, и въобще не можеше да се инсталират... Махнах руута, и само на отключен буутлоадър, ми излизаха грешки като се опитам да ги отворя, но и не тръгваха....
Сега с ноут8про Глобал си работят... Затова не мога да ги барам, за моя огромна жалост..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#17

На redmi K20pro с китайския ром и с гугъл дайлера си имаше опции в настройките да се записват разговори.

MI A2
[-] 1 потребител изказва благодарност на kkosio за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#18

(2019-10-30, 15:12:44)Arpad M написа:  Това, че Mi 9T е с MIUI Dialer и поддържа запис разговор сигурно ли е? Питам за глобалната версия.

Сигурно е, разбира се! Телефона е пред мен с включен запис на разговорите! В пост 1 на темата са изброени моделите, в които при глобален ром присъства дайлъра на Гугъл. Като дори и при тях с китайски ром или xiaomi.eu ром опцията за запис е налична!

(2019-10-30, 22:41:34)kkosio написа:  На redmi K20pro с китайския ром и с гугъл дайлера си имаше опции в настройките да се записват разговори.

Благодаря за отзива колега! Това показва още един път, че нововъведенията са заради изисквания на бюрократите от ЕС. С китайски, индонезийски или xiaomi.eu ром няма абсолютно никакъв проблем и записът на разговори си е вграден стандартно в дайлъра, както винаги досега!!

За колегите със специфични работни програми, непозволяващи руут- взимате си китайската версия с китайски ром. Телефона се ползва безпроблемно на английски език и записа на разговори присъства стандартно в дайлъра.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Arpad M
Цитирай
#19

(2019-10-30, 18:41:32)galev_90 написа:  Фирмени приложения разни.. даже за да ги ползвам се задължавам да имам задължително и парола или пин,
с Patern, не става...
Никак не ме кефи този факт, да не мога да си барам тела, но просто без тях не мога да си върша работата..

Зависи колко умно са написани можеш да ги ползваш на отключен буутлоудър и да си криеш отлючения буутлоудър допълнително с Magisk.
Ако проверяват само за сейфти нет и сертифициран плейстор - Xiaomi.eu В чист вид ще ти работи идеално.
Иначе трябва малко акробатики, но вероятно пак ще успееш да ги излъжеш.
Въпросът е все пак, че тези приложения сигурно съдържат чувствителна информация, подлежаща на промишлен шпионаж и можеш повече да си навредиш отколкото да си помогнеш "пробивайки" телефона си по този начин.
Затова фирмите раздават служебни телефони  Smile
Цитирай
#20

(2019-10-31, 07:27:16)suffer написа:  Зависи колко умно са написани можеш да ги ползваш на отключен буутлоудър и да си криеш отлючения буутлоудър допълнително с Magisk.
Ако проверяват само за сейфти нет и сертифициран плейстор - Xiaomi.eu В чист вид ще ти работи идеално.
Иначе трябва малко акробатики, но вероятно пак ще успееш да ги излъжеш.
Въпросът е все пак, че тези приложения сигурно съдържат чувствителна информация, подлежаща на промишлен шпионаж и можеш повече да си навредиш отколкото да си помогнеш "пробивайки" телефона си по този начин.
Затова фирмите раздават служебни телефони  Smile
Да.Много точно го каза Smile
Аз също се чудя,защо не ни дадат някви служебки, а трее личните.. Вероятно скоро ще се случи

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#21

Не знам за какви записи става дума, но разговорите при мен си се записват без проблем, на Redmi 7A

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай
#22

Май, като чета отзивите тук и по чуждите форуми ще се оправдаят песомистичните очаквания, че след ъпдейта към MIUI 11 дори моделите, които имаха запис разговор ще го загубят... Дано не съм прав.

Redmi Note 7, 4/128, Glob vers
Цитирай
#23

Записът на разговорите е задължителен!

Особено при работа с държавни институции и банки. Скоро ми се случи да се опитат да ме набутат с кредитна карта като операторът се кълнеше, че тя била само опция. После се кълнеше, че не е казвал такова нещо...

А имаше не един и два случая в медиите, при които се загубиха записи от 112 и полицията (да не се налага, ама...)

Записите са незаконни и не могат да послужат в съда, но пък са някакъв вид застраховка. Да не забравяме и мобилните оператори... Има бая компании, които нямат проблем да лъжат или да премълчават условия.



Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Arpad M, milenvn
Цитирай
#24

Записите са незаконни ако отсрещната страна не е знае Smile, ако си я уведомил няма страшно. Точно от някой оператори са ми звъняли и казват че разговора се записва .

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#25

Така е, незаконни са, ако официално не уведомяваш другата страна.

Също е незаконно да лъжеш или премълчаваш условия с цел заблуда на клиента; незаконно е да уведомиш клиента, че разговорът се записва, а при проблем да кажеш, че разговорът вече е изтрит или да излъжеш, че е имало технически проблем.

Освен това, с тия телефонни измамници, подобна мярка е задължителна за телефон на възрастен човек или лековерен роднина.

Така че предпочитам да имам тази застраховка. Най-често я ползвам да проверя дадена информация, или да я имам, ако в момента няма как да я запиша.

Живеем във време, в което никой не е анонимен в комуникацията си, въпреки всички GDPR, криптирания и т. н. Камерите по обществените места стават все повече, техническите средства за следене - също.

Хубаво е човек да внимава какво говори по телефона, както е добре да знае, че не еанонимен в Интернет и социалните мрежи...

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
[-] 3 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • airbus, Arpad M, milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)